در این مطلب به معرفی بهترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۸ می پردازیم که توسط کاربران سایت گردشگری Travel & Leisure انتخاب شده اند.

در این مطلب به معرفی بهترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۸ می پردازیم که توسط کاربران سایت گردشگری Travel & Leisure انتخاب شده اند.

به نظر شما چه عواملی بر جذابیت یک شهر برای گردشگران اثرگذار است؟ معماری زیبا، رستوران های فوق العاده، ویژگی های فرهنگی جالب، فروشگاه های جذاب، خیابان های پر جنب و جوش، مردم محلی خونگرم و وجود طبیعت در شهر بدون تردید بر این موضوع تاثیر زیادی می گذارند.

در ادامه همراه کلیک باشید تا با فهرست بهترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۸ که توسط کاربران سایت گردشگری Travel & Leisure انتخاب شده اند، آشنا شوید.

در سال ۲۰۱۸، تعداد قابل توجهی از شهرهای مکزیک در فهرست بهترین شهرهای دنیا جای گرفته اند. شهر سن میگل د آلنده مکزیک برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا برگزیده شده است. در عین حال، اوآخاکا نیز در جایگاه دوم این فهرست و مکزیکو سیتی نیز در جایگاه یازدهم آن قرار گرفته است.

گردشگران معتقدند مکزیکو سیتی با وجود شلوغی بیش از حد و ترافیک آزار دهنده اش، شهر بسیار زیبایی بوده و ارزش فرهنگی و تاریخی این شهر بر تمام چالش ها و مشکلات آن غلبه دارد. بدون تردید غذاهای این شهر نیز فوق العاده هستند.

هند و منطقه جنوب شرق آسیا نیز اخیرا در حال جلب توجه گردشگران به خود هستند؛ به طوری که شهر اودی پور در هند که به شهر دریاچه ها شهرت دارد، شهر اوبود پایتخت روحانی بالی و شهر چیانگ مای در تایلند که دارای معابد و کوهستان های بسیار زیبایی است، در فهرست بهترین شهرهای دنیا جای گرفته اند.

به عقیده گردشگران چیانگ مای علاوه بر کسانی که به دنبال آرامش بیشتر هستند، برای افراد علاقه مند به گشت و گذار بیشتر در مغازه ها و رستوران ها نیز مقصد بسیار مناسبی محسوب می شود. در خارج شهر چیانگ مای نیز پناهگاهی مخصوص فیل ها وجود دارد که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود. (با بهترین شهرهای آسیا آشنا شوید)

بدون تردید شهرهای مشهوری وجود دارند که همواره تعدادی از بهترین شهرهای دنیا محسوب می شوند؛ فلورانس، رم، کیوتو و چارلستون کارولینای جنوبی (تنها شهر آمریکایی فهرست) نیز تعدادی از بهترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۸ هستند. در ادامه فهرست کامل ۱۵ مورد از بهترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۸ را به همراه امتیاز هر یک مشاهده می کنید.

۱۵- بیروت، لبنان
امتیاز: ۸۷٫۰۴

۱۴- استانبول، ترکیه
امتیاز: ۸۷٫۰۹

۱۳- رم، ایتالیا
امتیاز: ۸۷٫۱۶

۱۲- کیپ تاون، آفریقای جنوبی
امتیاز: ۸۷٫۶۳

۱۱- مکزیکو سیتی، مکزیک
امتیاز: ۸۷٫۶۵

۱۰- چارلستون، کارولینای جنوبی، ایالات متحده
امتیاز: ۸۷٫۷۹

۹- چیانگ مای، تایلند
امتیاز: ۸۷٫۹۳

۸- هویی آن، ویتنام
امتیاز: ۸۸٫۰۹

۷- لوانگ پرابانگ، لائوس
امتیاز: ۸۸٫۲۰

۶- فلورانس، ایتالیا
امتیاز: ۸۸٫۲۹

۵- کیوتو، ژاپن
امتیاز: ۸۸٫۴۲

۴- اوبود، اندونزی
امتیاز: ۸۸٫۷۴

۳- اودی پور، هند
امتیاز: ۸۹٫۳۱

۲- اوآخاکا، مکزیک
امتیاز: ۹۰٫۵۲

۱- سن میگل د آلنده، مکزیک
امتیاز: ۹۱٫۹۴

سن میگل د آلنده به قدری زیبا و شگفت انگیز است که تعجبی ندارد اگر دو سال متوالی به انتخاب کاربران سایت Travel & Leisure به عنوان بهترین شهر دنیا برگزیده شده باشد. این شهر رنگارنگ، دارای معماری و خانه های گل آرایی شده و خیابان های سنگفرش شده است.

در نگاه اول سن میگل ممکن است یک روستا به نظر برسد؛ اما وجود تعداد زیادی هنرمند، فضایی شهری را در آن به وجود آورده است. در این شهر تعداد زیادی مغازه وجود دارد که دست سازه های هنری مختلفی از جمله جواهرات و تابلوهای نقاشی می فروشند و برای خریدن سوغاتی بسیار مناسب هستند. بدون تردید زیبایی های سن میگل د آلنده باعث می شود این شهر یکی از بهترین شهرهای دنیا در سال ۲۰۱۸ به شمار رود.