لعنت به این تلخی که وصله شده به جونمون،لعنت به من که هنوز امیدوارم

فاجعه ی نفتکش سانچی و کشته شدن ۳۲ دریانورد همه ی ایران را سوگوار و سیاه پوش کرد، عمق درد را در نوشته ها و پست های چهره ها و هنرمندان می توان به وضوح دید.

به گزارش تیترهنر، در حالی که هنوز ساعاتی بیشتر از خبر ناگوار کشتی نفتکش سانچی و غرق شدن ۳۲ خدمه ایرانی نمیگذرد، چهره های هنری با ابراز تاسف از این حادثه، این واقعه دردناک را به خانواده کشته شدگان و تمام ملت ایران تسلیت گفتند.

شهاب حسینی(بازیگر): از دست رفتن سی و دو خدمه کشتی سانچی در دل اقیانوس آرام زخمی دیگر بود بر دل همیشه نا آرام همه ما. چه میتوان گفت؟ جز ابراز همدردی با خانواده های داغدار و آرزوی صبر و اجر اهل صبر برای آنها از درگاه الهی.

چه بسا آنان که در حین انجام وظیفه جان به جان آفرین تسلیم میکنند در زمره شهیدان راه حق باشند پس شاید آتش دل را بتوان به ترنمی از کلام الله مجید التیام داد آنجا که فرمود مپندارید آنان که در راه خدا کشته شدند، مردند. بلکه آنان زنده به حیات ابدی شدند و نزد پروردگارشان همواره متنعم خواهند بود.
همه از خداییم و بسوی او بازمیگردیم. ..
با ارادت و احترام، سید شهاب الدین حسینی

پیمان معادی(بازیگر): کاش کاری جز دعا کردن و اشک ریختن از دستمون بر میومد. ما را در این غم جانسوز شریک بدونید.

احسان علیخانی(مجری): آتش بگیر تا که بدانی چه میکشم
احساس سوختن به تماشا نمیشود

پرویز پرستویی(بازیگر): ملوانان سرزمین من، قهرمانان آب‌های آزاد، یادتان همیشه در قلب‌های ما آکنده خواهد بود… روحتان شاد فرشته‌های پر کشیده.

رضا رشیدپور(مجری): آنقدر غمگینم که نمی دانم چه بگویم … آیا تسلیت کافی ست ؟

رامبد جوان(بازیگر): تسلیت به همه ی خانواده های داغدار و همه ی هموطنان

بیژن امکانیان (بازیگر): روزی که نیما این شعر را میگفت معیار شمارش آدم ها در خطر یک نفر بود اما امروزه روز بیست و پنج سی و دو و تسلیت به ایران به ویژه به خانواده های داغدار فاجعه ی سانچی

حافظ ناظری (خواننده): یک شب آتش در نیستانی فتاد
سوخت چون عشقی که بر جانی فتاد
درگذشت مظلومانه ی دریانوردانِ عاشق، جان فدائیان وطن را به خانواده های داغدیده شان و تمامی ملت ایران تسلیت عرض می نمایم.
وقتی که مردم وطن دوستِ ایران زمین، هنگام بروز حوادث ناگوار، خودشان شخصاً نتوانند به کمک هموطنانشان بشتابند، چنین فجایعی اتفاق می افتد!
امیدوارم اتفاقات تلخی از این قبیل، تلنگری باشد برای آن عده از دوستانِ خارج از گود نشسته که هر حادثه ای، و هر تلاشی از طرف هموطنان را دستمایه ی تمسخر می کنند و به جای همدلی و همراهی، باعث ایجاد تفرقه، اختلاف و جدایی بین ایرانیان می شوند. به امید روزی که ایرانیان در کنار یکدیگر باشند.

علیرضا عصار (خواننده): هرچه مرهم میگذارم بند میاید مگر؟
ای وطن خون تو از اروند میاید مگر؟
از صمیم قلب این فاجعه بزرگ رو تسلیت میگم به خانواده های داغدار این عزیزان و همه ملت ایران که همه ما امروز داغداریم.

گیتی خامنه(مجری): آی آدم‌ها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید!

یک نفر در آب دارد می سپارد جان…

تو را نمی دانم رفیق همیشه؛ اما من فراوان به مرگ می اندیشم. یک مساوات تغییر ناپذیر؛ رفتن. سفر به سوی ناشناخته… و هر چه بیشتر به این همراه همیشه، فکر می کنم و به آن از فاصله ای نزدیک تر نگاه می کنم؛ بیشتر در می یابم دلیل رهایی از همه ی قیود را به نفع خوبی! مسافران سانچی، عزیزان دل وطن، سفر جاودانه تان، آغاز رهایی از همه ی دشواری استخوانسوزی که من یکی را یارای تجسم اش ، حتی، نیست!
به ناخدای همه ی کشتی های سرگردان می سپاریمتان و برای آرامش آن ها که دوست تان می داشتند و میدارند، با همه ی قلبمان دعا می کنیم. بدرود…

رخشان بنی‌اعتماد(کارگردان): بر کدام داغ بگرید مادر نجیب ایران

علی دهکردی(بازیگر):سوگ
فاجعه
تسلیت
آتش
همدردی
سانچی
نفت
فقط و فقط کلماتی تلخ و سیاه .
و ایران ، مادری سیاه پوش

پگاه آهنگرانی (بازیگر): روح همه دریادلای عزیز و مظلوم کشورمون شاد
خدا صبر بده به خانواده های داغ دیده این عزیزان.
انگار کارمون شده هر هفته تسلیت گفتن، غصه خوردن، داغ دیدن….
پ ن: اینم از کشور دوست، چین، که هیچ کاری برامون نکرد. که مطمئنم میتونست و نکرد.
اینجا هیچ کس به فکر هیچ کس نیست. خودمون باید به داد خودمون برسیم.
قدر ثانیه های با هم بودنو بیشتر و بیشتر بدونیم.

نعیمه نظام دوست(بازیگر): بمیرم برای دلت خواهرم برای ناله ها و گلایه ات خواهرم ،قلبم آتش گرفت از غمت برای گریه و زجر نهانت خواهرم ،اشک امانم نمیدهد ،برای چشمهای در انتظارت خواهرم .
دستان گرم بابا بسته به بند جانش
گرمای نفت وحشی می‌زد به استخوانش
أمّٙن یُجیبِ دختر، مادر حزین و مضطر
شاید گرفته کمتر شعله به گیسوانش
بابا اسیر آتش، اما شبیه آرش
غیرت به رخ کشیده ابروی چون کمانش
دریا خجل از آن اشک، بر این پدر برد رشک
یارب به ساقی و مشک، عطشان نکن لبانش «کشتی شکستگانیم، ای باد شُرطه» خاموش!
تا در نگیرد آتش بر جان ساکنانش

سالار عقیلی(خواننده): برسان باده که غم روی نمود ای ساقی
این شبیخون بلا باز چه بود ای ساقی پایانِ امید‌‌..
تسلیت به خانواده‌های داغدار دریانوردان،
سربازان وطن … تسلیت وطنم

کوروش سلیمانی(بازیگر):مادران … مادران شان … پدران … پدران شان … کودکان … کودکان شان … همسران … همسران شان … همه با آنها سوختند … همه سوختند … همه سوختیم … از سوخته چه می ماند، جز خاکستر، جز دودِِ آه

باران کوثری(بازیگر): کاش آتش شما را نمی‌گرفت
کاش آب شما را پس می‌فرستاد

بهنوش بختیاری(بازیگر): غم سنگینیست…..تسلیت…..انگار جز این واژه حرف دیگری قرار نیست بین ما ایرانیان ردو بدل شود….انگارسرنوشت قصد مهربانتر بودن با ایران راندارد….درد از دست رفتن عزیزتمامی ندارد….شاید میشد اینطور از بین نروند….ازدور تماشا کردیم …وای به ما که کاری نکردیم……تسلیت به خانواده های این عزیزان و مردم ایرانم

فرهاد اصلانی(بازیگر): خدایا توجه و لطفت را از این مردم نازنین دریغ نکن . .
انگار روزهای تلخ پایانی ندارد
مرگ دریانوردان داغ دیگری بود بر جان این مردم .
برای همه بازماندگان و مردم شریف ایران آرزوی صبر دارم

مهتاب کرامتی(بازیگر): نه از پلاسکو کسی زنده بیرون امد ،نه از سانچی….اتش و اوار ،قوی تر از دعاهای ما بود…

بهاره رهنما(بازیگر): در میان این حجم از بغض و اشک ،مرتب از خودم و بقیه می پرسم : واقعا نمیشد کاری کرد؟!؟!شاید چون مادر بودم هنوز هم امید داشتم ،وای به دل مادر ها و خانواده دریانوردانمان! تسلیت به ملت ایران! خدایا به دل مادران ما رحم کن، چه روز های سیاهی است این روزها، و من باور دارم که ما دیگر توان از دست دادن جوانانانمان را نداریم!

امین زندگانی (بازیگر): صفحه من شبیه صفحه تسلیتهای روزنامه شده چرا این همه حادثه این همه رفتنهای جگر سوز این همه تلخی…..جواب ساده است سالهاست به آیینه آسمان مرگ فرستادیم به بهانه های مختلف و ما در این گنبد دوار بازتاب فریادهای خودمان هستیم مرگ ، مرگ میاورد و زندگی ، زندگی این خواسته خود ماست که سقف آیینه گون مان به ما برگردانده خشکسالی و دروغ و رفتنها و ریزشهای پر داغ پلاسکو ، زلزله ، خشکسالی . دریاچه ارومیه، زاینده رود…. و حالا نفتکش و جمعی از هموطنانی که به رسم همیشگی اطلاعی از سر نوشتشان نیست تسلیت پشت تسلیت و
ایران ، باز هم تسلیت

اشکان خطیبی(بازیگر):لعنت به این تلخی که وصله شده به جونمون،لعنت به من که هنوز امیدوارم…

عزیزان بازمانده ی شهیدان سانچی ،جگرگوشه هاتون قربانی جبر قهر روزگار با مردم این سرزمین شدند.من و ما رو در غم خودتون شریک بدونید

حبیب رضایی (بازیگر): …باز دیر شد…زود دیر شد… این همه داغ، داغ می ماند…در مصیبت ها چشمها سرد نمیشود ،دستها یخ می کند و دل،آخ از دل که داغ می ماند، مثل گلوله ای اتش در دل آب…مثل این داغ در سینه..
دیر شد باز…بغض بی صاحب ول نمی کند…دیر شد باز