ترویج نژادپرستی در برنامه زنده/ تمسخر افغانستانی‌ها توسط علی انصاریان!
ترویج نژادپرستی در برنامه زنده/ تمسخر افغانستانی‌ها توسط علی انصاریان!

تلویزیون با مجریانش هر روز حاشیه‌هایی عجیب و غریب را از سر می‌گذراند.

تلویزیون با مجریانش هر روز حاشیه‌هایی عجیب و غریب را از سر می‌گذراند.

به گزارش تیتر هنر، روزی نیست که خبری از سوت و گاف‌های زشت مجریان تلویزیون در شبکه‌های اجتماعی پخش نشود. همین چند روز پیش سوتی علی ضیاء و رفتار غیر حرفه‌ای او در مقابل مهمانش در برنامه فرمول یک حاشیه‌ساز شد و تعجب بینندگان را به دنبال داشت که چطور چنین افرادی با این ادبیاتی می‌توانند آنتن زنده را در اختیار بگیرند. وقتی مهمان برنامه فرمول یک گوشی‌اش در وسط برنامه زنگ خورد، ضیا با خنده به مهمانش گفت گوشی را بده تا طرف را فحش بدهم و مهمانش خیلی جدی گفت که دخترش با او تماس گرفته است!

از این رفتارهای بی ادبانه مجریان در تلویزیون زیاد سراغ داریم. گاهی برخی مجریان با تمسخر و توهین می‌خواهند خودشان را معروف کنند، مثل همان کمدینی که ایرج ملکی را به برنامه‌اش دعوت کرد و با لحنی تمسخرآمیز با او صحبت کرد.

در تازه‌ترین شاهکار مجریان غیرحرفه‌ای تلویزیون، علی انصاریان در واکنش به حرف‌های گزارشگر افغانستانی، شروع به مسخره کردن مردم افغانستان کرد. انصاریان ابتدا با مسخره کردن لهجه افغانی پرداخت و سپس با حرف‌هایی نژادپرستانه خطاب به مجری گفت ما چیزهایی دیده‌ایم که اصلا تو ندیده‌ای.

این ادبیات چاله میدان و زشت به هیچ عنوان زیبنده مردمی که پای تلویزیون نشسته‌اند نیست. متاسفانه تلویزیون در این چند ساله جای آدب آموزی به مردم راه را اشتباه می‌رود با ترویج بی ادبی می‌خواهد مردم را پای برنامه‌هایش بنشاند. امیدواریم این رویه غلط سلبریتی پروری با حمایت اسپانسرها در تلویزیون تمام شود و مجریان واقعی، حرفه‌ای و با ادب و اخلاق روبه‌روی دوربین بنشینند و با مردم صحبت کنند.