کتاب‌هایی که در سال ۲۰۱۷ تبدیل به فیلم می‌شوند
کتاب‌هایی که در سال ۲۰۱۷ تبدیل به فیلم می‌شوند

سال ۲۰۱۶ کتاب‌هایی چون «ورود»، «ارقام پنهان»، و «دختری در قطار» تبدیل به فیلم شدند. در این مطلب در پی آن هستیم آثاری را که در سال ۲۰۱۷ تبدیل به فیلم می‌شوند به خوانندگان معرفی کنیم.

سال ۲۰۱۶ کتاب‌هایی چون «ورود»، «ارقام پنهان»، و «دختری در قطار» تبدیل به فیلم شدند. در این مطلب در پی آن هستیم آثاری را که در سال ۲۰۱۷ تبدیل به فیلم می‌شوند به خوانندگان معرفی کنیم.

به گزارش هفت هنر به نقل از پابلیشرز ویکلی- اولین کتابی که ممکن است تبدیل به فیلم شود کتاب «شام»، اولین رمان «هرمان کوچ» است که از سال انتشار آن در ۲۰۰۹ قرار بود به نسخه سینمایی تبدیل شود. در این کتاب والدین دو پسر نوجوان در یک رستوران گران‌قیمت با هم قرار می‌گذارند تا درباره جنایتی که فرزندانشان مرتکب شدند تصمیم بگیرند. جنایتی که پلیس از آن باخبر نیست اما توسط دوربین‌های امنیتی ضبط شده است. پیش از این «ایوانو دی ماتئو»، کارگردان ایتالیایی کتابی از روی فیلم «شام» ساخته است اما کارگردان نسخه آمریکایی آن «اورن مورمان» است.

کتاب «پنجاه طیف تاریک‌تر» اولین بار در سال ۲۰۱۵ قرار بود تبدیل به فیلم شود. کتاب آن حدود ۵۷۱ میلیون دلار به فروش رفته است. قرار است در این نسخه جدید و ادامه کتاب قبلی شخصیت‌هایی چون «تیلور سوئیفت» و «زاین مالیک» نقش‌آفرینی کنند.

«کلبه» دیگر فیلم این فهرست است که توسط «ویلیام پی. یانگ»، نویسنده آثار پرفروش است و قرار اس «اوکتاویو اسپِنسر» و «سم وورثینگتون» در نسخه سینمایی آن نقش‌آفرینی کنند. «مک»، یکی از شخصیت‌های داستان به باورها و عقاید خود شک می‌کند. وی در  کتاب نامه‌ای دریافت می‌کند که از او می‌خواهد به کلبه‌ای برگردد که دخترش در آن به قتل رسیده است.

«دایره» فیلم دیگری است که بر اساس کتاب «دیوید ایگرز» با همین نام ساخته می‌شود. کتاب در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است و قرار است «اِما واتسون»  نقش اصلی آن را ایفا کند. وی نقش دختری را دارد که به سرعت در کار خود پیشرفت می‌کند. وی در شرکتی مشغول به کار است که رئیس آن با بازی «تام هنکس» شخصیت عجیبی دارد و در نهایت از رازهای خطرناک وی پرده برداشته می‌شود.

«قلعه شیشه‌‌ای» فیلم دیگری است که بر اساس کتاب خاطرات «ژانت والز» ساخته شده است و درباره چند خانواده خانه‌به‌دوش است. «نائومی واتز» و «وودی هارلسون» در این اقتباس سینمایی نقش‌آفرینی می‌کنند و «دستین دانیل» کارگردانی آن را به عهده دارد.

«همه‌چیز همه‌چیز» کتاب دیگری است که در نسخه سینمایی آن «آماندا استرنبرگ» و «نیک رابینسون» بازی می‌کنند. فیلم بر اساس کتاب «نیکولا یون» که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد ساخته می‌شود. «مَدی»، شخصیت اصلی داستان نوجوانی است که جدا از دیگر افراد جامعه زندگی می‌کند زیرا به همه چیز آلرژی دارد اما عاشق پسری می‌شود که در همسایگی وی زندگی می‌کند.

«پیش از اینکه بیفتم» بر اساس کتاب «لارن اولیور» که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد ساخته می‌شود. کتاب در سال انتشار خود مورد استقبال خوانندگان و منتقدین قرار گرفت.

«برج تاریک» کتابی از «استفن کینگ» است و قصه فردی به نام «رولند دشین» را روایت می‌کند که در سیاره‌های دیگر به دنبال انسان‌های سیاه‌پوست است. قرار است در سال ۲۰۱۸ سریالی نیز از روی این کتاب ساخته شود.

«شگفتی» نام فیلمی است که قرار است با بازی «جولیا رابرتز» وارد بازار شود. این فیلم بر اساس کتاب «آر. جی. پالاسیو» در سال ۲۰۱۲ ساخته می‌شود. فیلم قصه پسرکی را روایت می‌کند که با کمک پدر و مادر خود تحصیل در کلاس پنجم را آغاز می‌کند. کارگردان این فیلم «استفن چبوسکی» است.