چه شهر هایی میزبان جشنواره فجر شدند؟
چه شهر هایی میزبان جشنواره فجر شدند؟

استان خوزستان و البرز میزبان سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شدند.

استان خوزستان و البرز میزبان سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شدند.

به گزارش هفت هنر،محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری جشنواره فیلم فجر استانی هم‌زمان با سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر در اهواز خبر داد.
وی با بیان این که اهواز امسال به مدت ١٢ روز میزبان ٢٠ فیلم جشنواره فیلم فجر خواهد بود، اظهار داشت: این جشنواره از ١۶ تا ٢٧ بهمن‌ماه در دو سینما ساحل و هلال شهرستان اهواز پذیرای علاقه‌مندان به فیلم و سینما خواهد بود.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند با اشاره به عدم برگزاری جشنواره فیلم فجر طی سه سال گذشته در اهواز، گفت: خوشبختانه امسال با پیگیری‌های انجام شده شاهد برگزاری مجدد این جشنواره در اهواز خواهیم بود. باید تلاش شود تا شرایط برای اکران بهتر فیلم‌ها بیش از گذشته فراهم شود.

جوروند با بیان این‌که باید هنر و صنعت سینمای فاخر ایران در جامعه اسلامی نهادینه شود، یادآور شد: قبل از دولت تدبیر و امید به دلیل کم توجهی به حوزه سینما، شاهد بحران در این عرصه بودیم اما با روی کار آمدن دولت یازدهم این کاستی به مرور کاهش داشته است.
گفتنی است، نسبت به اعلام اسامی فیلم‌ها و زمان‌ اکران آنان، از طریق همین سایت اطلاع رسانی مناسب انجام خواهد شد.

نمایش فیلم‌های جشنواره فجر در دو سینمای کرج
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به میزبانی این استان از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، گفت: فیلم‌های جشنواره، امسال در دو سینمای کرج اکران خواهد شد.
سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: برای چهارمین سال متوالی استان البرز میزبان جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

او در ادامه با تأکید بر اینکه فیلم‌های جشنواره در البرز هم‌زمان با پایتخت اکران می‌شود، گفت: فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در دو سینمای «پرشین» و «سینما تئاتر ارشاد» واقع در پارک شهید چمران کرج اکران خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به ظرفیت صندلی‌های این دو سینما اشاره کرد و گفت: سینما تئاتر ارشاد با ۴۳۰ صندلی و سینما پرشین با ۱۹۵ صندلی در خدمت علاقه‌مندان به هنر سینما خواهد بود.
وی به مساعدت‌های وزیر ارشاد برای اکران هم‌زمان فیلم‌های جشنواره فجر در استان البرز اشاره کرد و گفت: سازمان سینمایی برای اکران هم‌زمان فیلم‌های جشنواره در البرز همکاری لازم را داشته است.
مهندس حسینی کاشانی با تأکید بر اینکه تفاهم‌نامه‌های اکران فیلم‌های جشنواره فجر در البرز منعقدشده است، گفت: خوشبختانه میزان فروش بلیت‌های سینما در استان البرز در وضعیتی خوبی به سر می‌برد به‌طوری‌که در مقاطع زمانی مختلف در رتبه دوم و سوم کشوری است.
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.