پخش «مرد بارانی»، «گل‌های داوودی»، «تفنگدار» و «کمال‌الملک» از آی فیلم
پخش «مرد بارانی»، «گل‌های داوودی»، «تفنگدار» و «کمال‌الملک» از آی فیلم

فیلم سینمایی «مرد بارانی» پنجشنبه ۵ اردیبهشت از کانال فارسی شبکه آی‌فیلم به نمایش گذاشته می‌شود.

فیلم سینمایی «مرد بارانی» پنجشنبه ۵ اردیبهشت از کانال فارسی شبکه آی‌فیلم به نمایش گذاشته می‌شود.

به‌گزارش تیتر هنر، «مرد بارانی» به‌کارگردانی ابوالحسن داوودی و نویسندگی داود میرباقری، برای پخش در آخر هفته  این شبکه انتخاب شده است.

«مرد بارانی» در ۱۳۷۸ ساخته شده و خلاصه داستان آن از این قرار است: یک دکتر، قصد دارد با تحقیقات خود داروی ضدسرطان بسازد. در این حال مشکلات خانوادگی زیادی نیز دارد…

فرامرز قریبیان، مهتاب کرامتی، رویا تیموریان، کیهان ملکی، جمشید اسماعیل‌خانی، بهرام ابراهیمی، محسن قاضی‌مرادی و

ملکه رنجبر در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «مرد بارانی» پنجشنبه شب ساعت ۲۱:۰۰ راهی آنتن می‌شود و بازپخش آن در ساعت‌های ۰۵:۰۰ و ۱۳:۰۰ روز بعد خواهد بود.

***

آی‌فیلم عربی جمعه ۶ اردیبهشت فیلم‌های سینمایی «گل‌های داوودی»، «تفنگدار» و «کمال‌الملک» را برای مخاطبانش در منطقه نمایش می‌دهد.

«گل‌های داوودی» به کارگردانی رسول صدرعاملی، در ساعت ۱۹:۳۰ به‌وقت تهران به نمایش گذاشته می‌شود.این فیلم سینمایی ساخته سال ۱۳۶۳ است و فریدون جیرانی فیلم‌نامه آن را نگاشته است. از بازیگران این فیلم دهه‌شصتی می‌توان پروانه معصومی، داوود رشیدی، جمشید مشایخی و بیژن امکانیان را نام برد.

ماجرای «گل‌های داوودی» از این قرار است: عباس صفاری، در جریان بروز مشاجره با دوست خود باعث مرگ ناگهانی وی شده و به ۲۵ سال حبس محکوم می‌شود. با سپری شدن ۲۰ سال از محکومیت و عفو ۵ سال آخر، قرار آزادی عباس صادر می‌شود. اما روز موعود در شرایطی که همگان منتظر آزادی عباس‌اند استوار هدایت خبر مرگ ناگهانی عباس را به همسرش عصمت می‌دهد

دومین فیلم روز جمعه «تفنگدار» اثر جمشید حیدری است که در سال ۱۳۶۲ بر پرده سینما به نمایش درآمد.

خلاصه داستان آن به این شرح است: در اواخر سلطنت قاجار مردم روستاها و شهرهای شمال و جنوب کشور زیر فشار قرار می گیرند تا آذوقه قوای بیگانه را تأمین کنند. در یکی از روستاهای شمالی یکی از اهالی به نام الهیار ایستادگی می‌کند و به‌وسیله قزاق‌ها…

جمشید مشایخی، مهدی فخیم زاده، آهو خردمند، داوود رشیدی، عنایت بخشی، حسین کسبیان و مجید مظفری در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند. ساعت پخش «تفنگدار» ۲۱:۳۰ به‌وقت تهران خواهد بود.

فیلم سینمایی «کمال الملک» به‌کارگردانی علی حاتمی نیز در ساعت ۲۳:۳۰ به‌وقت تهران روی آنتن می‌رود.

«کمال‌الملک» در سال ۱۳۶۲ تولید شده و به زندگی کمال‌الملک نقاش ایرانی می‌پردازد. جمشید مشایخی، عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، پرویز پورحسینی، لیلا حاتمی، زنده یاد سروش خلیلی، منوچهر حامدی و سیروس ابراهیم زاده و… از بازیگران این فیلم هستند.

گفتنی است که این فیلم‌های سینمایی در سه نوبت به‌فاصله ۶ ساعت بازپخش خواهند شد.