چهره‌های سرشناسی که قربانی حملات دیوانه‌وار شدند
چهره‌های سرشناسی که قربانی حملات دیوانه‌وار شدند

خواننده ۲۲ ساله آمریکایی پس از برگزاری کنسرت در اورلاندو به ضرب گلولۀ فردی ناشناس کشته شد.

شهرت همواره نتیجه‌ای خوشایند ندارد، گاهی هم باعث درد، رنج و حتی مرگ فرد مشهور می‌شود.

به گزارش هفت هنر، خواننده ۲۲ ساله آمریکایی پس از برگزاری کنسرت در اورلاندو به ضرب گلولۀ فردی ناشناس کشته شد. پلیس اورلاندو گفت که ضارب از شهری دیگر در فلوریدا به محل برگزاری کنسرت کریستینا گریمی آمده است در حالی که دو اسلحه گرم و یک چاقو همراه داشت. او پس از به قتل رساندن این خواننده اقدام به خودکشی کرد.

پیش از این نیز چهره‌های بسیاری در رویدادهایی مشابه به قتل رسیده‌اند. این رویداد بهانه‌ای شد تا نمونه‌های مشابه را بررسی کنیم.

جان لنون

عضو پیشین گروه افسانه‌ای «بیتلز» سال ۱۹۸۰ بیرون آپارتمان خود در نیویورک با شلیک گلوله به قتل رسید تا دنیا در بهت و حیرت فرو رود. مارک دیوید چپمن کسی بود که برای به شهرت رسیدن تصیمیم به قتل جان لنون گرفته بود. چپمن سال ۲۰۱۵ در جریان دادگاه بررسی آزادی مشروطش اعلام کرد که از میان جانی کارسون، الیزابت تایلور و جان لنون تصمیم به قتل لنون گرفته چون دسترسی به محل سکونت این خواننده آسان‌تر بوده است.

مایو تامیتا

مایو تامیتا ستاره پاپ جوان ژاپنی بیرون محل اجرای کنسرت با ۲۰ ضربۀ چاقوی مردی ۲۷ ساله به شدت مجروح شد. تامیتا پیش از این حادثه به پلیس گزارش کرده بود که فردی به نام تاموهیرو ایوازاکی در شبکه‌های اجتماعی دست به آزار و اذیت او می‌زند. مقامات مسئول تایید کردند که فرد ضارب تصمیم به قتل این ستاره پاپ ۲۰ ساله گرفته چون این خواننده جوان هدیه‌های او را قبول نکرده است. تامیتا از مرگ نجات یافت اما هنوز در بیمارستان بستری است.

جیانی ورساچه

جیانی ورساچه طراح مد مشهور جولای سال ۱۹۹۷ بیرون منزلش در میامی با شلیک گلوله فردی به نام اندرو کونانان به قتل رسید. فرد ضارب پس از قتل ورساچه سه ماه فراری بود تا اینکه نهایتا در مکانی نزدیک به خانه ورساچه خودکشی کرد.

رونالد ریگان

ریگان سال ۱۹۸۱ هتلی در واشگنتن دی‌سی را ترک می‌کرد که جان هینکلی‌جونیور به روی او و همراهانش آتش گشود. ریگان، مشاور رسانه‌ای، یک مامور سرویس امنیتی و یک افسر دفتر او در این حادثه مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. هینکلی پس از دستگیری اعلام کرد که قصد داشته است تا جودی فاستر بازیگر سرشناس سینما را تحت تاثیر قرار دهد. او در نهایت به دلیل مشکلات روانی در بیمارستان روانی بستری شد.

شارون تیت

شارون تیت بازیگر سینما و همسر رومن پولانسکی کارگردان برنده جایزه اسکار بود. او سال ۱۹۶۹ به همراه چهار نفر دیگر با شلیک گلوله و ضربات چاقو در منزلش در لس‌آنجلس به قتل رسید. چارلز منسن و هوادارانش در نهایت به عنوان مسئولان این حادثه محکوم شدند. آن‌ها به خانه پولانسکی رفته و همسر باردار او را به قتل رساندند، و نمی‌دانستند که منسن در حقیقت با ساکن قبلی این خانه مخالفت و مشکل داشته است.

ربکا شیفیر

ربکا شیفیر بازیگر آمریکایی سینما نیز در ۲۱ سالگی در آپارتمانش در لس‌آنجلس به قتل رسید. رابرت باردو قاتل این بازیگر بود و شیفیر را تعقیب می‌کرد و مدام برای او نامه می‌نوشت. او در دادگاه به حبس ابد محکوم شد. مرگ شیفیر باعث شد که قوانینی سخت‌گیرانه درباره دنبال‌کردن و تعقیب افراد مطرح شود.

مونیکا سلش

مونیکا سلش سال ۱۹۹۳ در جریان مسابقات تنیس در هامبورگ با ضربۀ چاقوی یکی از هوادران رقیبش در این مسابقات به شدت مجروح شد. گونتر پارش که با چاقو از پشت‌سر به سلش حمله کرده بود، در دادگاه اعلام کرد که برای کمک کردن به رقیب او دست به این‌کار زده است.

ترزا سالدانا

بازیگر «گاو خشمگین» سال ۱۹۸۲ از حمله‌ای بیرون آپارتمانش جان سالم به‌در برد. فرد ضارب در این ماجرا آرتور جکسون نام داشت. او با چاقو به سالدانا حمله و او را مجروح کرده بود. جکسون که در دادگاه به ۱۵ سال حبس محکوم شد، پیش از این حمله در یادداشت‌های روزانه‌اش نوشته بود که ماموریتی الهی دارد تا سالدانا را به ابدیت بفرستد.