یک سینما بعد ۱۴ سال بازگشایی شد
یک سینما بعد ۱۴ سال بازگشایی شد

یک روز پیش از پنجم مهرماه- سالگرد شکست حصر آبادان- در آیینی ویژه با حضور مردم، مدیران حوزه هنری، مسئولان استانی و هنرمندان، سینما آزادی آبادان رسما بازگشایی شد.

یک روز پیش از پنجم مهرماه- سالگرد شکست حصر آبادان- در آیینی ویژه با حضور مردم، مدیران حوزه هنری، مسئولان استانی و هنرمندان، سینما آزادی آبادان رسما بازگشایی شد.

به گزارش هفت هنر، پیش از آغاز مراسم، حسن برزیده و بیژن امکانیان دو سینماگر متولد آبادان به شکل نمادین سینما را افتتاح کردند. محمد حمزه زاده قائم مقام رئیس حوزه هنری و مدیرعامل موسسه سوره سینمای مهر و تعدادی از مدیران حوزه هنری در این مراسم حضور داشتند.

با ورود مردم، هنرمندان و مسئولان به سالن گروه موسیقی محلی با نواختن قطعات بومی به حاضران خوشامد گفت.

محمد حمزه زاده در بخشی از این مراسم گفت: افتخار می‌کنم مقابل مردمی ایستاده‌ام که خاطره رشادت و مقاومت آن‌ها فراموش نشدنی است. خیر مقدم عرض می‌کنم به هنرمندانی که در خدمتشان هستیم. به ویژه آقای منوچهر شاهسواری مدیرعامل محترم خانه سینما که همواره در حرکت‌هایی که به نفع سینماست در کنار سینماگران هستند و همچنین یاد شهید بزرگوار حاج سعید سیاح طاهری را گرامی می‌دارم.

وی ادامه داد: امسال خوشبختانه اقبال مردم به سینماها بسیار خوب بوده و فروش کل سینماهای کشور در شش ماهه اول سال نود و پنج میلیارد تومان بوده است. حدود ۱۵ میلیون نفر به سینما رفتند که ۳۰ درصد از مخاطبان در سینماهای حوزه هنری فیلم دیده‌اند.

مدیرعامل موسسه سوره سینمای مهر در ادامه افزود: آبادان مهد هنر و سینماست. استان خوزستان پیش از انقلاب چهل و نه سینما داشت اما الان چهارده سینما در استان فعال است.

وی افزود: خدا را شاکریم که امسال اقبال به سینما بیشتر شده و امیدواریم این روند ادامه یابد. امیدوارم ما بتوانیم به عنوان بخشی از خانواده سینما به اعتماد مردم پاسخ درست بدهیم. قدر این اعتماد را بدانیم و با تولید و اکران آثار با ارزش و فرهنگی به رونق سینماها کمک کنیم.

حمزه زاده در انتهای سخنانش از مسئولان وزارت ارشاد از جمله دکتر حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر و مدیران سازمان‌ها و نهادهایی که در بازسازی سینما آزادی آبادان همراهی کرده بودند تشکر کرد.

پس از سخنان محمد حمزه زاده تیزر بازسازی سینما آزادی آبادان پخش شد.