کنسرت نوابغ موسیقی جمهوری آذربایجان به همراه موذن در برج میلاد

شنبه 19 تیر 1395 در 13:19


جمعی از موسیقی‌دان‌های جمهوری آذربایجان قرار است با حضور در ایران، در کنار ودود موذن – خواننده ایرانی – اجرا داشته باشند.

به گزارش هفت هنر، حضور سه نفر از نوابغ موسیقی کشور جمهوری آذربایجان برای برگزاری کنسرت در ایران قطعی و مجوزهای لازم برای آن صادر شده است. این نوازندگان ۲۵ تیرماه اجرای خود را در کنار ودود موذن و در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌کنند.

این اجرا با حضور گروه «خطایی» روی صحنه می‌رود. مهم‌ترین وجه تفاوت این کنسرت با دیگر اجراها حضور سه نفر از نوابغ موسیقی کشور جمهوری آذربایجان است که برای نخستین‌بار به ایران می‌آیند.

شهریار ایمانف، رحمان ممداف و تورال ممدلی سه نوازنده‌ای هستند که هر کدام در نواختن سازشان، از سرآمدان موسیقی آذربایجان به‌شمار می‌آیند و در سطح جهانی هم شهرت بسیار دارند.

شهریار ایمانف، نوازنده تار است که در نواختن این ساز سبکی جدید و پیچیده برای خودش ابداع کرده و در کارش پیشتاز است. کارهایی کرده که در تاریخ موسیقی آذربایجان بی‌سابقه بوده است. معمولا در مهمترین مراسم داخل و خارج کشور آذربایجان از شهریار ایمان‌اف برای اجرای برنامه دعوت می‌کنند. در کارنامه شهریار ایمان‌اف اجرا در آکروپولیس یونان و همکاری با ارکسترهای بزرگ دنیا به چشم می‌خورد. برخی از ویدیوهای اجرای این نوازنده در شبکه‌های اجتماعی بازدیدهای پرشماری داشته است.

رحمان ممداف از نوازندگان و سولیست‌های گیتار برقی در کشور آذربایجان است که سبک خاص خود را در نوازندگی این ساز دارد. او در کشور آذربایجان شناخته شده است و در ترکیه هم محبوبیت خاص خود را دارد. ممداف علاوه بر گیتار، تار هم می‌نوازد.

تورال ممدلی فرزند رحمان ممدلی است. او آهنگساز است و درس آهنگسازی خوانده و سال گذشته در مسابقات جهانی در مجارستان و در میان آهنگسازان جوان مقام نخست را به‌دست آورد. او پیانو می‌نوازد و جوایز متعددی هم در کارنامه خود دارد.

اجرای گروه «خطایی» به خوانندگی ودود موذن و با حضور سه هنرمند سرشناس موسیقی آذربایجان قرار است ۲۵ تیر در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شود. بلیت‌فروشی این کنسرت نیز آغاز شده است.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار