وقتی تلویزیون هنر فاخر را تبلیغ نمی‌کند ولی تئاتر لاکچری را تبلیغ می‌کند
وقتی تلویزیون هنر فاخر را تبلیغ نمی‌کند ولی تئاتر لاکچری را تبلیغ می‌کند

صداوسیما نباید طوری رفتار می‌کرد که انگار در خدمت سلبریتی‌پروری و فرهنگسازی تئاتر لاکچری در ایران است.

صداوسیما نباید طوری رفتار می‌کرد که انگار در خدمت سلبریتی‌پروری و فرهنگسازی تئاتر لاکچری در ایران است.

به گزارش تیتر هنر، رسانه‌ملی همیشه در خدمت فرهنگ ملی و پاسداری از اندیشه‌های باستانی و اسلامی بوده است و یکی از غنی‌ترین هنرهای نمایشی این مرز و بوم، بدون شک تئاتر است. اما نه هر تئاتری و نه هر نوع رفتاری با هنر…

هیچ‌وقت هنرمندان کاربلد که خاک صحنه خورده‌اند انتظار ندارند تلویزیون برای یک اشتباه و غلط راهبردی در عرصه هنرهای نمایشی یعنی فرهنگسازی “تئاتر لاکچری” که تماشاگر به جای دیدن هنر، بلیت‌ را با هزینه گزافی تهیه کند و سلبریتی ببیند.

این عرصه تبدیل به جایگاهی برای مانور سلبریتی‌ها شده که به بدنه هنرهای نمایشی آسیب جدی وارد می‌کنند. حالا این فرهنگ غلط و راهبرد اسف‌بار در دریچه جعبه جادو با پخش آگهی و گزارش ویژه از آن و تریبون دادن به کارگردان(حسین پارسایی) آن در برنامه ویژه تئاتر تلویزیون(شب‌های هنر- شبکه چهار سیما) کمک کردن به نابودی هنر ناب ایران است.

هنری که پیش از این هنرمندان بزرگی را به خود دیده که کارهای مثمرثمر و تأثیرگذاری را با هنر ارزشمند و با دانش خود به جای گذاشته‌اند. حالا رادیو و تلویزیون باید در خدمت این ورطه باشند نه جا انداختن یک استراتژی و راهبرد غلط که تبدیل به منبع درآمد یک عده به اصطلاح هنرمند که هیچ تعصبی به غنای فرهنگ و هنر ندارند.

امیدواریم صداوسیما هرچه زودتر تدبیری بیندیشند تا جلوی این تبلیغاتی که باعث می‌شود تلاش‌های رسانه‌هایی که دنبال فرهنگسازی هنرمندی و فرهیختگی در کشور هستند به هدر برود، گرفته شود.جایی که در بخش اخبار علمی، فرهنگی و هنری شبکه چهار سیما چند گزارش متمادی درباره این تئاتر(بینوایان) چه گفتگوی اختصاصی با کارگردان کار(حسین پارسایی) و چه گزارش‌ و خبر و حتی اعلام تمدید این نمایش هم روی آنتن می‌رود و ما را با این سوال مواجه می‌کند که چرا و به چه دلیل این‌قدر باید رسانه‌ملی برای یک تئاتر لاکچری مایه بگذارد؟

به نظر می‌رسد جهت رپورتاژ این تئاتر لاکچری مبالغ خوبی هزینه شده و باعث شده تا بخش خبری شبکه چهار به همراه یک گزارشگر به هتل اسپیناس برود و با کارگردان گفت‌وگو بگیرد. این رفتار متناقض در صورتی است که در سطح شهر تهران نمایش‌های فاخر و ارزشمندی به روی صحنه می‌رود که تلویزیون با چشم‌پوشی از آنها هیچ خبری در رابطه با آنها کار نمی‌کند.

منبع تسنیم