سینمای آمریکا در تسخیر گربه‌ها و سگ‌ها+ جدول فروش فیلم ها در آمریکا و کانادا
سینمای آمریکا در تسخیر گربه‌ها و سگ‌ها+ جدول فروش فیلم ها در آمریکا و کانادا

زندگی مخفی حیوانات خانگی” (The Secret Life of Pets) تولید شرکت ایلومینیشن اینترتینمنت در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی از جمعه تا یکشنبه به فروش چشمگیر ۱۰۳٫۲ میلیون دلار دست پیدا کرد.

فیلم انیمیشن ˝زندگی مخفی حیوانات خانگی˝ بر صدر جدول فروش آخر هفته فیلم‌ها در ایالات متحده و کانادا تکیه زد.

به گزارش هفت هنر به نقل از ورایتی زندگی مخفی حیوانات خانگی” (The Secret Life of Pets) تولید شرکت ایلومینیشن اینترتینمنت در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی از جمعه تا یکشنبه به فروش چشمگیر ۱۰۳٫۲ میلیون دلار دست پیدا کرد.

 این یک پیروزی بزرگ برای کریس ملداندری رئیس ایلومینیشن است و جایگاه او را بین غول‌های دنیای انیمیشن تثبیت می‌کند. “مینیون‌ها” تولید این شرکت سال گذشته با ۱۱۵ میلیون دلار کار خود را شروع کرد و در نهایت در دنیا ۱٫۱۶ میلیارد دلار فروخت.

“زندگی مخفی حیوانات خانگی” که فیلمی خانوادگی درباره سگ‌ها، گربه‌ها و دیگر همراهان آن‌هاست، با بودجه‌ای حدود ۷۵ میلیون دلار ساخته شده است که تقریباً نصف هزینه‌ای است که بیشتر استودیوها صرف تولید فیلم‌های انیمیشن می‌کنند. یونیورسال از این پروژه حمایت کرده است که در ۴۳۷۰ سینما در سراسر آمریکا روی پرده رفته است.

“زندگی مخفی حیوانات خانگی” بعد از “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی”، “بتمن در برابر سوپرمن: ظهور عدالت”، “پیدا کردن دوری”، “ددپول” و “کتاب جنگل” ششمین فروش افتتاحیه برتر سال ۲۰۱۶ از ابتدا تاکنون را داشت.

این فیلم را کریس رنو کارگردان فیلم‌های انیمیشن “من نفرت‌انگیز” این انیمیشن را با همکاری یارو چنی کارگردانی کرده است. فیلمنامه را برایان لینچ، سینکو پل و کن دوریو نوشته‌اند. داستان در آپارتمانی در منهتن روی می‌دهد. زندگی مکس به‌عنوان یک حیوان خانگی محبوب زمانی به هم می‌ریزد که صاحب او یک سگ بی‌اصل‌ونسب شلخته به نام دوک را به خانه می‌آورد. مکس و دوک متوجه می‌شوند که یک خرگوش سفید به نام اسنوبال قصد دارد با هدف انتقام از حیوانات خانگی و صاحبان آن‌ها، ارتشی از حیوانات رهاشده را جمع کند. آن‌ها چاره‌ای ندارند جز اینکه برای مقابله با اسنوبال دشمنی خود را کنار بگذارند.

لوییس سی.کی، اریک استون‌استریت، کوین هارت، آلبرت بروکس، هانیبال برس، بابی مانیهان، لیک بل، الی کمپر، جنی اسلیت، دانی کاروی و استیو کوگان صداپیشه‌های “زندگی مخفی حیوانات خانگی” هستند. این فیلم ابتدا قرار بود ۱۲ فوریه ۲۰۱۶ اکران شود، اما بعد تاریخ اکران آن به تعویق افتاد.

“زندگی مخفی حیوانات خانگی” به راحتی توانست انیمیشن “پیدا کردن دوری” (Finding Dory) تولید شرکت‌های پیکسار و دیزنی را از صدر جدول پایین بکشد و این در حالی است که “پیدا کردن دوری” سه هفته پیاپی این رده را در اختیار داشت. دنباله انیمیشن “پیدا کردن نیمو” این هفته با ۲۰٫۴ میلیون دلار در رده سوم جدول قرار گرفت.

مجموع فروش داخلی “پیدا کردن دوری” ۴۲۲٫۶ میلیون دلار شد و فعلاً بالاتر از “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” پرفروش‌ترین فیلم سال در بازار آمریکای شمالی است. “پیدا کردن دوری” همچنین با کنار زدن “داستان اسباب‌بازی ۳” پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ آمریکای شمالی است.

کمدی “مایک و دیو به قرار عروسی نیاز دارند” (Mike and Dave Need Wedding Dates) از شرکت فاکس به عنوان دیگر فیلمی که این هفته به طور گسترده در ایالات متحده و کانادا روی پرده رفته است، در ۲۹۸۲ سینما ۱۶٫۶ میلیون دلار فروخت و در رده چهارم قرار گرفت.

زاک افرون و آدام دوین در این فیلم نقش دو برادر را بازی می‌کنند که از دو زن (آنا کندریک و آبری پلازا) می‌خواهند در عروسی خواهرشان آن‌ها را همراهی کنند. این فیلم را جیک شیمانسکی با بودجه‌ای حدود ۳۳ میلیون دلار کارگردانی کرده است.

از سوی دیگر، فیلم ماجرایی و اکشن “افسانه تارزان” (The Legend of Tarzan) از شرکت برادران وارنر با ۲۰٫۶ میلیون دلار در رده دوم جدول جای گرفت. مجموع فروش داخلی این فیلم ۸۱٫۴ میلیون دلار شده است. تریلر ترسناک “پاکسازی: سال انتخابات” (The Purge: Election Year) از شرکت یونیورسال با ۱۱٫۷ میلیون دلار فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کرد.

“بی‌اف‌جی” (The BFG) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ اکنون قطعاً یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های تجاری سال است. این پروژه ۱۴۰ میلیون دلاری که با اقتباس از کتابی کودکانه ساخته شده است، در دومین هفته اکران ۷٫۶ میلیون دلار فروش داشت و مجموع فروش داخلی خود را به رقم فاجعه‌آمیز ۳۸٫۷ میلیون دلار رساند.
در حوزه نمایش محدود، کمدی درام تحسین‌شده “Captain Fantastic” به کارگردانی مت راس در چهار سینما ۹۸٫۴۵۱ هزار دلار به دست آورد. این فیلم سال گذشته یکی از فیلم‌های محبوب جشنواره ساندنس بود و ماه مه پیش در بخش نوعی نگاه جشنواره کن برنده جایزه بهترین کارگردان شد. ویگو مورتنسن در فیلم نقش پدر شش فرزند را بازی می‌کند که بعد از مرگ همسرش زندگی در انزوا را رها می‌کند.

جدول فروش فیلم‌ها در ایالات‌متحده و کانادا (۸ تا ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۶)

رتبه عنوان فیلم فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار) تعداد سالن متوسط فروش در هر سینما (دلار) مجموع فروش (میلیون دلار) بودجه (میلیون دلار) هفته اکران
۱ “زندگی مخفی حیوانات خانگی” ۱۰۳٫۲ ۴۳۷۰ ۲۳٫۶۰۹ ۱۰۳٫۲ ۷۵ ۱
۲ “افسانه تارزان” ۲۰٫۶ ۳۵۹۱ ۵٫۷۴۱ ۸۱٫۴ ۱۸۰ ۲
۳ “پیدا کردن دوری” ۲۰٫۴ ۳۸۷۱ ۵٫۲۵۷ ۴۲۲٫۶ ۴
۴ “مایک و دیو به قرار عروسی نیاز دارند” ۱۶٫۶ ۲۹۸۲ ۵٫۵۶۷ ۱۶٫۶ ۳۳ ۱
۵ “پاکسازی: سال انتخابات” ۱۱٫۷ ۲۸۲۱ ۴٫۱۴۷ ۵۸٫۱ ۱۰ ۲
۶ “اطلاعات مرکزی” ۸٫۱ ۲۸۴۱ ۲٫۸۶۰ ۱۰۸٫۳ ۵۰ ۴
۷ “روز استقلال: بازگشت” ۷٫۷ ۳۰۶۱ ۲٫۵۱۶ ۹۱٫۴ ۱۶۵ ۳
۸ “بی‌اف‌جی” ۷٫۶ ۳۳۹۲ ۲٫۲۴۲ ۳۸٫۷ ۱۴۰ ۲
۹ The Shallows” ۴٫۸ ۲۴۰۶ ۱٫۹۹۵ ۴۵٫۸ ۱۷ ۳
۱۰ “سلطان” ۲٫۲ ۲۸۳ ۷٫۸۳۲ ۳٫۲ ۱