کارگاه های آموزشی گروه های تئاتر ایتالیا و ژاپن از ۳ اردیبهشت
کارگاه های آموزشی گروه های تئاتر ایتالیا و ژاپن از ۳ اردیبهشت

از سوم تا پانزدهم اردیبهشت ماه، کمپانی تئاتر «باران» با همکاری کمپانی تئاتر پوتلج، «اولین جشنواره بینافرهنگی باران ۲۰۱۷» را برگزار می‌کند.

از سوم تا پانزدهم اردیبهشت ماه، کمپانی تئاتر «باران» با همکاری کمپانی تئاتر پوتلج، «اولین جشنواره بینافرهنگی باران ۲۰۱۷» را برگزار می‌کند.

به گزارش هفت هنر، طبق گزارش رسیده، در این جشنواره نمایش‌هایی از کشور ژاپن و ایتالیا روی صحنه می‌روند،اجراهایی که با مدد فرهنگ و تکنولوژی، زبان و ارتباط فرهنگی را بهانه‌ایی برای گفت‌وگو کرده‌اند.

طبق برنامه‌های اعلام شده پینو دی بودو و اعضای گروه تئاتر پوتلچ و همین‌طور کین یوشیمورا به مدت ۱۰ روز در تهران اقامت دارند و  علاوه بر اجرای سه نمایش ، ۳ کارگاه آموزشی پیشرفته نیز برای تعدادی از علاقمندان برگزار می‌کنند.

اولین جشنواره بینافرهنگی باران با سه نمایش «یک صدمین سالگرد تولد ادیت پیاف»،«ساکورا» و«عاج معلق» برگزار می‌شود.

نمایش «یک صدمین سالگرد تولد ادیت پیاف» از کشور ایتالیا با بازی ناتالی منتا روایتگر زندگی ادیت پیاف یکی از معروف‌ترین خوانندگان جهان است.

نمایش «ساکورا؛شکوفه‌ی آلبالو» بازگوکننده‌ی مرثیه؛ هیروشیما-ناکازاکی با بازی و کارگردانی کین یوشیمورا از کشور ژاپن است.

همچنین نمایش «عاج معلق» به کارگردانی پینو دی بودو و بازی ناتالی منتا، کین یوشیمورا، سوفیا گولیاس ؛ محصول کمپانی تئاتر پوتلچ ایتالیا سومین نمایشی است که در این جشنواره روی صحنه می‌رود و داستان عشق و شعر است که در آن‌ زندگی‌ سه شخصیت با هم در آمیخته می‌شود.یک نمایش جذاب و صمیمی‌ و همان زمان،  رمانتیک، ساده و جامع.

همچنین در این دوره مقررست نمایش «شهر نامرئی» که پرفورمنس بزرگی خواهد بود، با حضور هنرجویان ایرانی و هدایت پینو دی بودو در شهریور ماه امسال به تهیه‌کنندگی کمپانی «باران» اجرا شود.