دفتر دادستانی لس‌آنجلس چهارشنبه ۱۱ اسفند مخالفت خود را با تازه‌ترین مانور حقوقی رومن پولانسکی کارگردان سرشناس سینمای جهان اعلام کرد.

دفتر دادستانی لس‌آنجلس چهارشنبه ۱۱ اسفند مخالفت خود را با تازه‌ترین مانور حقوقی رومن پولانسکی کارگردان سرشناس سینمای جهان اعلام کرد.

به گزارش هفت هنر،  بنا بر اعلام دفتر دادستانی لس‌آنجلس تا زمانی که پولانسکی فراری است و در دادگاه خود در آمریکا حضور نمی‌یابد، پرونده‌اش بسته نخواهد شد.

پولانسکی که اصالتی لهستانی دارد نزدیک به چهار دهه پیش در آمریکا به جرم ارتباط جنسی با فردی زیر سن قانونی دادگاهی شد و در همین رابطه مدتی را در زندان به سر برد. این کارگردان اما از هراس محکوم شدن به حبس طولانی مدت از آمریکا گریخت و از آن زمان در اروپا زندگی می‌کند.

او چندی پیش از دادگاه تقاضا کرد تا شهادتنامه سال ۲۰۱۰ راجر گانسون دادستان پرونده در سال ۱۹۷۷ عمومی شود.وکیل پولانسکی معتقد است که با عمومی شدن این شهادت موکلش پس از سال‌ها از این پرونده جنجالی و طولانی رهایی خواهد یافت. دادستان ایالتی از قاضی دادگاه درخواست کرده است که همانند قضات پیشین درخواست پولانسکی برای عمومی شدن شهادتنامه را نپذیرد.

کارگردان برنده جایزه اسکار سال ۲۰۱۰ به درخواست مقامات قضایی آمریکا در سوییس بازداشت شد و نزدیک به یک سال در حبس خانگی به سر برد اما سرانجام به آمریکا مسترد نشد. یکبار نیز دادگاهی در لهستان درخواست استرداد پولانسکی به آمریکا را رد کرد.

به گفته دادستان پرونده پولانسکی نمی‌تواند بدون حضور یافتن در آمریکا و شرکت در دادگاه حکم نهایی را دیکته کند و به این شکل خودش را از هر گونه نتیجه ناخوشایند محافظت کند.

قاضی دادگاه ۲۰ مارس درخواست وکیل پولانسکی در این رابطه را بررسی خواهد کرد.