پخش فیلم‌های «مهدی هاشمی» از آی فیلم + پخش فیلم «آپارتمان شماره ۱۳» در آخر هفته
پخش فیلم‌های «مهدی هاشمی» از آی فیلم + پخش فیلم «آپارتمان شماره ۱۳» در آخر هفته

کانال عربی شبکه آی‌فیلم، جمعه ۳۰ فروردین سه فیلم سینمایی «زرد قناری»، «فرزند چهارم» و «رژیم طلایی» را برای مخاطبانش به نمایش می‌گذارد.

کانال عربی شبکه آی‌فیلم، جمعه ۳۰ فروردین سه فیلم سینمایی «زرد قناری»، «فرزند چهارم» و «رژیم طلایی» را برای مخاطبانش به نمایش می‌گذارد.

به‌گزارش تیتر هنر، اولین فیلم سینمایی «زرد قناری» به نویسندگی و کارگردانی رخشان بنی اعتماد است که در ساعت ۱۸:۳۰ به‌وقت تهران راهی آنتن می‌شود. این فیلم سینمایی که در سال ۱۳۶۷ ساخته شده، داستان فروختن یک دستگاه اتومبیل پیکان به نام زرد قناری است که بارها به دیگران فروخته و دزدیده شده‌است.

مهدی هاشمی، گلاب آدینه، محمود جعفری، منوچهر حامدی، حمیده خیرآبادی، بهمن زرین پور و محمود بصیری در «زرد قناری» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «فرزند چهارم» به‌ کارگردانی وحید موسائیان نیز برای پخش در ساعت ۲۰:۳۰ به‌ وقت تهران انتخاب شده که با زیرنویس عربی پخش خواهد شد.

فیلمبرداری‌ فرزند چهارم در ایران، کنیا و سومالی و در شهرهای تهران، مومباسا، نایروبی، موگادیشو، گاریسا و … انجام شده‌است و داستان زن سوپراستاری است که بنا بر دغدغه‌های شخصی و انسان‌ دوستانه خود به عکاسی روی آورده و برای پیگیری همین سنخ دغدغه‌ها، قصد سفر به سومالی را دارد که …

مهتاب کرامتی، مهدی هاشمی، حامد بهداد، حسین محب اهری و ناصر گیتی جاه ازجمله بازیگران این فیلم سینمایی‌اند.

همچنین، «رژیم طلایی» ساخته رضا سبحانی با دوبله عربی در ساعت ۲۲:۳۰ به‌وقت تهران روانه آنتن می‌شود.

مهریهٔ یک زن، معادل وزن او و شوهرش است. همین امر اتفاق‌های عجیبی را بوجود می‌آورد. مهدی هاشمی، مریلا زارعی و امین حیایی از بازیگران سرشناس این فیلم سینمایی‌اند.

فیلم‌های سینمایی «زرد قناری»، «فرزند چهارم» و «رژیم طلایی»  در ساعت‌های ۱۸:۰۰، ۲۰:۰۰ و ۲۲:۰۰ به‌وقت مکه روی آنتن قرار می‌گیرند و در سه نوبت به‌فاصله ۶ ساعت بازپخش خواهند شد.

***

همچنین فیلم سینمایی«آپارتمان شماره ۱۳» به‌ کارگردانی یدالله صمدی پنجشنبه‌ شب ساعت ۲۲ روی آنتن کانال فارسی این شبکه قرار می‌گیرد.

 این فیلم روایتگر ماشاءالله ایرانمنش است که از کرمان راهی پایتخت می‌شود تا ارث پدری اش، آپارتمان شماره ۱۳ را بفروشد و کارگاه تراشکاری کارفرمای خود را در زادگاهش خریداری و با دختر محبوبش ازدواج کند؛ اما آپارتمان به دلیل وجود ساکنان مجتمع که آدم‌های بدقلقی هستند فروش نمی‌رود.

علیرضا خمسه، مرحوم جمشید اسماعیل خانی، کتایون ریاحی، مریم معترف، سیروس گرجستانی، صدیقه کیانفر و اکبر دودکار از جمله بازیگران اصلی این فیلم تلویزیونی هستند.

سینمایی «آپارتمان شماره ۱۳» پنجشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ روز بعد بازپخش خواهد شد.