همسرم ارتباط پنهانی با 11 مرد را اقرار کرد، باید می‌مرد!

دوشنبه 18 مرداد 1395 در 00:52


مرد شکاک که زن سابقش را در جریانی به قتل رسانده بود با پرداخت دیه به فرزندانش از اعدام نجات پیدا کرد.

عقربه ها ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه نخستین روز اسفند ماه سال ۹۰ را نشان می داد که مرد ۴۴ ساله ای به نام احمد در تماس با پلیس از ماجرای کشته شدن همسرش خبر داد.

بدین ترتیب تیمی از ماموران به قتلگاه زن جوان در ساختمان دلارام در خیابان گلستان دوم منطقه صادقیه حاضر شدند و با جسد زن ۳۶ ساله ای که در اتاق خواب روی زمین افتاده بود و دست و پاو گردنش با چسب بسته شده بود روبرو شدند.

در گام نخست احمد هدف تحقیق قرار گرفت و به ماموران گفت: سال ۸۹ بود که متوجه دوستی همسرم با مرد دیگری شدم و همین باعث جدایی ما شد و ۲ فرزند پسر ۹ و ۲ ساله دارم که پس از مدتی تصمیم گرفتم دوباره با مریم زندگی کنم و در حالیکه کسی از این ماجرا اطلاع نداشت به دفترخانه ای رفتیم و مریم زن صیغه ای ام شد.

وی افزود: در این مدت گاهی اوقات به خانه مریم می آمدم تا اینکه امروزوقتی وارد خانه مریم شدم با جسد او در اتاقش روبرو شدم.

در ادامه تحقیقات ماموران به رفتارها و حرفهای شوهر موقت مقتول مشکوک شدند و احمد وقتی در اعترافاتش به تناقض گویی پرداخت به ناچار مجبور به افشاگری شد.

با اعترافات احمد در ماجرای به قتل رساندن مریم وی از سوی ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران دستگیر شد و متهم پس از بازسازی صحنه برای صدور حکم پیش روی قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

احمد در اعترافاتش به قاضی شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران گفت: به خاطر کارم بیشتر اوقات به بندرعباس سفر می کنم و روز حادثه وقتی از خانه مریم خارج شدم در نزدیکی فرودگاه متوجه جاساز کردن مواد مخدر در کیفم شدم و چون احتمال می دادم این توطئه از سوی مریم صورت گرفته به خانه بازگشتم.

وی افزود: وقتی مریم مرا دید شوکه شده بود ولی اصرار داشت که جاسازی مواد از سوی او نبوده و هیچ توطئه ای در کار نیست.

عصبانی شده بودم، ابتدا او را کتک زدم و سپس دست و پاهایش را بستم و با تهدیدهای خواستم تا به اقدامات سیاهش اعتراف کند که وی روی کاغذ اسم ۱۱ مردی را که با آنها ارتباط داشت نوشت و خواست تا دیگر کاری به او نداشته باشم که همین نوشته ها کافی بود تا کنترلم را از دست بدهم و او را با دستانم خفه کردم و و با بستن چسب دورگردنش سعی داشتم اثر انگشتم را پنهان نگه دارم و سعی داشتم با داستانسرایی خودم را بی گناه معرفی کنم که بی نتیجه بود و مجبور به اعتراف شدم.

در ادامه مادر مریم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: نزدیک به ۲ سال بود که دخترم از شوهرش جدا شده بود و از ارتباطش با شوهر سابقش بی اطلاع بودم.

در ادامه رییس دادگاه و ۴ قاضی مستشار وارد شور شده و احمد را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس – اعدام- در قبال دریافت تفاضل دیه زن محکوم شد که این حکم در شعبه ۷ دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفت.

بدین ترتیب چندی پیش پدر و مادر مریم با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران در شعبه اجرای احکام خواستار بخشیده شدن قاتل دخترشان شدند اما چون مقتول ۲ پسر صغیر دارد پرونده طبقه ۳۵۶ قانون مجازات اسلامی پرونده به معاونت اول قوه قضاییه ارجاع شد که پس از بررسی های تکمیلی از سوی قوه قضاییه احمد به پرداخت سهم دیه دو فرزندش محکوم شد.

بنا به این گزارش، احمد آپارتمانی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان برای ۲ پسرش خرید کرد و از قصاص بخشیده شد و به زودی این مرد در دادگاه کیفری استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.

ما از آنجا که دو پسر مقتول صغیر بودند، پرونده آنها طبق ماده ۳۵۶ قانون مجازات اسلامی به قوه قضائیه ارجاع شد تا معاونت اول قوه قضائیه در این خصوص رای صادر کند. با بررسی های صورت گرفته از سوی قوه قضائیه، سهراب با پرداخت سهم دیه دو فرزندش بخشیده خواهد شد.

بدین ترتیب او آپارتمانی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان برای دو پسرش خرید. بنابراین متهم جوان از قصاص بخشیده شد و قرار است به زودی در دادگاه کیفری استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار