پخش سریال‌های «بوعلی سینا» و «تعبیر وارونه یک رویا» از آی فیلم
پخش سریال‌های «بوعلی سینا» و «تعبیر وارونه یک رویا» از آی فیلم

شبکه آی‌فیلم سریال دهه‌شصتی «بوعلی سینا» را برای طرفدارانش در سراسر کشور روی آنتن می‌برد.

شبکه آی‌فیلم سریال دهه‌شصتی «بوعلی سینا» را برای طرفدارانش در سراسر کشور روی آنتن می‌برد.

 

به‌گزارش تیتر هنر، پخش سریال خاطره‌انگیز «بوعلی سینا» با بازی امین تارخ در نقش ابن‌سینا از چهارشنبه اول مرداد در آی‌فیلم فارسی آغاز می‌شود.

 

«بوعلی سینا» تولید سال ۱۳۶۴ است که به زندگی ابوعلی سینا دانشمند و فیلسوف بزرگ ایرانی می‌پردازد. این سریال در شهرستان اردستان و مسجد جامع تاریخی آن ساخته شده است.

 

نویسنده و کارگردان این مجموعه کیهان رهگذر بوده‌ است.

 

امین تارخ، فیروز بهجت‌محمدی، جمشید لایق، اسماعیل محرابی، چنگیز وثوقی، سرور نجات‌الهی از بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

 

این سریال قرار است هر شب ساعت ۲۰ راهی آنتن شود. تکرار آن نیز روز بعد، در ساعت‌های ۴ صبح و ۱۲ ظهر پخش خواهد شد.

***

با پایان پخش سریال «برای آخرین بار»، سریال «تعبیر وارونه یک رویا» برای طرفداران آی‌فیلم در افغانستان و تاجیکستان پخش می‌شود.

سریال تلویزیونی «تعبیر وارونه یک رویا» محصول سال ۱۳۹۴ به کارگردانی فریدون جیرانی است.

در خلاصه داستان این سریال آمده ‌است: تعدادی از عوامل فریب‌خورده و جاسوسان خارجی در عملیاتی، یک دانشمند هسته‌ای ایران را به‌قصد انتقال به باکو برای بهره‌برداری‌های جاسوسی و تبلیغاتی می‌ربایند؛ اما به‌دلیل مجروح‌شدن این دانشمند، برنامه عملیات تغییر می‌کند و… .

امیر جعفری، داریوش ارجمند، پانته‌آ بهرام، فرهاد قائمیان، قاسم زارع، الهام کردا، نگار عابدی، صالح میرزاآقایی، شیوا خسرومهر، ثریا قاسمی، سیامک اطلسی، رابعه مدنی و ستاره حسینی بازیگران این سریال هستند.

بر اساس این گزارش، بینندگان آی‌فیلم۲ می توانند سریال «تعبیر وارونه یک رویا» را از اول مرداد هر روز ساعت ۱۹ به‌وقت تهران و کابل و ساعت ۱۹:۳۰ به‌وقت دوشنبه تماشا کنند. بازپخش آن نیز در سه نوبت با فاصله شش ساعت خواهد بود.