یک ستاره هالیوودی در فهرست پرفروش‌های کتاب
یک ستاره هالیوودی در فهرست پرفروش‌های کتاب

مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود فهرست آثار پرفروش را منتشر کرده است. جان گریشام توانسته در هفته آخر اکتبر، دن براون را از سکوی نخست کنار زده و در صدر جدول پرفروش‌ها بنشیند.

مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود فهرست آثار پرفروش را منتشر کرده است. جان گریشام توانسته در هفته آخر اکتبر، دن براون را از سکوی نخست کنار زده و در صدر جدول پرفروش‌ها بنشیند.
 

به گزارش تیتر هنر به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته آخر اکتبر خواهیم داشت.

جان گریشام نویسنده آمریکایی آثار جنایی این هفته با کتاب «میکده خروس» در جایگاه نخست پرفروش‌ها قرار گرفته است. داستان سه دانشجوی بلندپرواز رشته حقوق که در سودای رسیدن به شغل و آینده‌ای خوب تلاش می‌کنند، اما درمی‌یابند اتفاق مثبتی در آینده در انتظارشان نیست و سیستم بانکی با اهدای وام به افراد هر روز بر قرض‌هایشان می‌افزاید.

«منشاء»، کتاب جدید دن براون نیز همچنان در فهرست پرفروش‌ها بالا و پایین می‌رود و این هفته رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. پروفسور رابرت لنگدان با یکی از دانشجویان قدیمی خود دیدار می‌کند و به دنبال ماجرای تاریخی و هیجان‌انگیز دیگری می‌رود. البته کتاب جدید خالق «راز داوینچی» طی پنج روز فروش خود در بریتانیا نیز ۱۰۰ هزار نسخه به فروش رفت و پیش‌بینی می‌شود به این روند رو به جلو ادامه دهد.

«عمیقاً یخ‌زده» نوشته جان سندفورد در جایگاه سوم فهرست پرفروش‌ها قرار دارد. قصه رئیس بانکی که جسدش در رودخانه‌ای یخ‌زده پیدا می‌شود، ترس و وحشتی که همه شهر را فرامی‌گیرد و کارگاهی که برای تحقیق در این باره استخدام می‌شود.

استفن کینگ، نویسنده مشهور ژانر وحشت که اخیراً کتابی با عنوان «این» منتشر کرد برای کتابی که با همکاری پسرش نگاشته توانست در فهرست چهارم جایگاه پرفروش‌های هفته آخر اکتبر قرار گیرد. «زیباهای خفته» عنوان داستانی است که کینگ با همکاری اوون کینگ به نگارش درآورده و چندین هفته است که در پنج جایگاه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد. قصه زنانی که به خواب می‌روند و دیگر بیدار نمی‌شوند. دانمشندان در حال انجام آزمایش علمی و محرمانه هستند و سرنوشتی شوم در انتظار زنانی است که از این خواب بیدار می‌شوند.

امتیاز تبدیل کتاب به اقتباسی تلویزیونی با همین نام پیش از انتشار کتاب فروخته شده و قرار است فیلم‌نامه سریال را نیز کینگ و پسرش بنویسند.

رتبه پنجم پرفروش‌های دنیای ادبیات این روزهای به یک ستاره هالیوودی تعلق دارد. تام هنکس، بازیگر معروف فیلم‌هایی چون «فارست گامپ»، «مسیر سبز» و «نجات سرباز رایان» با نگارش نخستین کتاب خود توانسته در جایگاه پنجم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد.

تام هنکس در هفته‌های اخیر در دنیای کتاب بسیار بر سر زبان‌ها افتاده است. مجموعه داستان کوتاه او تحت عنوان «گونه نادر» هم‌اکنون در فهرست پرفروش‌های آمازون نیز به چشم می‌خورد. این مجموعه شامل هفده قصه متفاوت است که هر کدام توسط ماشین تحریر متفاوتی نوشته شده است. خود هنکس یک کلکسیونر ماشین‌تحریر است و صدها ماشین‌تحریر مختلف دارد.