سیدجمال ساداتیان تاکید کرد هیات قوه قضائیه در جریان انتخاب فیلم‌های جشنواره فجر هیچ نقشی ندارد.

سیدجمال ساداتیان تاکید کرد هیات قوه قضائیه در جریان انتخاب فیلم‌های جشنواره فجر هیچ نقشی ندارد.

به گزارش تیتر هنر مهدی افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، افکارسنجی و اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی قوه قضاییه در گفت‌و‌گویی اعلام کرد آنان نقشی مستقیم در گزینش فیلم‌های جشنواره فجر دارند و این نکته را با بیان این جمله مطرح کرد: «در برگزاری جشنواره فیلم فجر در سال‌های قبل به عنوان یک کارگروه فیلم‌ها را با نگاه پیشگیرانه رصد کرده و از فیلم‌های برتر تقدیر می‌کردیم اما امسال درا بتدا در حق انتخاب فیلم‌های جشنواره نقش داشتیم.»

سید جمال ساداتیان عضو هیئت انتخاب سی و ششمین جشنواره فیلم فجر درباره اظهارات مهدی افتخاری  درباره نقش مستقیم آنان در گزینش فیلم‌های جشنواره فجر توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: «من فکر کنم اعضای این کارگروه می‌توانند به عنوان یک شهروند مثل همه کسانی که به سینما می‌روند در ایام جشنواره به سینماهایی فیلم‌های جشنواره را نمایش می‌دهند بروند و فیلم‌ها را تماشا کنند. من بعید می‌دانم جایی قانونی در این حد داشته باشند که بتواند درباره فیلم‌ها اظهارنظر کنند.»

او افزود: «احتمالا این کارگروه هم مثل بقیه سازمان‌ها و ارگان‌ها که در زمان جشنواره فیلم‌ها را تماشا می‌کنند و در پایان دهه فجر به فیلم‌هایی که خوششان آمده جایزه می‌دهند. فکر می‌کنم این دوستان هم از این منظر این صحبت را مطرح کرده‌اند.»

ساداتیان درباره دخالت این کارگروه در کار انتخاب فیلم‌ها توضیح داد: «تا به حال ما چنین مسئله‌ای مواجه نشدیم و کار انتخاب فیلم‌ها هم رو به اتمام است. پیش از این هم قراری نبوده که کسی غیر از ما در انتخاب فیلم‌ها دخالتی داشته باشد اظهارنظر کند و اگر هم چنین بود اصلا به چه دلیل از ما دعوت کردند.»