کارگردان سینما:هرگز به دخترم حضور در هنر را توصیه نکردم
کارگردان سینما:هرگز به دخترم حضور در هنر را توصیه نکردم

محمد متوسلیانی گفت در حال تکمیل فیلمنامه‌ای هستم که قرار است در آینده‌ نزدیک دامادم آن را بسازد.

محمد متوسلیانی گفت در حال تکمیل فیلمنامه‌ای هستم که قرار است در آینده‌ نزدیک دامادم آن را بسازد.

به گزارش هفت هنر، محمد متوسلانی؛ بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون به فعالیت‌های متنوع خود در سینما اشاره کرد و گفت: در طول سال‌های متمادی حضور در سینما، تقریباً همه هنرها را از کارگردانی گرفته تا تهیه‌کنندگی، بازیگری و نویسندگی تجربه کرده‌ام.

وی افزود: «کفش‌های میرزا نوروز» اولین تجربه کارگردانی من پس از پیروزی انقلاب بود. این فیلم در سال ۶۳ یعنی دقیقاً زمانی که سینمای پس از انقلاب روی ریل افتاده بود، ساخته شد با این حال نه‌تنها در زمان خود بسیار موفق بود بلکه هنوز هم به بهانه‌های مختلف از تلویزیون پخش می‌شود و من از این بابت خرسندم.

متوسلانی ادامه داد: بعد از موفقیت در کفش‌های میرزا نوروز، «جستجوگر» و پس از آن «دو روی یک ‌سکه» را ساختم. «هر چی تو بخوای» نیز آخرین فیلمی است که کارگردانی کردم؛ البته در این بین فیلم‌های دیگری نیز ساختم.

بازیگر «سه‌تفنگدار» اضافه کرد: اولین حضور من در سینمای بعد از انقلاب در مقام بازیگر، فیلم سینمایی «دل و دشنه» بود. در سال‌های اخیر نیز در فیلم «گناهکاران» با فرامرز قریبیان هم‌بازی بودم. سریال «گاهی به پشت سر نگاه کن» به کارگردانی مازیار میری آخرین اثر نمایشی بود که از من پخش شد که در آن بازیگران بسیار خوبی مانند امین تارخ حضور داشتند که عمدتاً کار خود را از تئاتر شروع کرده بودند و همین مهم، یکی از موضوعاتی بود که سبب می‌شود امروز از حضور در این سریال خوشحال باشم.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه در دانشگاه با همسرم آشنا شدم، به زندگی خانوادگی خود گریزی زد و گفت: همسرم منتقد سینما، نویسنده و نقاش است و ماحصل ازدواج ما یک دختر است. هرگز به دخترم حضور در هنر را توصیه نکردیم اما او به سبب متولد شدن و تربیت در خانواده‌ای فرهنگی به هنر علاقه‌مند شد و تحصیلات خود را در رشته موسیقی ادامه داد. ساز اختصاصی او پیانو است؛البته در کنار هنر زبان آلمانی و انگلیسی را نیز فرا گرفت تا جاییکه تاکنون بیش از ۳۰ کتاب در حوزه ادبیات و هنر ترجمه کرده است. او اکنون در انگلستان مشغول تحصیل در مقطع دکتری باستان‌شناسی است.

تهیه‌کننده «ترس و تاریکی» در ادامه سفر را یکی از ارزش‌های زندگی خود برشمرد و گفت: در سال‌های اولیه زندگی مشترک سفرهای بسیاری می‌رفتیم. بیشتر این سفرها به دلیل علاقه همسرم، با خودروی شخصی بود حتی سفرهای برون‌مرزی. یک‌سال پس از انقلاب تا شمال اروپا و تا کشورهای نروژ و سوئد، با خودروی شخصی به مسافرت رفتیم؛ البته غالب سفرهای خارجی با‌لعکس سفرهای داخلی (که عمدتاً جنبه استراحت و تفریح داشت)، فرهنگی بودند.

وی هدفمند بودن و برنامه‌ریزی صحیح و پیش‌بینی‌شده را رمز سفری خوش دانست و اظهار داشت: عدم‌آمادگی و یا رعایت نکردن اصول اولیه، می‌تواند روزها و ساعات سفر را به اوقات نامطلوب زندگی تبدیل کند.

وی در پایان با اشاره به آخرین فعالیت هنری خود، گفت: در حال تکمیل فیلمنامه‌ای هستم که قرار است در آینده‌ نزدیک دامادم، که دانش‌آموخته سینما از انگلستان است، آن را بسازد. جالب اینکه این اولین‌باری است که فیلمنامه من را قرار است فرد دیگری کارگردانی کند.