چرا آرش ظلی‌پور با مسعود فراستی در برنامه «من و شما» اینگونه صحبت کرد؟
چرا آرش ظلی‌پور با مسعود فراستی در برنامه «من و شما» اینگونه صحبت کرد؟

شاید زمانی که مسعود فراستی قدم به استودیوی برنامه «من و شما»‌ گذاشت فکر نمی‌کرد که به این شکل توسط مجری مورد مواخذه قرار بگیرد و مجبور به ترک استودیو شود.

شاید زمانی که مسعود فراستی قدم به استودیوی برنامه «من و شما»‌ گذاشت فکر نمی‌کرد که به این شکل توسط مجری مورد مواخذه قرار بگیرد و مجبور به ترک استودیو شود.

به گزارش تیترهنر، برنامه «من و شما» مثل سایر برنامه‌های گفت‌وگو محور صداوسیما حالتی جدی و تخصصی ندارد و بیشتر در قالب برنامه‌های سرگرم کننده تعریف می‌شود. اما در برنامه امروز ظهر در گفت‌وگوی آرش ظلی پور به ناگاه همه چیز رنگ جدی گرفت و موجبات قهر منتقد سرشناس را فراهم آورد.

سوال اینجاست آرش ظلی پور که معمولا در گفت‌وگو با مهمانان خوش‌رو و خنده روست چرا این بار اینچنین رفتار می‌کند و به نوعی می‌خواهد حال مهمانش را بگیرد؟

البته پیش از پاسخ دادن به این سوال باید گفت مسعود فراستی در مقام منتقد هفت بارها در مواجهه با کارگردانان سینما با لحن و ادبیاتی زشت سخت گفته و حالا نباید بابت سوالات صریح و رک مجری ناراحت شود. فراستی هرگاه از هر فیلمی خوشش نیامده الفاظ نامناسبی را به کارگردان نسبت داده و یا از در تخریب فیلمساز درآمده است.

پس همین جا تکلیف‌مان را آقای فراستی روشن کنیم و بگوییم چیزی که عوض دارد، گله ندارد. شما بارها با مهمانان‌تان به این شکل صحبت کردید و کسی از برنامه قهر نکرد ولی یک بار که کسی با شما تند و صریح صحبت کرد شما تاب نیاوردید و قهر کردید.

از آن سمت، ظلی پور نیز باید احترام مهمان برنامه‌اش را نگه می‌داشت و با ادبیات بهتری صحبت می‌کرد. لحن حرف‌های او تند و جسورانه بود و گاهی رنگ گستاخی جوانی هم می‌گرفت. او می‌توانست در قالبی مودبانه به چالش با فراستی بپردازد تا مشکلات بعدی پیش نیاید.

حالا اگر بخواهیم به دنبال دلیل برخورد ظلی پور بگردیم، باید بگوییم او ارتباط خوبی با کارگردانان و هنرمندان سینما دارد و او با برخی از آنها همکاری دارد. پس طبیعی است در مواجهه با یک منتقد او هوای دوستان و همکارانش را داشته باشد.

به نظر هدف دعوت از فراستی شبیه یک تسویه حساب شخصی یا گروهی بود. فراستی که سالهاست تربیون‌های سینمایی صداوسیما را قرق کرده و مجالی به دیگر منتقدان برای حرف زدن نمی‌دهد، حالا با حضور در یک برنامه می‌توان انتقام چند ساله اخیر را از او گرفت.

فراستی و افخمی در این چند ساله در برنامه هفت نظری ضد فضای حاکم در سینما در پیش گرفته‌اند و به خاطر همین نظرات مورد مخالفت بخش اعظمی از سینماگران واقع شده‌اند. پس حضور در چنین برنامه‌ای فرصتی مغتنم برای سوال پیچ کردن فراستی و انداختن او گوشه رینگ است. ظلی‌پور با صراحت گفت که او در سینما تاثیرگذاری ندارد و نقدهایش چندان مهم نیست و با ادامه همین حرف‌ها باعث قهر و ترک استودیو وسط برنامه زنده شد.