فرزند اصغر بیچاره از انتقال پیکر پدرش به ایران در پنجم مرداد ماه خبر داد.

فرزند اصغر بیچاره از انتقال پیکر پدرش به ایران در پنجم مرداد ماه خبر داد.
به گزارش هفت هنر، تورج ژوله با اشاره به نتایج پیگیری‌های انجام‌شده برای انتقال پیکر اصغر بیچاره – عکاس پیشکسوت سینما – به ایران، اظهار کرد: این پیگیری‌ها همچنان در حال انجام است و دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، کارهای اداری مربوط به انتقال پیکر پدرم را انجام داده است. مدارک لازم برای این کار نیز صادر شده و کارهای لازم پیگیری می‌شود.
او ادامه داد: اگر مشکلی پیش نیاید و همه‌چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، پیکر پدرم پنجم مردادماه به ایران آورده و سپس مراسم تشییع و خاکسپاری انجام می‌شود. البته ممکن است چند روز زودتر نیز این اتفاق بیفتد، ولی بعید است از این تاریخ دیرتر باشد، اما برنامه‌ریزی‌ها برای پنجم مردادماه است.
ژوله همچنین به خاکسپاری اصغر بیچاره در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد و با همکاری آقای مرادخانی در معاونت هنری وزارت ارشاد، پدرم در قطعه هنرمندان دفن شود.
او در بخش دیگری از سخنانش درباره‌ی آرشیو باقی‌مانده از اصغر بیچاره، بیان کرد: اقدامات لازم برای نمایش و نگهداری این آرشیو در یک مکان خاص در حال پیگیری است و اگر به نتیجه برسد، آن را اعلام خواهیم کرد.
اصغر بیچاره، قدیمی‌ترین عکاس سینمای ایران، پس از تحمل یک دوره بیماری ۲۲ خردادماه براثر عوارض ناشی از سرطان حنجره در آمریکا درگذشت.
اصغر بیچاره با نام مستعار «علی‌اصغر ژوله» در سال ۱۳۰۹ در تهران متولد شد. او کار خود را به‌عنوان عکاس و کپی‌کار عکس فیلم‌های خارجی برای ویترین سینماها، از سال ۱۳۲۵ آغاز کرد. شروع فعالیت او در سینما نیز با عکاسی از فیلم «دستکش سفید» (پرویز خطیبی، ۱۳۳۰) بود.
او به‌جز بازیگری و عکاسی، مسوولیت‌های دیگری را مانند مدیر تهیه، طراحی صحنه و مدیر تدارکات نیز برعهده داشته است.