گزارشات نشان می‌دهد «ترامپ» اصلا به خواندن کتاب علاقه‌ای ندارد
گزارشات نشان می‌دهد «ترامپ» اصلا به خواندن کتاب علاقه‌ای ندارد

دانستن این موضوع که «دونالد ترامپ» کتاب نمی‌خواند بسیار غم‌انگیز است. گزارشات نشان می‌دهد مردی که قرار است تصمیمات مهم کشوری برای ملتی بگیرد که داعیه آزادی بیان در دنیا دارد علاقه‌ای به خواندن کتاب ندارد.

دانستن این موضوع که «دونالد ترامپ» کتاب نمی‌خواند بسیار غم‌انگیز است. گزارشات نشان می‌دهد مردی که قرار است تصمیمات مهم کشوری برای ملتی بگیرد که داعیه آزادی بیان در دنیا دارد علاقه‌ای به خواندن کتاب ندارد.

به گزارش هفت هنر، به نقل از لیت‌هاب- «دونالد ترامپ» کتاب نمی‌خواند. شاید شنیدن این خبر آن هم پس از هشت سال ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» برای خیلی‌ها عجیب باشد اما با شناخت از شخصیت رئیس‌جمهور جدید چنین خبری اصلا شگفت‌آور نیست. هر روز خبر جدیدی از او به گوش ما می‌رسد که ما را بیشتر می‌ترساند و بر شبهات ما درباره وی صحه می‌گذارد.

رئیس‌جمهوری که بر خلاف ادعاهای خود هرگز کتاب نخوانده است. ممکن است این سؤال برای خیلی‌ها پیش بیاید که چرا «ترامپ» باید کتاب بخواند! افراد باهوش و تولیدکننده‌های خوبی در کشور داریم که اصلاً کتاب نمی‌خوانند. شاید! اما این فرد در زمره این گروه قرار ندارد. او هر روز بیشتر از قبل به ما اثبات می‌کند که کتاب نخواندن در زندگی وی تأثیر زیادی گذاشته است و در حال حاضر موجب بدبختی یک ملت شده است.

برای اثبات این سخنان چند مدرک وجود دارد. کتابخانه خالی وی نشان از این دارد که او کتابخوان نیست. دیروز «کریس هیز»، روزنامه‌نگار عکسی از کتابخانه وی در توئیتر قرار داد. او هیچ علاقه‌ای به کتاب خواندن دارد و بعضی از مشاورین وی می‌گویند به یاد ندارند او کتابی جز کتاب خود، «هنر معامله» را در دست گرفته باشد. او علاقه‌ای به خواندن آثار بلند ندارد. نهایتاً یک صفحه از مطلبی را می‌خواند. اما به شدت به تلویزیون و رسانه‌های اجتماعی علاقه دارد.

وی علاقه ویژه‌ای نیز به مجلات دارد. مخصوصاً مجلاتی که عکس خود وی روی آن منتشر شده است. در گزارش مجله «واشنگتن‌پست» در ماه جولای آمده است: «خود او می‌گوید وقت کتابخوانی ندارد. کارهای زیادی دارم. الان سرم شلوغ‌تر هم شده است.»

میز «ترامپ» پر از مجله است و تقریباً همه آنان پر از عکس‌های خودش است و هر روز صبح نسخه مقالات جدید درباره خود را می‌خواند. اما هیچ قفسه کتابی در محل کار او وجود ندارد و هیچ کامپیوتری روی میز وی نیست.

او نام هیچ کتابی را بلد نیست. خود وی پیش از این گفته بود: «من کتاب دوست دارم. کتابخوانی را نیز دوست دارم. اما وقت خواندن کتاب را ندارم.» وقتی از او سؤال می‌شود نام یک کتاب را بگوید به دوران دبیرستان فکر می‌کند و نام کتابی قدیمی را به زبان می‌آورد.

وی با وجود اینکه کتاب نمی‌خواند اما علاقه ویژه‌ای به تماشای تلویزیون دارد. ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می‌شود تا به تماشای تلویزیون بنشیند. در حال حاضر جلسات وی ساعت ۹ آغاز می‌شود و همین موضوع سبب می‌شود وقت وی برای تماشای تلویزیون کاهش ‌یابد. اما تمام وقت را در هنگام شب به تماشای تلویزیون سپری می‌کند.

البته در سال گذشته همسر سابق وی فاش کرد او در هنگام خواب کتاب سخنرانی‌های «آدولف هیتلر» ، دیکتاتور سابق آلمان را می‌خواند و همین موضوع موجب سر و صدای بسیاری شد. موضوع تا جایی کشیده شد که وی اعلام کرد این کتاب را یکی از دوستان یهودی وی به او هدیه داده است. اما آن فرد چنین چیزی را تکذیب کرد و یهودی بودن خود را تکذیب کرد. حال به نظر شما با توجه به این کتاب می‌توان وی را کتابخوان و فرهیخته نامید!