«پیکاسو» بار هم رکورد جهان را شکست + تصویر نقاشی
«پیکاسو» بار هم رکورد جهان را شکست + تصویر نقاشی

اثری از «پابلو پیکاسو» عنوان گران‌قیمت‌ترین نقاشی سبک کوبیسم جهان را به دست آورد. به گزارش هفت هنر، «دیلی میل» نوشت: تابلو «زن نشسته» از «پابلو پیکاسو» به قیمت ۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند در حراجی «ساتبی» به فروش رسید و عنوان گران‌قیمت‌ترین نقاشی کوبیسم جهان و گران‌ترین نقاشی فروخته‌شده در انگلستان طی شش […]

اثری از «پابلو پیکاسو» عنوان گران‌قیمت‌ترین نقاشی سبک کوبیسم جهان را به دست آورد.

به گزارش هفت هنر، «دیلی میل» نوشت: تابلو «زن نشسته» از «پابلو پیکاسو» به قیمت ۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند در حراجی «ساتبی» به فروش رسید و عنوان گران‌قیمت‌ترین نقاشی کوبیسم جهان و گران‌ترین نقاشی فروخته‌شده در انگلستان طی شش سال گذشته را از آن خود کرد.
عنوان ارزشمندترین اثر نقاشی انگلستان در حال حاضر به «مرد در حال قدم زدن» اثر آلبرتو جاکومتی تعلق دارد که در سال ۲۰۱۰ به قیمت ۶۵ میلیون پوند چوب حراج خورد.
استاد سبک کوبیسم نقاشی «زن نشسته» را در سال ۱۹۰۹ یعنی زمانی که ۲۷ ساله بود، از «فرناندو اولیویه» دختر مورد علاقه‌اش کشید. به گفته کارشناسان، آن زمان مهم‌ترین و پرثمرترین دوران فعالیت هنری «پیکاسو» محسوب می‌شود.
پرتره «زن نشسته» یکی از برجسته‌ترین آثار پیکاسوست که سال ۱۹۷۳ در یک حراجی عمومی در لندن به قیمت ۳۴۰ هزار پوند به فروش رسید. پیش‌بینی می‌شد این کار در حراجی اخیر شعبه لندن «ساتبی» به قیمت ۳۰ میلیون پوند خریداری شود.
در حراجی هنر مدرن و امپرسیونیست «ساتبی» همچنین پرتره‌ای از «آمادئو مودیلیانی» که در سال ۱۹۱۹ کشیده شده بود، به قیمت ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند فروخته شد.

پیکاسو