پس از هفت سال کنسرت ملل روی صحنه می رود
پس از هفت سال کنسرت ملل روی صحنه می رود

ارکستر ملل ایران، روز ۱۷ مرداد به خوانندگی سالار عقیلی و با حضور رهبر مهمان سهراب کاشف، کنسرت آن‌‌لاین برگزار می‌کند.

ارکستر ملل ایران، روز ۱۷ مرداد به خوانندگی سالار عقیلی و با حضور رهبر مهمان سهراب کاشف، کنسرت آن‌‌لاین برگزار می‌کند.

به گزارش هفت هنر،  این ارکستر در دو بخش برنامه خود را روی صحنه خواهد برد. بخش اول کنسرت شامل آثار عاشقانه سلطانی می‌شود و در بخش دوم هم آثار ملی ـ میهنی این آهنگساز اجرا خواهد شد. علی جعفری پویان، کنسرت مایستر این اجراست و آزاده امیری، علیرضا دریایی و مجید کولیوند به عنوان سولیست ارکستر راهمراهی خواهند کرد. ضمن در اجرای برخی قطعات کنسرت، گروه کر ری‌را نیز حضور خواهد داشت.

این کنسرت که با همکاری موسسه حام (حمایت از موسیقی) برگزار می‌شود، ساعت ۲۰:۳۰ روز هفدهم مرداد در تالار اندیشه حوزه برپا می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با خرید لینک و کد کنسرت به قیمت ۱۰ هزار تومان، کنسرت را در به‌صورت هم‌زمان در سراسر جهان تماشا کنند. این کنسرت بلیت‌فروشی برای حضور در سالن ندارد و غیر از مهمانان حاضر در سالن، بقیه بلیت‌ها از طریق کارت‌های دعوت‌ صرف امور خیریه خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این کنسرت می‌توانند برای خرید لینک کنسرت، به نشانی:  http://www.e-haam.ir/  مراجعه کنند.

ارکستر ملل ایران در سال ۱۳۸۲ به رهبری پیمان سلطانی تاسیس شد و ازآنجا که یک ارکستر سمفونیک خصوصی بوده است، هزینه‌هایش توسط موسسان آن تامین شده و اسپانسر دولتی نبوده است. در سال ۱۳۸۳ طبق توافقی اولیه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قرار بر آن شد که این ارکستر با حمایت مالی این سازمان به فعالیت‌های مستمر خود ادامه دهد، اما با انتخاب رئیس‌جمهور جدید و تغییر در مدیریت سازمان میراث فرهنگی این تفاهم‌ ملغی شد. این ارکستر تنها در مقاطعی توسط ایکوم (شورای بین‌المللی موزه‌ها) و کمیسیون ملی یونسکو حمایت معنوی شده است.