پخش «استشهادی برای خدا»، «طلا و مس» و «شیدا» از آی‌فیلم
پخش «استشهادی برای خدا»، «طلا و مس» و «شیدا» از آی‌فیلم

کانال عربی شبکه آی‌فیلم، فیلم‌های سینمایی «استشهادی برای خدا»، «طلا و مس» و «شیدا» را در روز جمعه ۱۷ اسفند به نمایش می‌گذارد.

کانال عربی شبکه آی‌فیلم، فیلم‌های سینمایی «استشهادی برای خدا»، «طلا و مس» و «شیدا» را در روز جمعه ۱۷ اسفند به نمایش می‌گذارد.

به‌گزارش تیتر هنر، آی‌فیلم عربی در روزهای جمعه سه فیلم سینمایی ایرانی را برای مخاطبان عرب‌زبان این شبکه نمایش می‌دهد.

فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» به‌کارگردانی علیرضا امینی در ساعت ۱۸:۳۰ به‌وقت تهران (۱۸:۰۰ به‌وقت مکه) روی آنتن می‌رود.از میان بازیگران این فیلم همچون جمشید هاشم پور، محسن تنابنده، احمد مهران‌فر، سروناز مستوفی و علی سرابی، محسن تنابنده برای بازی در این فیلم، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.

در خلاصه داستان آن این‌چنین آمده است: فتحی، راه‌بان قدیمی قطار در روزهای پایانی زندگی‌اش، برای جبران اتفاقات گذشته به روستای زادگاه خود بازمی‌گردد. او درصدد تهیه استشهادی برای خداست تا آسوده بمیرد.

فیلم سینمایی ساعت ۲۰:۳۰ «طلا و مس» به‌کارگردانی همایون اسعدیان خواهد بود.این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را در بیست‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد و بهروز شعیبی، نگار جواهریان، سحر دولتشاهی، جواد عزتی، رضا رادمنش و مهران رجبی در آن نقش‌آفرینی کردند.

داستان «طلا و مس» از این قرار است: سیدرضا طلبه‌ای که به‌تازگی با خانواده‌اش به تهران آمده تا در کلاس‌های استاد اخلاقی که وصف او را بسیار شنیده‌، شرکت کند. اما متوجه بیماری اسکلروز چندگانه همسرش زهرا می‌شود و به‌ناچار برای تهیه هزینه درمان او تغییراتی در شیوه زندگی‌اش می‌دهد.

همچنین فیلم سینمایی «شیدا» به‌کارگردانی کمال تبریزی در ساعت ۲۲:۳۰ به‌وقت تهران روانه آنتن می‌شود.این فیلم عاشقانه در سال ۱۳۷۷ ساخته شده و لیلا حاتمی، پارسا پیروزفر، بهزاد فراهانی، محمدرضا شریفی‌نیا و نادیا دلدارگلچین در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

بازپخش این فیلم‌های سینمایی هر ۶ ساعت یک بار و در سه نوبت روی آنتن قرار خواهد گرفت.