گفتنی‌های عبدالله اسکندری و افسانه چهره آزاد در برنامه «دورهمی»

جمعه 8 مرداد 1395 در 10:50


«دورهمی» این هفته میزبان عبدالله اسکندری گریمور و افسانه چهره آزاد بازیگر سینما و تلویزیون بود.

به گزارش هفت هنر، «دورهمی» این قسمت از برنامه خود را به موضوع زوج‌های جوان پرداخت و این هفته هم عبدالله اسکندری گریمور و افسانه چهره آزاد به عنوان مهمان حضور داشتند.

بنابر این گزارش؛ بعد از اجرای استندآپ کمدی مهران مدیری با موضوع زوج‌های جوان و دعوت از چند زن و شوهر تازه جوان، از مهمانان این برنامه دعوت کرد.

مهران مدیری عبدالله اسکندری را بهترین چهره پرداز تاریخ سینمای ایران توصیف کرد و ابتدا از او پرسید شما چرا اینقدر دوست داشتنی هستید؟

عبدالله اسکندری گفت: فکر میکنم از رفاقت با شما است که من دوست داشتنی شده‌ام.

وی ادامه داد: من سال ۵۰ به عرصه گریم ورود پیدا کردم و در خانواده‌ای بزرگ شدم که ۱۱ نان خور داشت و بعد از اینکه دیپلمم را گرفتم دیگر نمیتوانستم ادامه تحصیل بدهم. بنابراین دنبال کار بودم تا اینکه تلویزیون آگهی داد که کارمند گریم می‌خواهد که من هم آزمون دادم. بعد از قبولی آزمون توسط استاد محتشم آموزش‌هایی را دیدیم و در نهایت استخدام شدم و حالا هم در سن ۷۰ سالگی باز هم مشغول گریم هستم.

مدیری از اسکندری پرسید چرا تغییری در چهره خودتان بوجود نیامده؟  و او  در پاسخ گفت: تغییر در چهره‌ام رخ داده من قبلا سبیل نداشتم ولی حالا دارم. این سبیل هم به خاطر آن گذاشتم که فکر میکردم دماغ بزرگی دارم و این کار تا حدودی بزرگی بینی‌ام را می‌گیرد.

مهران مدیری از کسانی که بینی بزرگ دارند خواست به جای جراحی‌های گران از این به بعد سبیل بگذارند.

اسکندری در پاسخ به سوال دیگر مجری «دورهمی» که گفت دوست داری زیر دست کدام گریمور باشی؟ عنوان کرد: من حاضرم پای میز گریمورهای بزرگ آینه پاک کنم تا یک چیزی یاد بگیرم.

این گریمور درباره گریم سه بعدی بیان کرد: گاهی با سایه این سه بعدی را ایجاد می‌کنیم اما سایه در صورت‌های سالخورده که چین و چروک دارد جواب نمی‌دهد و در این شرایط مجبوریم قالب پروتز برای چهره فرد مورد نظر درست کنیم.

مهران مدیری پرسید چهره‌ام شبیه کدام شخصیت است؟ اسکندری گفت: چهره شما به خیلی از شخصیت‌ها شباهت دارد اما وقتی که این چهره گیر من بیفتد.

وی درباره گریمورهای جوان بیان کرد: من همه جوانانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند قبول دارم اما آنها دست بسته هستند یعنی امکانات ندارند. بیشتر گریمورهای جوان ما در کشورهای منطقه فعالیت می‌کنند. خوشبختانه گریم در ایران خیلی زیاد رشد کرد.

اسکندری اضافه کرد: بعضی از هنرپیشه‌ها با صورتشان معروف هستند و اگر تغییر بدهیم چیزی نداره ولی برخی از آنها در قالب یک پرسوناژ دیگر به یاد ماندنی می‌شوند همچون اکبر عبدی.

وی با اشاره به چگونگی انتخابش به عنوان ده گریمور برتر جهان در یک مجله آمریکایی افزود: من عکس گریم پیرزن دستفروش را برای این مجله فرستادم و از بین چندین نفر، جزو ده گریمور برتر جهان در این مجله معرفی شدم. به نوعی هم گریم پیرزن دستفروش را خیلی دوست دارم.

اسکندری در پاسخ به اینکه تا به حال شده بازیگری در گریم با شما مخالفت کند، گفت: بازیگری که سناریو را نخوانده باشد در گریم با من مخالفت کرده است.

وی گفت: احساس خوشبختی می‌کنم چراکه تا کنون به کسی آزار نرساندم و سه پسر و یک نوه دختر دارم.

اسکندری در پایان گفت: دوست دارم قالب چهره مدیری را بسازم و آن را به موزه «دورهمی» تقدیم کنم که زحمت این برنامه را می‌کشند.

عبدالله اسکندری قالب صورت مهران مدیری را به موزه دورهمی اهدا کرد/ عددی که برای افسانه چهره آزاد شانس میاورد

دیگر مهمان شب گذشته «دورهمی»، افسانه چهره آزاد بازیگر سینما و تلویزیون بود. این بازیگر بعد از احوال پرسی با مخاطبان در خصوص مادربزرگش «رقیه چهره آزاد» که بازیگر نقش مادر در فیلم سینمایی «مادر» بود، اظهار داشت: من از ۶ سالگی افتخار داشتم در کنار بانو چهره آزاد باشم و تئاترهایی که بازی کرده بود را از نزدیک ببینم. من کتاب خواندن و هنر را از او یاد گرفتم.

وی گفت: ۵۴ سال سن دارم و عدد ۲۲ برای من و همسرم محترم است چراکه بیشترین اتفاقات زندگی‌ام در تاریخ ۲۲ رخ داده است.

چهره آزاد اضافه کرد: من در ۱۵ سالگی عاشق شدم اما بعد از ۵ سال وقفه با شاهرخ فروتنیان ازدواج کردم به نظرم این وقفه پنج ساله به نوعی پایه‌های زندگیم را محکم کرد.

وی در ادامه از خاطراتش و حضورش در عرصه بازیگری گفت.

چهره آزاد در پاسخ به اینکه در مواقع عصبانیت چه کاری انجام می‌دهد، اظهار داشت: وقتی عصبانی می‌شوم سکوت می‌کنم و گاهی هم شده این سکوت سه روز طول بکشد.

وی با ابراز احساس خوشبختی از زندگی خود و می‌گوید: خوشبختی درون انسان شکل می‌گیرد فقط باید نگاهت را تغییر بدهی.

در پایان افسانه چهره آزاد کاسه چینی یادگار مادربزرگش هنرمند قدیمی سینما را به موزه «دورهمی» اهدا کرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار