واکنش هنرمندان به درگذشت دنیا فنی‌زاده
واکنش هنرمندان به درگذشت دنیا فنی‌زاده

به کودکی‌های‌مان جان داد.

 
همزمان با اعلام درگذشت دنیا فنی‌زاده و اعلام پیام‌های تسلیت، جمعی از هنرمندان هم در صفحات شخصی‌شان با انتشار عکس‌هایی از دنیا فنی‌زاده و عروسک کلاه قرمزی به این خبر واکنش نشان دادند. بنا بر اعلام مراسم تشییع پیکر دنیا فنی‌زاده ساعت ٩:٣٠ امروز پنجشنبه نهم دیماه از ساختمان وصال خانه سینما تشییع می‌شود و بنا بر هماهنگی انجام شده با خانواده محترم زنده‌یاد مهین بزرگی (پیشکسوت عرصه گویندگی و دوبله سینما و تلویزیون) دنیا فنی‌زاده در طبقه فوقانی مزار این هنرمند آرام خواهد گرفت.

تاثر جمشید مشایخی از درگذشت دختر همکار قدیمی‌اش

جمشید مشایخی، هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی با خبرآنلاین درگذشت دنیا فنی‌زاده را به هنرمندان و خانواده آن هنرمند تسلیت گفت. جمشید مشایخی ضمن ابراز تاسف و تاثر از درگذشت دنیا فنی‌زاده عروسک گردان کلاه قرمزی گفت: «از شنیدن این خبر به‌شدت متاثر شدم و باورم نمی‌شود این دختر هنرمند اینقدر زود از دنیا برود. با اینکه من و مرحوم فنی‌زاده همکاری‌های زیادی با هم داشتیم اما در این سال‌ها متاسفانه معاشرت ما با خانواده ایشان کمتر بود. ولی حدود دو سه سال پیش اگر اشتباه نکنم نزدیک سالگرد فوت مرحوم فنی‌‌زاده به منزل همسر ایشان رفتیم و اتفاقا در آن دیدار دخترشان دنیا فنی‌زاده هم حضور داشت. بعد از اینکه پرویز فنی‌زاده از دنیا رفت ما چندین سال به خاطر زنده نگه داشتن خاطره این هنرمند بزرگ در تالار رودکی مراسمی برگزار می‌کردیم و حالا باورم نمی‌شود باید در سوگ دختر جوان این هنرمند فقید بنشینیم. پرویز فنی‌زاده هنرمند بزرگی بود و دخترش نیز مثل او در عالم هنر تبدیل به چهره‌ای دوست داشتنی و محبوب شد که حالا با مرگش خیلی‌ها را در غم و اندوه فرو برده است.‌ای کاش از این رفتن‌های زودهنگام درس بگیریم که دنیا با هیچ کس شوخی ندارد و تا زنده هستیم باید قدر یکدیگر را بدانیم. من و مرحوم فنی‌زاده در چندین تئاتر با هم همکاری داشتیم و سریال «سلطان صاحبقران» هم جزو تجربه‌های بسیار به یادماندنی ما بود. من مرحوم فنی‌زاده را بسیار دوست داشتم و ارادت زیادی به خانواده او نیز داشتم اما حالا باید با تاسف زیاد درگذشت دختر جوان این خانواده را تسلیت بگویم.

درگذشت دختر جوان هنرمند ارزشمند مرحوم فنی‌زاده را به همه هنرمندان، خانواده ایشان و علی‌الخصوص مادر گرامی‌شان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای‌شان آرزوی صبر می‌کنم.

پرویز پرستویی: دنیا فنی‌زاده عروسک‌گردان کلاه قرمزی، دختر زنده‌یاد پرویز فنی‌زاده، پس مدتی جنگیدن با سرطان،‌دار فانی را وداع گفت. این مرگ جانگداز را به مادر و خانواده محترمش و جامعه هنری و دست‌اندرکاران کلاه قرمزی و عروسک‌های کلاه قرمزی تسلیت عرض می‌کنم. روحش شاد.

ایرج طهماسب: بیش از ۱۵ سال همکاری و رفاقت با کلاه قرمزی را هرگز و تا هیچ زمانی فراموش نخواهیم کرد. امروز آسمان هم برای تو می‌بارد دنیای عزیز و چه بی‌تاب است از وقت رفتنت گویی در آسمان‌ها هم برایت اشک می‌ریزند. خوشا به حال بهشتیان که از امروز در کنارت خواهند بود. کلاه قرمزی برای همیشه تنها شد.

حمید جبلی: پس از چندین سال، از امروز دیگر کلاه قرمزی رفیق و هم صحبتش را در کنارش ندارد. چقدر با او درددل می‌کردی و گویا از جان خودت به او دمیده بودی. پر کشیدنت بسیار برای‌مان زود بود و هیچ‌وقت نبودنت را در کنارمان باور نمی‌کنیم.

