کیمیا علیزاده در «خندوانه»: تنها ۳ جای بدنم سالم است!
کیمیا علیزاده در «خندوانه»: تنها ۳ جای بدنم سالم است!

دختر تاریخ ساز ورزش ایران یعنی کیمیا علیزاده که در المپیک ریو مدال برنز گرفت دیشب مهمان برنامه خندوانه بود. به گزارش هفت هنر، کیمیا علیزاده برای نخستین بار پس از بازگشت از ریو به دعوت رامبد جوان به برنامه خندوانه رفت و مهمان ویژه این مجری محبوب شد. کیمیا علیزاده عضو تیم ملی تکواندوی […]

دختر تاریخ ساز ورزش ایران یعنی کیمیا علیزاده که در المپیک ریو مدال برنز گرفت دیشب مهمان برنامه خندوانه بود.
به گزارش هفت هنر، کیمیا علیزاده برای نخستین بار پس از بازگشت از ریو به دعوت رامبد جوان به برنامه خندوانه رفت و مهمان ویژه این مجری محبوب شد.

کیمیا علیزاده عضو تیم ملی تکواندوی بانوان ابتدا درباره بازگشت خود از ریو گفت: چهارشنبه صبح راه افتادیم و جمعه صبح به ایران آمدیم و از اینکه حضور پرشور مردم را دیدم خیلی خوشحالم از اینکه به عنوان اولین بانو ایرانی در المپیک مدال کسب کردم خوشحالم و آرزوی می کنم در المپیک های دیگر بانوان ایرانی مدال آوری کنند.

نفر سوم رقابت های المپیک ریو در وزن ۵۷ کیلوگرم افزود: شب قبل از مسابقه همه استرس دارند و من هم خیلی استرس داشتیم و توانستیم این موضوع را کنترل کنم. روانشناسی که در کنار تیم ما بود خیلی به ما انرژی داد و می گفت که رقیبت هم مثل تو الان استرس دارد ریو خیلی ها بد بود و گاهی بارانی بود، گاهی باد و توفان بود و شبی که من مسابقه داشتم شرایط خیلی بد بود و ساعت ۱۱:۳۰ شب خوابم برد.خیلی راحت خوابیدم و صبح صبحانه مفصل خوردم و ساعت ۱۱ مسابقه داشتم و به راحتی در آن مسابقه حضور پیدا کردم. باور کنید در زمین مسابقه فقط اگر بایستید استرس زاست و زمانی که آنجا حضور داشتم خیلی نگران بودم اما خدا را شکر توانستم نتیجه خوبی به دست بیاورم.

علیزاده در ادامه گفت در بازی دوم با وجود اینکه صورت را زدم و با اعتراض مربی ام ۲ امتیاز را به من دادند و اگر سومین امتیاز را با اعتراض مربی ام داده می شد برایشان خیلی خوب نبود. من خیلی از داوران خواستم که بازبینی کنند اما این کار را انجام ندادند.

وی درباره مصدومیت های خود اضافه کرد: زمانی که در تست پزشکی بعد از بازی ها حضور پیدا کردم تنها ۳ جای بدم سالم بود.اگر مصدومیت هایم بیشتر بود اجازه نمی دادند در المپیک حاضر شوم اما با تمام این اوصاف در المپیک حاضر شدم که زمانی که نتیجه کارم را گرفتم خوشحال بودم که روزهای سختی که پشت سر گذاشتم را گذارندم.بازی سومم خیلی سخت بود و نمی خواستم به راحتی کنار بکشم و خدا را شکر توانستم بازی ای که ۵ امتیاز عقب بودم را نتیجه اش را تغییر بدهم.

علیزاده تاکید کرد: در مقابل رقیب سوئدی ام خیلی انگیزه داشتم و تمام انرژی ام را گذاشتم تا بتوانم مدال آوری کنم برای کشورم اگرچه راضی نیستم از کسب این مدال و توقعم از خودم بیشتر از این بود امیدوارم بتوانم در آینده برای کشورم مدال طلا کسب کنم.

