یک دقیقه سکوت به احترام آتش نشانان در کنسرت علیرضا قربانی
یک دقیقه سکوت به احترام آتش نشانان در کنسرت علیرضا قربانی

کنسرت علیرضا قربانی شب گذشته با اجرا آثاری از فردین خلعتبری و مهیار علیزاده برگزار شد.

کنسرت علیرضا قربانی شب گذشته با اجرا آثاری از فردین خلعتبری و مهیار علیزاده برگزار شد.

به گزارش هفت هنر، علیرضا قربانی؛ شب گذشته (جمعه هشتم بهمن‌ماه) در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه رفت.

قربانی؛ شب گذشته قطعات «روایت انسان»، «نگاه»، «مهتاب‌تر از باران»، «دریای بی‌پایان»، «دوستت دارم» و «ایران» را در بخش اول و قطعات «پرده‌نشین»، «صبح آزادی»، «سوگ»، «شب دهم»، «ارغوان» و «من عاشق چشمت شدم» را در بخش دوم را اجرا کرد.

او در ابتدای برنامه؛ با خوش‌آمدگویی به حاضران گفت: همانطور که می‌دانید طی روزهای گذشته حادثه دلخراش پلاسکو روی داد و تعدادی از هموطنان ما به شهادت رسیدند و جان‌شان را خالصانه به طبق اخلاص گذاشتند و بدون هیچ چشم‌داشتی برای نجات هموطنان خودشان و جان و مال مردم به شهادت رسیدند. تقاضا می‌کنم یک دقیقه سکوت کرده و به احترام این مردان بایستید.

سپس دو قطعه بی‌کلام «راز» به آهنگسازی مهیار علیزاده و «آسمان من» به آهنگسازی فردین خلعتبری اجرا شد.

قربانی قبل از اجرای قطعه «سوگ» گفت: از میان قطعاتی که شما امشب شنیدید؛ چندین قطعه سروده دوست عزیز و هنرمند افشین یداللهی است که امشب در میان ما حضور دارد. این قطعه همچنین تقدیم به آتش‌نشانانی که در حادثه پلاسکو جان باخته‌اند و هنگام اجرا نیز کلیپی از تصاویر حادثه پلاسکو پخش شد.

قربانی همچنین قبل از اجرای قطعه ارغوان از مهیار علیزاده؛ آهنگساز این قطعه؛ خواست روی صحنه بیاید. علیزاده نیز در سخنان کوتاهی گفت: خیلی خوشحالم که امشب در اینجا حضور دارم و فقط باید بگویم که آقای خلعتبری نتوانستند بیایند و از شما می‌خواهم که این هنرمند را نیز تشویق کرده و جایشان‌ را خالی کنیم.

پس از آن نیز قطعه «ارغوان» اجرا شد که به شدت مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت. در پایان این برنامه؛ تیتراژ سریال «کیمیا» به آهنگسازی بهنام ابوالقاسم اجرا شد که این یکی هم با تشویق حاضران همراه بود.

بهنام ابوالقاسم (مدیر هنری و سرپرست ارکستر) و سامان صمیمی (کنسرت مایستر) در این اجرا؛ علیرضا قربانی را همراهی می‌کردند. همچنین آثاری از فردین خلعتبری و مهیار علیزاده و ترانه‌هایی از محمدعلی بهمنی، افشین یداللهی، علیرضا کلیایی، قیصر امین‌پور، هوشنگ ابتهاج، سعدی و حافظ در این برنامه اجرا شد.