حبیب رضایی: کاش می‌شد کلاه قرمزی را پیدا کرد و در آغوش او یک دل سیر بارید… کاش این رسم زمانه نبود… کاش همان «دست» که این همه جان بخشید به خاطره‌ها، عامل رفتن نمی‌شد… می‌ترسم کلاه‌قرمزی، سرگردان و گیج در این شهر بی‌رحم و پرهیاهو به دنبال دنیایش رفته باشد و گم شود… دنیا از دنیای ما از دنیای دیروز و امروز ما و از دنیای کلاه‌قرمزی رفت… این خبر جان را می‌سوزاند… همین.

احسان کرمی: دنیا از دنیا رفت؛ خانم فنی‌زاده من خیلی به شما مدیونم… ممنونم که من را به مجموعه‌ای معرفی کردید که همه مردم ایران دوستش دارند. کلاه‌قرمزی از دست شما جان می‌گرفت… و همیشه این سوال با من خواهد بود که چرا همان دست بلای جان شما شد؟ می‌دانم چقدر دلتنگ پدر بودید. سلام ما را برسانید و بگویید با رفتن شما واقعا باور کردیم که تا قبر آ آ آ آ…

سیدمجید صالحی: دنیا خانم، نازنین بانو، فرشته خواهر، من فقط یک بار سعادت داشتم با شما کار کنم، و با همان یک کار هیچ‌وقت نتوانستم مهربانی‌هایت را فراموش کنم، پس چقدر سخت خواهد بود براى همکاران عزیزت که سالیان سال با شما کار کردن، خانم مرضیه محبوب، آقایان ایرج طهماسب و حمید جبلى، براى همسر گرامی‌ات آبتین سهامى عزیز و خانواده‌ات، خداوند به این عزیزان صبر عنایت فرماید، و چه دردناک و غمگین امسال عید به کارهاى کلاه قرمزى در نبود تو لبخند خواهیم زد وقتى دیگر بین‌مان نیستى، ولى همیشه در قلب مردم و بچه‌هاى مهربان این سرزمینى و هیچ‌وقت فراموشت نخواهیم کرد خانم فنى‌زاده روحت شاد، یادت گرامى.

رامبد جوان: دنیاى همیشه عزیز و مهربان. دوست قدیمى متاسفم بابت دردهایى که کشیدى و کارى از ما برنیومد. آروم بخواب. به خانواده محترم و دوستان عزیز دنیا فنى‌زاده تسلیت مى‌گیم.

مهرداد صدیقیان: کلاه قرمزى بدون تو چیکار کنه دنیا خانم. همه‌مون مثل کلاه قرمزى خیلى داریم غصه می‌خوریم. مطمئنم جات تو بهشته. دل یک نسل از این سرزمین با هنرنمایى شما شاد شده. مگه میشه دل این همه کودک واسه آدم خیر نیاره.

سارا خوئینی‌ها: خبر فوت شدن دنیا فنی‌زاده هنرمند جوانی که سال‌ها برای شادی کودکان کار کرد و همه ما کلاه قرمزی را با او شناختیم یکی از تلخ‌ترین اخبار این روزهای پایتخت است. روحش شاد و یادش گرامی.

هانا کامکار: عادت ندارم به اعلام خبر بد در صفحه‌ام، اما خواستم از اینجا اعلام کنم که با همه وجودم در آسمانى شدن یک زن فراموش‌نشدنى، با همه داغدارانش، شریکم… با دل کلاه قرمزى جانِ جانان، با یکایک عوامل‌اش، با سریالى که داشت پرشور مراحل پیش‌تولیدش را مى‌گذراند، با همه همکاران گذشته‌اش، با هنربانو سیمین معتمدآریا که شاهدم چقدر براى بازیابى تندرستى این گوهر تلاش کرد، با همسر محترم‌اش، و با دل مادرى که سال‌ها پیش همسر بى‌نظیرش پرویز فنى‌زاده را خیلى زود و بى‌جهت از دست داد و حالا هم «دنیا»یش را…

هومن حاجی‌عبداللهی: از امشب کلاه‌قرمزی را چطور می‌توان ساکت کرد؟ از بهانه‌گیری‌های بسیار برای نبود مادرش، خداحافظ مادر مهربان که نه فقط برای بچه‌های خودت مادر بودی بلکه برای همه بچه‌های مردم. خداحافظ. با آرامش زندگی کن. شروع زندگی ابدی‌ات مبارک.

شبنم مقدمی: دنیای ما، برای دنیا کوچک بود… پس رفت تا در دنیایی به وسعت قلبش زندگی کند… رفت تا دیداری تازه کند بعد از این همه سال دوری، با پدر جانش… فقط می‌ماند تنهایی کلاه‌قرمزی و دلتنگی ما و اندوه خداحافظی… آن هم در باران… بدرود دنیا.

رضا رشیدپور: دنیای کودکان جان داد. به کودکی‌های‌مان جان داد. به لبخندهای‌مان جان داد. رسم دنیا همین است. جان می‌دهد و جان می‌بخشد.

بهشت آرامش روزی‌اش باد.