همزمان با شروع اعتراضات مردم به وضعیت اقتصادی کشور، هنرمندان زیادی به اتفاقات کشور واکنش نشان دادند و چهره‌های دیگری هم غرق در زندگی مرفه و لاکچری خود شدند و بی‌تفاوت از کنار این اتفاقات گذشتند.

همزمان با شروع اعتراضات مردم به وضعیت اقتصادی کشور، هنرمندان زیادی به اتفاقات کشور واکنش نشان دادند و چهره‌های دیگری هم غرق در زندگی مرفه و لاکچری خود شدند و بی‌تفاوت از کنار این اتفاقات گذشتند.

به گزارش تیترهنر، هنرمندان هر کشور تمام اعتبار و ارزش خود را از مردم جامعه‌شان می‌گیرند و از طریق آنها وضع زندگی‌شان خوب می‌شود. مردم به سینما می‌روند تا بازیگران و کارگردانان آثارشان به فروش برسد، به کنسرت می‌روند تا خواننده مورد علاقه‌شان را حمایت کنند و تئاتر می‌بینند تا پشت هنرمندان‌شان باشند. اما برخی از این هنرمندان پس از مدت کوتاهی از مشهور و پولدارشدن‌شان، خود را از مردم جدا می‌کنند و سازی متفاوت از اجتماع‌شان می‌زنند.
سفرهای وقت و بی‌وقت به خارج کشور و هم‌نشینی با قشر مرفه و ثروتمند جامعه این قبیل چهره‌های مشهور را از جامعه‌شان جدا می‌کند. این چهره‌ها که فقط در کلام و حرف دغدغه اجتماع‌شان را دارند در واقعیت به مردم به عنوان منبع درآمدشان نگاه می‌کنند. عده‌ای حتی پس از مدتی از پولدار شدن از فعالیت هنری کنار می‌کشند و مشغول بیزینس در حوزه‌های اقتصادی می‌شوند. این قبیل شبه هنرمندان هیچ آورده‌ای برای حوزه کاری و جامعه‌شان ندارند و جز پله کردن هنر برای پول درآوردن چیز دیگری نمی‌بینند.

در این چند روز ملتهب که گذشت بسیاری از بازیگران و خوانندگان به حوادث کشور واکنش نشان دادند. رضا صادقی از همان اولین لحظات از دردهای مردم گفت، علیرضا عصار در کنسرتش بر حق مردم تاکید کرد و احسان خواجه‌امیری به خاطر بد بودن حال همه کنسرتش در ساری را لغو کرد. فریدون آسرایی و حسین زمان هم از حق و لیاقت مردم برای زندگی بهتر سخن گفتند. از میان نسل قدیمی‌تر پاپ‌خوان‌ محسن یگانه واکنشی به این اتفاقات نشان داد. بابک جهانبخش که به تازگی برای دومین بار ازدواج کرده بدون توجه به وضعیت کشور عکس‌های از خانواده جدیدش را به اشتراک گذاشت.از خوانندگان نسل جدیدتر مثل حامد همایون و بهنام بانی که به واسطه حمایت‌های نسل جدید به شهرت رسیده‌اند  واکنشی دیده نشد.

بازیگران سینما و تلویزیون در این میان بیشترین سهم را داشتند. مهناز افشار، ترانه علیدوستی، تهمینه میلانی، شیلا خداداد، مینا ساداتی نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، پریناز ایزدیار، امیرمهدی ژوله، مهراب قاسم‌خانی، آتیلا پسیانی، برزو ارجمند، امین زندگانی، الیکا عبدالرزاقی، محسن تنابنده، امیر آقایی و چهره‌های دیگر نسبت به اتفاقات چند روزه اخیر کشور واکنش نشان دادند.

در این میان بازیگرانی مثل محمدرضا گلزار که طرفداران زیادی بین جوانان دارد،‌ خیلی بی تفاوت از اتفاقات کشور عبور کردند. النار شاکردوست در روزهای متلاطم کشور عکسهایی از خوابیدن در دمای منفی ۲۸ درجه در هتلی لوکس در خارج کشور منتشر می‌کرد.‌ دیگران بازیگران سینمای تجاری مثل سحر قریشی در هفته‌ای که گذشت هیچ عکس‌العملی نشان ندادند تا دغدغه افراد در این مواقع مشخص شود.