«مارموز» و «بمب، یک عاشقانه» اکران زمستانی را گرم کردند
«مارموز» و «بمب، یک عاشقانه» اکران زمستانی را گرم کردند

بررسی فروش هفتگی سینمای ایران حکایت از صدرنشینی دوباره «مارموز» دارد و «بمب، یک عاشقانه» هم تنها یک هفته عنوان پُرفروش‌ترین را حفظ کرد و خنثی شد.

بررسی فروش هفتگی سینمای ایران حکایت از صدرنشینی دوباره «مارموز» دارد و «بمب، یک عاشقانه» هم تنها یک هفته عنوان پُرفروش‌ترین را حفظ کرد و خنثی شد.

به گزارش تیتر هنر، در بررسی فیلم‌های در حال اکران این روزهای سینما همچنان جدال جذاب کمدی و اجتماعی را طنز برنده شده و «بمب، یک عاشقانه» به تنهایی در میان چهار فیلم کمدی «مارموز»، «کلمبوس»، «پاستاریونی» و «میلیونر میامی» در رده دوم جا خوش کرده است.
فیلم تازه اکران شده «اتاق تاریک» هم این هفته جایگاهی بهتر از ششمی در فروش هفتگی نداشته است. اما از امروز چهارشنبه ۵ دی ماه فیلم جدید «دزد و پری» هم به چرخه اکران اضافه خواهد شد تا کودکان نیز حالا با سه نماینده در سینماها روزهای پُررونق‌تری را سپری کنند.
احتمالا عنوان فیلم ناکام در اکران این هفته را نیز باید به «بی نامی» ساخته علیرضا صمدی داد که در دومین هفته نمایش در سینماهای سراسر کشور در رده سیزدهم قرار گرفته است.
این فیلم حالا در دومین هفته فروش خود در ۴۴ سالن سینما ۲۴ میلیون تومان فروخته تا در مجموع دو هفته فروش ۶۳ میلیونی را تجربه کند.
«بی نامی» روایتگر داستان زن و شوهری است که سال ها پیش دانشجوی تئاتر بودند و با هم ازدواج می کنند و در یک کافی شاپ مشغول به کار می شوند، اما بر حسب اتفاق یکی از همکاران آنها گم می شود. قهرمان قصه به بهانه یافتن او به دنبال خود نیز در گذشته می گردد و سعی می کند از یک بحران خارج شود.
باران کوثری، حسن معجونی، پوریا رحیمی سام، هوشنگ قوانلو، شهروز دل افکار، مهتاب ثروتی، علی باقری، رضا افشار و محمود نظرعلیان جمع بازیگران این فیلم را تشکیل می دهند.

**صدرنشینی مارموز
اما فیلم سینمایی «مارموز» در دومین هفته اکران در ۱۰۶ سالن سینما یک میلیارد و ۹۶ میلیون تومان فروخته است تا در مجموع با ۲ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان عنوان پرفروش‌های فیلم هفته را به خود اختصاص دهد.
این فیلم با مضمونی کمدی و سیاسی روایتگر داستان زندگی شخصی به نام «قدرت» با بازی حامد بهداد است که سودای رسیدن به قدرت را دارد.
حامد بهداد، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، رضا ناجی، مانی حقیقی، محمد بحرانی، عیسی یوسفی پور، سیاوش چراغی پور، مرتضی زارع، بهزاد قدیانلو، فرهان معین‌زاده همراه با گروه موسیقی «بُمرانی» بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

**بمب خنثی شد
«بمب؛ یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی نیز در سومین هفته فروش ۸۴۲ میلیون تومان فروخته است.
این فیلم در مجموع ۳ میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومانی فروخته است تا در صدر پرفروش ترین فیلم این روزها قرار گیرد اما در فروش هفتگی همچنان پایین تر از مارموز است.
در خلاصه داستان «بمب؛ یک عاشقانه» آمده است: در بحبوحه‌ جنگ ایران و عراق در سال۱۳۶۷، تهران بی‌وقفه بمباران می‌شد. عشق، محبت، امید، زندگی و ترس از مرگ را در رو‌زهای پر اضطراب آن زمان برای مردمی که درگیرجنگ بودند از بین می‌برد. اغلب عشق به سختی درک می‌‍شود اما مرگ واقعیتی است ترسناک. «بمب؛ یک عاشقانه» نشان می‌دهد که عشق و امید چطورحتی در مواجهه با تاریکی مرگ، راهشان را پیدا می‌کنند. روایت انسان‌هایی است که هیچ‌گاه فرصت عاشق شدن و به دلخواه خود زندگی کردن را نداشته‌ و تنها برای لقمه نانی به سختی کار کرده‌اند. این فیلم روایت انسان‌هایی است که در استبداد زمان و مکان به دام افتاده‌اند اما گویی که آرزوهای برباد رفته‌ی آن‌ها هم‌چنان گریبان‌گیر ما است. گویی با تمام آن آرزوها از دوردست‌ها آمده‌اند و به انتظار هستند که داستانشان روایت شود، یا شاید کسی دوباره آن‌ را زندگی کند: داستانی از عشقی انسانی و ساده.
لیلا حاتمی، پیمان معادی، سیامک انصاری، حبیب رضایی، سیامک صفری، صبا گرگین پور، معصومه قاسمی‌پور، رامین پورایمان، بهادر مالکی‌، شهروز آقایی‌پور، ارشیا عبداللهی، نیوشا جهانی، باران معادی و محمود کلاری بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

