نشر چشمه نمایشنامه «پیاده‌روی در ماه» اثر مصطفی مستور را با قیمت ۷۵۰۰ تومان و در ۱۰۰۰ نسخه و ۳۷صفحه منتشر کرده است.

جدیدترین اثر مصطفی مستور نمایشنامه‌ای است با نام «پیاده‌روی در ماه» که داستان چند انسان را در کافه‌ای تعریف می‌کند، روند این داستان با گفت‌وگوهای این چندنفر پیش می‌رود.
به گزارش تیترهنر مصطفی مستور نویسنده‌ای است که هم در زمینه تالیف رمان و داستان و نمایشنامه فعالیت دارد، هم کار ترجمه انجام داده است و اغلب کارهای او هم با استقبال مخاطبان مواجه می‌شود. درونمایه داستان‌های مستور اغلب عشق و روابط انسانی است و در نمایشنامه جدید او هم بحث بر سر انسان‌ها و روابط و دغدغه‌های روزمره آنهاست.

نمایشنامه «پیاده‌روی در ماه» جدیدترین اثر مصطفی مستور است که به تازگی منتشر شده است. این نمایشنامه در یک پرده و پنج صحنه است و عملا ۴ صحنه از این نمایش روایتگر مقطعی از زندگی ۴گروه از افراد حاضر در این نمایش و صحنه پایانی گفت‌وگوی نمایشنامه‌نویس و کارگردان است.

این نمایش ۴ لحظه از زندگی ۴ گروه را در دو مرحله به نمایش می‌گذارد. وجه اشتراک این ۵ گروه این است که در یک برهه‌ای از زندگی خود گیر کرده‌اند و در پی راه حلی برای مشکلشان به گفت‌وگو و مشورت با یکدیگر نشسته‌اند.

داستان این نمایش در یک کافه تاریک و مدور می‌گذرد. کافه‌ای گردان شامل ۵میز با افرادی از گروه‌های سنی مختلف؛ از جوانی تا میانسال، به گونه‌ای می‌توان گفت این نمایش روایتگر دغدغه دو نسل، افراد و شخصیت‌های متفاوت نیز هست.

مستور بر این باور است که نوشتن نمایشنامه نسبت به نوشتن رمان زمان کمتری می‌گیرد؛ ممکن است برای نوشتن یک رمان یا مجموعه داستان چندین ماه وقت بگذارد و گاهی نیز به چندین سال بکشد اما نگارش نمایشنامه مدت کمتری را به خود اختصاص می‌دهد، او برای نوشتن نمایشنامه «پیاده‌روی در ماه» ۱۰ روز وقت گذاشته است و همچنین نمایشنامه پیشین او ۴۸ ساعت زمان برده است.

در قسمتی از نمایشنامه «پیاده‌روی در ماه» می‌خوانیم:
«مینو: نه بابا کوسه کجا بود!
فرشته: دبیرستان که بودم یه آقایی بود که تو فروشگاه مدرسه‌مون کار می‌کرد و یه دست نداشت. بچه‌هر می‌گفتند که تو دریا شنا می‌کرده که کوسه دستش رو خورده. می‌گفتند از خودش شنیده‌ن. هر وقت می‌دیدیمش یاد فیلم آرواره‌های اسپیلبرگ می‌افتادیم.
مینو: خیلی وحشتناکه!
شیوا: فیلم اسپیلبرگ؟
مینو: نه، این که دستت تو شکم کوسه باشه و تو ازش فرار کنی که یه تیکه دیگه از بدنت رو نخوره، خیلی وحشتناکه.» (صفحه ۳۰)

نشر چشمه نمایشنامه «پیاده‌روی در ماه» اثر مصطفی مستور را با قیمت ۷۵۰۰ تومان و در ۱۰۰۰ نسخه و ۳۷صفحه منتشر کرده است.