وکیل خانواده کیارستمی آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی را تشریح کرد. به گزارش هفت هنر،‌ عادل مقدس (وکیل خانواده عباس کیارستمی) درباره آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی گفت: از طرف خانواده کیارستمی در نظام پزشکی شکایتی مطرح کردیم که  ثبت شد. البته قبل از شکایت ما رسیدگی به پرونده شروع شده بود اما […]

وکیل خانواده کیارستمی آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی را تشریح کرد.

به گزارش هفت هنر،‌ عادل مقدس (وکیل خانواده عباس کیارستمی) درباره آخرین وضعیت پرونده پزشکی عباس کیارستمی گفت: از طرف خانواده کیارستمی در نظام پزشکی شکایتی مطرح کردیم که  ثبت شد. البته قبل از شکایت ما رسیدگی به پرونده شروع شده بود اما هنوز برای ما مشخص نیست این رسیدگی با تقاضای وزارت بهداشت و درمان بوده است یا نظام پزشکی؟ چراکه در گفتگوی آقای مره‌صدق (عضو کمیسیون بهداشت مجلس) ایشان ذکر کرده بود شکایت از طرف وزارت بهداشت و درمان بوده است لیکن رییس هیأت بدوی نظام پزشکی در جلسه اخیر عنوان کرد که نظام پزشکی رسیدگی را شروع کرده است.

وی ادامه داد: براساس قانون به جز اعضای خانواده و بستگان مرحوم به تقاضای ۵ شخص و ارگان دیگر؛ رسیدگی می‌تواند در نظام پزشکی آغاز شود.

 مقدس افزود: بعد از طرح شکایت جلسه‌ای تشکیل شد که همراه با بهمن کیارستمی در آن جلسه شرکت کردیم و علاوه بر ما سه نفر از مسولان نظام پرشکی نیز حضور داشتند. در این جلسه قرار شد پرونده پزشکی عباس کیارستمی را در اختیار ما بگذارند. همچنین همکار من خانم منوچهری نیز در پاریس است و پرونده پزشکی عباس کیارستمی را از طریق بیمارستانی که وی در آنجا بستری بود؛ پیگیری می‌کند.

مقدس در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد پرونده دوباره از ابتدا مورد بررسی قرار بگیرد؛ گفت: نظر ما این است که باید از ابتدا دوباره یکسری موارد بررسی شود ولی نظام پزشکی شکایت ما را ضمیمه پرونده‌ای که از قبل آغاز شده؛ کرده است. لذا به نظر می‌رسد مطابق قانون اگر در بررسی‌های قبلی موضوعی بررسی نشده است یا علیه شخصی که می‌تواند مقصر باشد؛ پرونده‌ای تشکیل نشده است دوباره با تقاضای ما به عنوان وکلای خانواده کیارستمی قابل بررسی مجدد در دادسرا است.

وی ادامه داد: قرار شده نسخه کاملی از پرونده در اختیار ما قرار داده شود و ما پرونده را بخوانیم تا اگر مواردی بود که در آن پرونده مورد بررسی واقع نشده بود؛ تقاضای بررسی بدهیم تا پرونده به دادسرا بازگردد و دوباره بررسی شود.

مقدس افزود: احتمالا در هفته‌های آتی جلسه جدیدی درباره پرونده پزشکی عباس کیارستمی برگزار شود و براساس وعده‌ای که آقای دکتر خسرونیا (رئیس هیات بدوی) به ما داده است؛ قرار شد بررسی‌های جامع و به دور از حاشیه‌ای در این پرونده صورت گیرد.

 

منبع ایلنا