پخش «هندوانه شب یلدا» و «ناردون» از هیسپان و آی‌فیلم در شب یلدا
پخش «هندوانه شب یلدا» و «ناردون» از هیسپان و آی‌فیلم در شب یلدا

شبکه هیسپان تی وی به مناسبت شب یلدا و معرفی این سنت ایرانی به مخاطبان اسپانیایی زبان خود، سینمایی «هندوانه شب یلدا» با موضوعی طنز و کمدی را آماده پخش قرار داده است.

شبکه هیسپان تی وی به مناسبت شب یلدا و معرفی این سنت ایرانی به مخاطبان اسپانیایی زبان خود، سینمایی «هندوانه شب یلدا» با موضوعی طنز و کمدی را آماده پخش قرار داده است.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان، فیلم سینمایی «هندوانه شب یلدا» با موضوعی طنز و کمدی به همراه جمعی از بازیگران طنز سینما و تلویزیون کشور راهی کنداکتور شنبه های سینمایی هیسپان تی وی و مخاطبان اسپانیایی خود شده است.

در خلاصه سینمایی «هندوانه شب یلدا» آمده است: هندوانه فروشی با وانت همه هندوانه هایش را به فروش می رساند و یک هندوانه بسیار بزرگ باقی می ماند. مردی برای خریدن هندوانه سراغش می آید، ولی چون پول کافی ندارد دست خالی بر می گردد. بعد از او پیرمردی می آید و هندوانه را می خرد. پیرمرد وقتی به خانه می رود بر اثر نزاع با همسرش و از شدت عصبانیت هندوانه را از پنجره به بیرون پرت می کند …

 در این فیلم سینمایی محسن تنابنده، سیامک انصاری، مهران غفوریان، امیر جعفری، مریم امیرجلالی، محسن قاضی مرادی، روشنک عجمیان، رضا فیض نوروزی، عزت الله مهرآوران، احمد پورمخبر، شهرام قائدی، حسین رفیعی و هایده حائری نقش آفرینی کرده اند.

سینمایی «هنوانه شب یلدا» محصول سال ۱۳۸۶ و به کارگردانی سعید آقاخانی در مدت زمان ۹۰ دقیقه، ساعت ۲۳:۳۰ (به وقت تهران) شامگاه شنبه ۲ دی ماه برای اسپانیایی زبان های علاقه مند به آثار نمایشی ایرانی نمایش داده شده و تکرار آن ساعت ۱۳:۳۰ فردای همان روز، از آنتن هیسپان تی وی پخش می شود.

 

شب یلدا با آی‌فیلم و تماشای «ناردون»

فیلم سینمایی کمدی «ناردون»  به کارگردانی و نویسندگی فریدون حسن‌پور در بلندترین شب سال میهمان خانه‌های آی‌فیلمی‌ها می‌شود.

فیلم سینمایی «ناردون» پنج‌شنبه ۳۰ آذر ساعت ۲۱:۰۰ از کانال فارسی این شبکه پخش می‌شود و پس از آن در برنامه «کافه فیلم» امید روحانی و فریدون حسن‌پور به نقد و بررسی این اثر می‌پردازند.

«ناردون» به تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور محصول سال ۱۳۹۴ است که در ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده است.

داستان فیلم درباره روستایی است که دیگر ظرفیت دفن جسد جدیدی را ندارد؛ به همین سبب اهالی این روستا جسد افراد فوت شده را در روستای مجاور دفن می کنند، اما …

امین حیایی، مهران غفوریان، جواد رضویان، لیلا اوتادی، پوراندخت مهیمن، سیروس گرجستانی، شهرام قائدی و مهران رجبی بازیگران این فیلم کمدی هستند.

«کافه‌فیلم» به تهیه‌کنندگی محمد تنکابنی و وحید رونقی، پنج‌شنبه ۳۰ آذر پس از نمایش فیلم سینمایی «ناردون»، با حضور فریدون حسن‌پور روی ‌آنتن قرار می‌گیرد و بازپخش آن در ساعت‌های ۰۵:۰۰ و ۱۳:۰۰ روز بعد خواهدبود.