یعنی هیچ کس در تلویزیون جلودار علی ضیا نیست؟
یعنی هیچ کس در تلویزیون جلودار علی ضیا نیست؟

علی ضیا با کارهای غیرحرفه‌ایش به پرحاشیه‌ترین مجری تلویزیون در چند وقت اخیر تبدیل شده است.

علی ضیا با کارهای غیرحرفه‌ایش به پرحاشیه‌ترین مجری تلویزیون در چند وقت اخیر تبدیل شده است. سیاهه کارهای او که گاهی رنگ و بوی غیراخلاقی بودن هم به خود می‌گیرد را اگر مجری دیگری داشت برای همیشه آنتن از او گرفته می‌شد و شانسش برای حضور دوباره تلویزیون به صفر می‌رسید اما علی ضیا با استفاده از رانت و پشتوانه‌ای که دارد خود را مختار به انجام هر کاری می‌داند.

به گزارش تیتر هنر، هفته‌ای که گذشت هفته‌ای سیاه برای ضیا بود. او نخست پسرک ساده‌دل سیستانی را به دروغ به برنامه‌اش کشاند و تنها شش دقیقه فرصت صحبت به او داد تا او با چشمانی اشکبار استودیو را ترک کند و نگران از دست دادن فرصت حضور در برنامه عصر جدید باشد.

دومین گاف تازه ضیا هم به جریان دعوت از مردی که زنش را کتک می‌زد برمی‌گردد. این مرد که تنها هنرش کتک زدن زنش بود به برنامه ضیا آمد تا از این هنرش تعریف کند و احتمالا ضیا هم به واسطه این دعوت غیرمتعارف و اینکه هیچ نظارتی روی برنامه‌اش نیست به ریش همه بخندد.

این مجری چند ماه پیش با دعوت از پدر زنجانی که مدعی بود پسرش سرطان دارد با استفاده از احساسات مردم شروع به جمع‌آوری کمک کرد و توانست با همین ترفند حدود یک میلیارد تومان جمع کند. وقتی که گند کار در آمد و مردم فهمیدند که پسر زنجانی حالش رو به بهبودی است ضیا به انتقادات شدید و حتی توبیخ و احضار هم مواجه شد ولی باز اتفاق خاصی برایش نیفتاد و دوباره به کارش ادامه داد.

همچنین ضیا به خاطر توهین به پرویز مظلومی،‌ سرمربی اسبق استقلال تهران با حاشیه مواجه شده بود که در آخر کارش به عذرخواهی از این مربی رسید.

هر کدام از این اشتباهات بزرگ و زننده بوده که هر بار با یک فاصله زمانی کوتاه تکرار شده است. به نظر می‌رسد ضیا از ژنهای خوب تلویزیون است که هر کاری بخواهد انجام می‌دهد و با وجود هر اشتباهی باز با خیال راحت آنتن زنده در اختیارش قرار خواهد گرفت. اگر هر کدام از این اشتباهات از مجری دیگری سر زده بود قطعا او دیگر رنگ آنتن زنده را نمی‌دید و حراست صداوسیما اجازه ورود به او نمی‌داد ولی انگار ضیا تافته جدا بافته‌ای است که حسابش با دیگران فرق دارد!

 

نویسنده: مهدی محمدتبریزی