پس از ممانعت از حضور سید محمد خاتمی برای تماشای یک تئاتر/ سخنگوی ارشاد:تمام شهروندان آزادند در مکانهای عمومی حضور یابند!
پس از ممانعت از حضور سید محمد خاتمی برای تماشای یک تئاتر/ سخنگوی ارشاد:تمام شهروندان آزادند در مکانهای عمومی حضور یابند!

روز گذشته خبری مبنی بر ممانعت از ورود رئیس دولت اصلاحات برای تماشای نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» که در تالار وحدت به روی صحنه می رود، در فضای رسانه ای منتشر شد که واکنش های متفاوتی را در برداشت، در این راستا معاون پارلمانی وزیر ارشاد گفت: همه شهروندان آزاد هستند در محافل عمومی […]

روز گذشته خبری مبنی بر ممانعت از ورود رئیس دولت اصلاحات برای تماشای نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» که در تالار وحدت به روی صحنه می رود، در فضای رسانه ای منتشر شد که واکنش های متفاوتی را در برداشت، در این راستا معاون پارلمانی وزیر ارشاد گفت: همه شهروندان آزاد هستند در محافل عمومی حاضر شوند.

به گزارش هفت هنر معاون پارلمانی وزارت ارشاد در مورد جلوگیری از ورود خاتمی برای تماشای یک تئاتر به برنا گفت: شهروندان جمهوری اسلامی ایران تماما آزاد هستند که در محافل عمومی حضور پیدا کنند و ممانعت از شرکت کردن در این محافل منعی ندارد.
وی ادامه داد:  شهروندان از افراد سیاسی گرفته تا قضایی منعی برای  ورود به این محافل  ندارند، مگر اینکه براساس قانون از بعضی فعالیت ها و حضور در بعضی محافل منع شده باشند و این تصمیم برای یک فرد سیاسی باید از مقامات ذی ربط گرفته شده باشد.
حسین نوش آبادی در پاسخ به این سوال که آیا این ممانعت برای آقای خاتمی وجود داشته است، گفت:  اینکه افرادی خاص با موقعیت خاص حق شرکت در محافل عمومی مانند تئاتر را ندارند باید طبق دستورالعمل باشد ولی چیزی در این خصوص که حضور  ایشان در جایی توسط مقام های قضایی ممنوع شده باشد، به دست ما نرسیده است.
وی خاطر نشان کرد: تنها بحثی که امروز در مورد آقای خاتمی مطرح است و در دولت قبل عنوان شده بود که به شکل مستقیم به دبیرخانه شورای عالی امنیت باز می گردد، مربوط به ممنوع التصویری ایشان است که  این بحث باید پیگیری شود چرا که روی  این مصوبه اختلافاتی وجود دارد.
وی تاکید کرد: برای ممنوع بودن حضور ایشان در محافل عمومی نامه ای به دست ما نرسیده است.
نوش آبادی یادآور شد:  همین ممنوع التصویر بودن هم هنوز مشخص و شفاف نیست که برای دبیرخانه است یا کمیته های شورای امنیت، ولی در خصوص باقی موارد ما هیچ دستورالعملی نداریم.