این دختر تاریخ ساز ورزش ایران در ادامه گفت: همه خشمگین می شوند ولی من اصولا آرام هستم و اگر عصبانی بشوم، خیلی سخت عصبانی می شوم. هیچ وقت اینطور نبودم که تکواندو کار هستم و از حرکات رزمی در عصبانیتم استفاده کنم و اگر خشمگین شوم داد می زنم.

کیمیا درباره برنامه ریزی های آینده خود نیز تصریح کرد: ۲۰ سال دیگر، آینده را نمی توانم پیش بینی کنم ولی دوست دارم فیزیوتراپی بخوانم و دوست دارم در مطب خودم باشم، در حال درمان و به این کار علاقمند هستم.

وی یادآور شد: می خواهم همه بدانند که بازی یک سرش برد است و یک سرش باخت. یک روزی کیمیا علیزاده قهرمان است و یک روز نمی تواند مقام کسب کند. این موضوع را برای خودم نمی گویم بلکه برای اتفاقی که برای پسرهای تکواندو افتاد و المپیک برای آنها با شانس همراه نبود که این جزوی از ورزش است.یکسری از ورزشکارانمان حقشان برد بوده و نتوانستند مدال کسب کنند و نگوییم بی غیرتی کرده اند.

ملی پوش تکواندوی ایران گفت: فدراسیون همه چیز را برای من تهیه کرد و یک تصمیم درست گرفت که من با مربی خودم، مربی ای که از ۷ سالگی با او بودم به المپیک بروم. این بهترین و بزرگترین کاری بود که برای من انجام دادند و بابت این موضوع از آنها تشکر می کنم. در میان صحبت در مورد صحبت درباره مهرو کمرانی به صورت زنده با او تماس تلفنی گرفته شد و هم رامبد و هم کیمیا از زحمت های او تشکر کردند.

کمرانی در این مکالمه گفت : آرزوی خوشحالی برای همه مردم ایران کرد و از اینکه توانست لبخند را روی صورت قهرمان ایران آورده ابراز خرسندی کرد و در ادامه پس از صحبت با رامبد جوان بار دیگر برای آرزو کرد که کیمیا بتواند این خنده را به صورت مردم ایران بازگرداند.

کیمیا علیزاده یادآور شد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور پیام تبریک برای من فرستادند که باعث شد انگیزه من برای ادامه کارم بیشتر بشود ویکی از روزهای خوبی زندگی ام را پشت سر گذاشتم و همین موضوع باعث ایجاد انگیزه در ادامه کارم شد.

جناب خان وارد می شود

جناب خان با ورود شوخی های خنده دار و بامزه ای را آغاز کرد و حول صحبت های او درباره تکنیک های تکواندو بود. در این حین درباره رنگ کمربند با جناب خان صحبت شد که کیمیا مدام می خندید. در این حین از نوع خوابیدن کیمیا سوال شد که او گفت:اکثر خواب هام یادم نمی ماند ولی خیلی وقت ها شده که از خواب بپرم و بیدار شوم، اکثر خواب دیدم که دزدیده شدم و به من حمله شده است.

دعوت جناب خان از کیمیا برای مبارزه

پیشنهادهای مبارزه جناب خان به کیمیا علیزاده با عمه اشرف برای یک راند و نقد کردن چک دوستش در دو راند که در نهایت کیمیا راضی شد با عمه اشرف یک مبارزه داشته باشد اما مبارزه برای نقد کردن چک توسط رامبد جوان رد شد.

کیمیا علیزاده به رسم مرسوم برنامه خندوانه که قصد دارد چه کاری برای خوشحالی دیگران انجام بدهد گفت: قبل از اینکه به این مسابقه بروم خیلی فکر کرده بودم و از خدا خواسته بودم که به بچه هایی که بی سرپرست هستند یا مشکلات دارند کمک کنم و لبخند را روی لب های بچه های کار ایجاد کنم و همان لحظه خوشحالی آنها برایم خیلی با ارزش است.

در پایان برنامه آهنگ ترکی به خاطر آذری بودن کیمیا علیزاده توسط جناب خان خوانده شد و به خانواده او و تمام آذری زبان های ایران تقدیم شد.

در پایان کیمیا به همراه پدر، برادرش و رامبد جوان عکس سلفی با جناب خان گرفتند تا این خاتمه گفت و گو دختر مدال آور المپیک باشد.