**کلمبوس همچنان سوم
فیلم سینمایی «کُلمبوس» ساخته هاتف علیمردانی نیز در سومین هفته اکران خود در ۱۴۰ سالن سینما ۳۷۸ میلیون تومان فروخته است تا در مجموع فروش یک میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومانی را تجربه کند و همچنان در رده سوم پرفروش‌های هفته قرار گیرد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در این روزهای سرد، در این روزهای سخت، بروم یا بمانم؟!
فرهاد اصلانی، سعیدپورصمیمی، شبنم مقدمی، مجید صالحی با حضور هانیه توسلی و فریده سپاه منصور، گیتی قاسمی، عرفان ابراهیمی، میترا رفیع، فرنوش نیک اندیش، تورج الوند و نیما نیک‌طبع هنرمندانی هستند که در «کُلمبوس» ایفای نقش کرده‌اند.

**پاستاریونی نماینده کم فروش سینمای کودک
فیلم سینمایی «پاستاریونی» به کارگردانی سهیل موفق نیز در چهارمین هفته فروش خود در ۱۰۹سالن سینما با افت تقریبا نصفه فروش مواجه شده و ۲۷۳ میلیون تومان مخاطبان برای دیدن این فیلم هزینه کرده اند.
پاستاریونی در مجموع چهار هفته نمایش نیز یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان فروخته است و همچنان در رده چهارم پرفروش های هفته قرار دارد.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی «پاستاریونی» آمده است: دور پولاتو کش ماست بنداز . کش میچسبه به پول ، موقع خرج کردن سختت میشه پولاتو دربیاری اونوقت کمتر خرج میکنی .
در این فیلم هنرمندانی چون سام درخشانی، بهاره رهنما، گوهرخیراندیش، محمد نادری، کمند امیرسلیمانی، مهتاب ثروتی، امید روحانی، حمیدرضافلاحی، مهدی باقربیگی و حمید سپیدنام ایفای نقش می‌کنند.

** کمدی که خوب نمی فروشد
«میلیونر میامی» فیلم کمدی اکران این روزهای سینما بر خلاف دیگر آثار این حوزه در سومین هفته فروش در ۱۱۰ سالن سینما بهتر از ۱۷۵ میلیون تومان نفروخت و در رده پنجم پرفروش هفته قرار گرفت.
این فیلم در مجموع نیز ۸۰۸ میلیون تومان فروخته و هنوز بعد از سه هفته نمایش نتوانسته به باشگاه میلیاردی ها بپیوندد.
در «میلیونر میامی» هنرمندانی چون حمید فرخ نژاد، علی قربان‌زاده، طناز طباطبایی و صابر ابر، افسانه بایگان و آتیلا پسیانی ایفای نقش می‌کنند.

**درباره کودکان
فیلم سینمایی «اتاق تاریک» به کارگردانی روح‌الله حجازی نیز در نخستین هفته فروش خود چندان رضایت بخش عمل نکرده و تنها ۱۶۷ میلیون تومان فروخته است تا در رده ششمین فیلم پُرفروش هفته قرار گیرد.
این فیلم که با موضوع کودک و درواقع درباره کودکان ساخته شده روایت فرهاد و هاله است که فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار می دهد.
ساره بیات، ساعد سهیلی، محمد امامی، امیررضا رنجبران، مروارید کاشیان، ژیلا دایی، رضا احمدی و سیدعلیرضا میرسالاری بازیگران فیلم سینمایی «اتاق تاریک» هستند.