۲۵ / ۰۱ / ۱۴۰۰
Asia/Tehran 09:49

وزیر بهداشت جان کیارستمی را نجات داد!

01:15۰

علی جنتی در تازه‌ترین اظهارنظرش در رابطه با بیماری عباس کیارستمی در نقل‌قولی عجیب از وزیر بهداشت گفته که «اگر آن شب از کیارستمی عیادت نمی‎کردم، ایشان تمام می‌کرد!» این نقل قول در حالی مطرح می‌شود که کارگردان برنده نخل طلا در یکی از بهترین بیمارستان‌های خصوصی تهران بستری بوده است. بیمارستان‌های خصوصی که هزینه یک شب ماندن در آنجا، با هزینه یک شب اقامت در یک هتل چهار ستاره با تمام امکانات برابری می‌کند ولی برای درمان یک بیمار باید چشم انتظار حضور به موقع وزیر بهداشت بماند.
سوال اینجاست اگر واقعا دکتر هاشمی به موقع بر بالین کیارستمی حاضر نمی‌شد، مسئولان پزشکی بیمارستانی که این کارگردان در آن بستری بوده از عهده مراحل درمانی برنمی‌آمدند و ممکن بود اتفاقات ناخوشایندی برای سازنده طعم گیلاس بیفتد؟ با این حساب باید فکری به حال بیمارستان‌های دولتی با آن سطح از رسیدگی کرد و آرزو داشت وزیر بهداشت روزی هزار بار به این بیمارستان‌ها سر بزند تا ببیند پزشک‌ها چه بلایی بر سر بیمار‌ها می‌آورند. کاش وزیر محترم بهداشت به سراغ هنرمند‌های بیمار دیگر هم می‌رفت تا از قصورات احتمالی پزشکی جلوگیری کند.
حالا که وزیر بهداشت خودش بر وضعیت دراماتیک بیمارستان‌ها و بیمار‌ها صحه گذاشته، پیش از آنکه قصورات پزشکی خدایی ناکرده دامن چهره معروف و یا هر هموطنی را بگیرد، فکری به حال اوضاع بیمارستان‌ها و آن سوگند فراموش شده بقراط بکند.

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=194

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*