۱۶ روز بعد از اجرای طرح «پاییزه کتاب» پرفروش‌های کتاب‌ها، نویسنده‌ها و ناشران معرفی شدند. به گزارش تیترهنر بنا برخبر رسیده از  روابط عمومی خانه کتاب، با گذشت شانزده روز از اجرای طرح «پائیزه کتاب» در ۸۲۵ کتابفروشی سراسر کشور، فروش کتاب از مرز ۴۶۰ هزار نسخه فراتر رفته است؛ این درحالی است که این […]

۱۶ روز بعد از اجرای طرح «پاییزه کتاب» پرفروش‌های کتاب‌ها، نویسنده‌ها و ناشران معرفی شدند.

به گزارش تیترهنر بنا برخبر رسیده از  روابط عمومی خانه کتاب، با گذشت شانزده روز از اجرای طرح «پائیزه کتاب» در ۸۲۵ کتابفروشی سراسر کشور، فروش کتاب از مرز ۴۶۰ هزار نسخه فراتر رفته است؛ این درحالی است که این طرح در مراکز ۲۰ استان تا ۲۲ آذرماه و در شهرستان‌ها و مراکز یازده استان تا دوم دی ماه همچنان ادامه دارد و پیش بینی می‌شود با تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی کتابفروشان، میزان فروش کتاب بسیار بیشتر از این خواهد شد.

پرفروش‌ترین کتاب‌ها

کتاب‌های «قهوه‌ سرد آقای نویسنده»،«سمفونی مردگان»، «پاییز فصل آخر سال است»، «یک عاشقانه‌ آرام» و  «سلام بر ابراهیم» پرفروش‌ترین کتاب‌های تالیفی این طرح  معرفی شدند.

کتاب‌های «ملت عشق»، «جزء از کل»، «من پیش از تو»، «دختری که رهایش کردی» و «پس از تو»، نیز پرفروش‌ترین کتاب‌ها در بخش کتاب‌های ترجمه‌ای هستند.

در بخش تالیف کتاب‌های کودک در طرح «پائیزه کتاب» کتاب‌های «قصه‌های کوچک برای بچه‌های کوچک»، «می‌می‌نی حالا تمیزترینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می‌می‌نی راسته»، «می می‌نی‌ چه دوست نازنینی» و  «می‌می‌نی‌ یه عالمه شیرینی» به عنوان آثار پرفروش  معرفی شدند.

 از جمله پرفروش‌ترین آثار ترجمه شده در بخش کتاب‌های کودک  می‌توان به  کتاب‌های «دنیای معرکه‌ تام گیتس»، «شازده کوچولو»، «خانه درختی ۱۳ طبقه»، «بهانه‌های عالی و چیزهای خوب دیگر» و «همه چی محشر است (نسبتا)» اشاره کرد.

پرفروش‌ترین نویسنده‌ها

از پرفروش‌ترین نویسنده‌های کتاب کودک در دومین «پائیزه کتاب» می‌توان به  لیز پیشون، اندی گریفیتس، شکوه قاسم نیا، عبدالرحمان صفارپور و تونی گراس اشاره کرد.

نویسندگانی همچون جوجو مویز، الیف شافاک، فئودورمیخائیلوویچ،  برایان تریسی و هاروکی موراکامی نیز به عنوان پرفروش‌ترین نویسنده‌های کتاب‌های عمومی در طرح  «پائیزه کتاب» معرفی شدند.

ناشران پرفروش

موسسه انتشارات قدیانی، نشر افق، نشر چشمه، هوپا و ققنوس در فهرست پرفروش‌ترین ناشران طرح  «پائیزه کتاب» قرار گرفته‌اند.

بنا بر تصمیم کمیته مدیریت طرح «پاییزه کتاب»، مدت زمان اجرای این طرح در مراکز استان‌های سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کردستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، لرستان و سمنان با هدف توجه به کتاب‌فروشی‌های مناطق کم برخوردار، مرزی و دور از مرکز تا دوم دی ماه تمدید شد.

طرح «پائیزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست… » از دوم آذرماه  آغاز شده است.

علاقه‌مندان و خریداران کتاب با همراه داشتن کارت ملی می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده کنند