پیشی گرفتن کتاب فروشی های شهرستان ها از کتاب فروشی های تهران در روزهای آخر طرح تابستانه کتاب

چهارشنبه 6 مرداد 1395 در 11:46


درحالی‌که تنها ۱۰ روز از طرح «تابستانه کتاب» باقی مانده است، کتابفروشی‌های شهرستان از کتابفروشی‌های تهران پیشی گرفتند.

به گزارش هفت هنر، با باقی ماندن تنها ۱۰ روز از طرح تابستانه کتاب، ۳۰۳ هزار و ۹۳۱ نسخه  کتاب از سوی ۱۲۳هزار و ۷۲۴  نفر خریداری شده است. در این طرح، استان تهران با ۱۱۶ کتابفروشی توانست با بیش از ۴۹۶ هزار نسخه کتاب، رتبه اول پرفروش‌ترین استان‌ها براساس کتاب را به خود اختصاص دهد.

همچنین، استان اصفهان با ۷۱ کتابفروشی فعال خود تاکنون با بیش از  ۳۸۷ هزار نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان براساس کتاب قرار گرفت. استان خراسان رضوی نیز با مشارکت ۵۹ کتابفروشی و بیش از ۳۶۹ هزار کتاب، رتبه سوم طرح تابستانه کتاب را از آن خود کرد.

کتابفروشی‌های «شهر کتاب» از مشهد، کتابفروشی«رشد» از اهواز و کتابفروشی «کتاب آبان» از مشهد به ترتیب ۶۷۹۱، ۶۷۷۹ و ۶۳۱۰  نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی طرح «تابستانه کتاب» بر اساس کتاب قرار گرفته‌اند.

همچنین کتاب‌های «من پیش از تو» انتشارت آموت ، «بیشعوری» انتشارات تیسا، «ملت عشق» انتشارات ققنوس، «پس از تو» انتشارات آموت،  «شازده کوچولو» انتشارات نگاه، «رویای نیمه شب» انتشارات کتابسرای معرفت،  «داستان خرس‌های پاندا» انتشارات شمشاد و «هنر شفاف اندیشیدن» انتشارات چشمه در صدر پرفروش ترین کتاب‌‌ها در طرح تابستانه کتاب هستند.

در طرح« تابستانه کتاب» برخی کتابفروشی‌ها، کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با ۲۰ و۲۵ درصد تخفیف به خریداران می‌فروشند، موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار