گفتنی‌های اکبر زنجانپور در «خندوانه»
گفتنی‌های اکبر زنجانپور در «خندوانه»

اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان تئاتر ، شب گذشته مهمان خندوانه بود.

اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان تئاتر ، شب گذشته مهمان خندوانه بود.

به گزارش هفت هنر، شب گذشته رامبد جوان مجری و کارگردان برنامه تلویزیونی خندوانه، میزبان اکبر زنجانپور کارگردان و بازیگر تئاتر بود.
جوان در ابتدای برنامه با معرفی کتاب “۳۶۵ راه برای پرورش بچه های فوق العاده” از استاد کهنمویی برای اجرای بخش نمایشی کمدین ها دعوت کرد.
اما، دوربین خندوانه چند روز قبل به آسایشگاه سالمندان رفته بود. جایی که گروه دنگ شو مشغول اجرای ترانه برای حاضران بودند.
جوان در ادامه این برنامه تلویزیونی از بازیگر سینما، تلویزیون، تئاتر و همچنین کارگردان هنرهای نمایشی اکبر زنجانپور، دعوت کرد تا به روی صحنه خندوانه بیاید.
زنجانپور در ابتدای صحبت هایش به دل مشغولی های این چند ماهه و سپری کردن روزهای زندگی اش در کنار خانواده و نوه اش «باران» اشاره کرد.
وی در ادامه با بیان داستان اسطوره ای لطفعلی خان زند برای تماشاگران حاضر در استودیو خندوانه و بینندگان، تصویرسازی از قصه جنگ او به نمایش گذاشت.
بازیگر مجموعه تلویزیونی “فرات” از اصالت تهرانی خود و دوران کودکی اش در محله سنگلج و باب همایون گفت و درخصوص آغاز فعالیتش در عرصه بازیگری بیان کرد: از سن ۱۵ سالگی در مدرسه و محله درگیر اجرای نمایش بودم و از سمت پدرم حمایت می شدم. تا اینکه در سن ۲۰ سالگی به طور جدی با نمایش “چوب زیر بغل” کار حرفه ای خودم را شروع کردم.
وی در ادامه نوید اجرای نمایش باغ آلبالو اثری از چخوف را داد و اظهار داشت: از ۲۴ بهمن ماه با گروهی حرفه ای از بازیگران، این اثر نمایشی را به روی صحنه تالار وحدت می بریم. من در این ۵۰ سال در این نمایش، با بهترین های گروه بازیگری و کارگردانی همکاری می کنم.
زنجانپور در پاسخ به این سوال که اگر رئیس جمهور بودید، برای شادی مردم چه کاری انجام می دادید؟ تاکید کرد: سعی می کردم برنامه ریزی دقیقی برای خوشبختی و آینده همه بچه ها، از یک ساله تا نوجوان، داشته باشم.
وی در پایان گفتگوی خود با جوان، به خاطرات دوران انقلاب اسلامی اشاره کرد و پس از ثبت لبخند ۱۰ ثانیه ای، از ۲۰ تماشاگران حاضر در استودیو خندوانه، برای تماشای نمایش باغ آلبالو دعوت کرد.
همچنین در پایان برنامه با اشاره به آلودگی شدید شهر اهواز، برای هوای سالم ایران دعا کرد.