هشت فیلم ایرانی و ۱۲ فیلم خارجی، پنجشنبه و جمعه روی آنتن می‌روند
هشت فیلم ایرانی و ۱۲ فیلم خارجی، پنجشنبه و جمعه روی آنتن می‌روند

شبکه‌های مختلف صدا و سیما برای تعطیلات آخر این هفته، پخش ۲۰ فیلم را تدارک دیده‌اند که در میان‌شان هیچ اثر تازه‌ای را که برای نخستین‌بار روی آنتن برود، نمی‌توان پیدا کرد.

شبکه‌های مختلف صدا و سیما برای تعطیلات آخر این هفته، پخش ۲۰ فیلم را تدارک دیده‌اند که در میان‌شان هیچ اثر تازه‌ای را که برای نخستین‌بار روی آنتن برود، نمی‌توان پیدا کرد.

به گزارش هفت هنر، تلویزیون برای پنجشنبه و جمعه این هفته، پخش ۲۰ فیلم سینمایی را در جدول برنامه‌‌های شبکه‌های گوناگون خود قرار داده است.

هشت فیلم ایرانی و ۱۲ فیلم خارجی این هفته روی آنتن می‌روند که از آن میان می‌توان به «اگه می‌تونی منو بگیر» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و تام هنکس اشاره کرد.

نام فیلم و کارگردان شبکه زمان پخش بازیگران خلاصه داستان
«سایه‌بان»

کارگردان:  مسعود تکاور

یک پنجشنبه ۹ دی ‌ماه ساعت۲۲:۱۵ حسن جوهرچی، مریم کاویانی، محسن افشانی و مجید مشیری بعد از انتخابات ۸۸ در آستانه‌ی عاشورای حسینی، دکتر پگاه نکویی که مسئول بخش جراحی یکی از بیمارستان‌های تهران است حضور طیف‌های مختلف مردم را در کنار هم می‌بیند. با مرگ جوانی که جوان‌های معترض با خودشان به بیمارستان آورده‌اند اوضاع وخیم می‌شود. جوان در حین عمل جراحی دچار ایست قلبی می‌شود. ولی …
«راز سلطان»

کارگردان: هاکان شاهین

یک جمعه ۱۰ دی ‌ماه

ساعت ۱۶

مارک داکاسکو، امانوئل تبنکورت، سینان آلبایراک دکتر «دپ» محقق و تاریخ‌دان آمریکایی از دانشگاه «هاروارد» به ترکیه    می‌آید تا درباره آثار سلطان «عبدالحمید دوم» از پادشاهان عثمانی تحقیق کند. او به موزه «تپکاپی» می‌رود اما در آنجا با برخورد سرد مدیر موزه «آقای هاکان» مواجه می‌شود.
«زنبورک»

کارگردان:  رضا عرب‌شاهی

دو پنجشنبه ۹ دی ‌ماه ساعت ‌‌۸ صبح آرمین عالین، محمد حسن‌زاده و پروین ملکی «یوسف» فرزند شهید «ابراهیم» عکاس، مدتی است که در عالم معنا یک نوجوان را مدام می‌بیند اما هیچ‌کس دیگری او را نمی‌بیند! آقای «حقی» از معلمان مدرسه «یوسف» را سرپرست اعضای بسیج تازه تأسیس مدرسه قرار می‌دهد. «یوسف» در اتاق بسیج یک عکس قدیمی از چند نوجوان پیدا می‌کند و کنجکاو می‌شود؛ تا آنها را بشناسد.
«اولین عکس من»

کارگردان:  میلاد جرموز

دو جمعه ۱۰ دی ماه

ساعت ۸

داستان فیلم در مورد شخصیتی به نام «احمد» است؛ که در حال حاضر در دوران سربازی خود به سر می‌برد. او خاطراه‌ای از بچگی خود برای دوستانش تعریف می‌کند. پس از آن کودکی «احمد» را می‌بینیم که برای خرید حلیم به بیرون از خانه می‌رود و معلم خود را می‌بیند که به دنبال یک عکاس برای جشن تولد دخترش است. «احمد» با توجه به آنکه پدربزرگش دوربین عکاسی دارد؛ می‌گوید که خود برای عکاسی جشن می‌رود!
« نقش دل»

کارگردان:جهاندخت خادم‌المله

دو جمعه ۱۰ دی ‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ بیتا سحرخیز، کاوه خداشناس، حمیدرضا هدایتی «شهرزاد» و «فرید» زوج جوانی هستند که هر دو در حوزه صنایع‌ دستی و هنرهای کهن ایران زمین، یعنی نقوش قالی و کاشی‌کاری فعالیت دارند. در اثر یک اتفاق و ورود به یک عمارت قدیمی، هر دو به چندین سال گذشته رفته و در قالب یک زوج در آستانه ازدواج به نام‌های «رعنا» و «محمدعلی» قرار می‌گیرند.
«آخرین قطار زرهی»

کارگردان:  زینُوی رُیزمان

دو جمعه ۱۰ دی ‌ماه ساعت ۲۳ آندرِی پانین، آندرِی سوکولوف، رِکاترینا رِدنیکوا «هرمان» یک افسر زیرک آلمانی است که  با پوشش افسران روس در میان آنها تردد می‌کند و به عنوان ستون پنجم، عملیات‌های  آلمان‌ها را در خاک روسیه هدایت می‌نماید. پل استراتژیکی که هم روس‌ها و هم آلمان‌ها برای ادامه نبرد به آن نیازمندند در اختیار روس‌ها قرار دارد. با نقشه «هرمان» پل به دست نیروهای آلمانی می‌افتد و تعداد زیادی از نیروهای روسی که در منطقه‌ای جنگلی پراکنده‌اند، در محاصره گرفتار می‌شوند.
«قلاده‌های طلا»

کارگردان: ابوالقاسم طالبی

سه پنجشنبه ۹ دی ‌ماه ساعت ۱۴ امین حیایی، محمدرضا شریفی نیا، علیرام، نورایی، حمیدرضا پگاه با اعلام نتایج انتخابات سال ۸۸، اعتراض‌های عده‌ای از مردم شکل تظاهرات به خود می‌گیرد و مأموران وزارت اطلاعات پیگیر حوادث هستند. جاسوسی که در خارج از کشور آموزش دیده، خود را وارد تظاهرات می‌کند و هربار کسی را به قتل      می‌رساند. مأموران با تله‌گذاشتن چند بار به جاسوس نزدیک می‌شوند، اما هر بار کسی او را باخبر می کند و فراری می‌دهد.
«مردان کوهستان»

کارگردان:  کامرون لابین

سه پنجشنبه ۹ دی ‌ماه ساعت ۲۴ داستان فیلم درباره دو برادر به نام های «توف» و «کوپر» است. «توف» با زنی به نام «لیا» ازدواج کرده و در حال پدر شدن است. پدر آنها از مادرش جدا شده و آنها نمی‌دانند که کجا رفته است!
«شرف خانواده فاضل»

کارگردان:  پوریا جاویدپور

سه جمعه  ۱۰ دی ‌ماه      ساعت۱۰:۳۰ شقایق دهقان، بهاره رهنما، رضا رشیدپور، بیژن بنفشه‌خواه داستان این فیلم؛ درباره مرگ پدر یک خانواده مرفه است که با درگذشت او اعضای خانواده گرفتار دردسرهای عجیب و غریب و ماجراهایی پیش‌بینی نشده می‌شوند.
«افسانه حباب برفی»

کارگردان:  شلدون ویلسون

سه جمعه ۱۰ دی ‌ماه ساعت ۱۹:۳۰ مگدا اپانوویس، میشل هوگان روز عید در شهری کوچک حبابی برفی جلوی خانه «جان» و «بت» گذارده می‌شود. آنها حباب را به عنوان هدیه به پسرشان «رودی» می‌دهند. در این حباب ماکت شهر کوچک آنها دیده می‌شود. با حرکت دادن حباب توسط «رودی» اتفاقاتی عجیب در شهر روی می‌دهد و شهر به هم می‌ریزد!
«کوهستان تسورگیداک»

کارگردان:  دیساکی کومورا

چهار پنجشنبه ۹ دی ‌ماه ساعت ۲۰:۳۰ تادونوبو آسانو، تریوکی کاگاو، ری هی ماتسورا در سال ۱۹۰۷ یک گروه از مردان کوهنورد تلاش می‌کنند قله‌ای را در ژاپن فتح کنند که پای هیچ‌کس تاکنون به آنجا نرسیده است. این گروه کوهنوردی در حین صعود از آنجا نقشه‌کشی هم می‌کنند تا برای تجهیزات صعود درآمدی هم کسب کنند و …
«راننده»

کارگردان:  والتر هیل

چهار جمعه ۱۰دی‌ماه

 

ساعت ۲۱:۳۰

 

رایان اونیل، بروس درن «رایان» یک راننده فوق‌العاده حرفه‌ای است که در فیلم‌های سینمایی نقش بدلکار را بازی می‌کند. البته او به گروه‌های خلافکار و سارق نیز به عنوان راننده در تعقیب و گریزها کمک می‌دهد. پلیسی به نام «درن» به دنبال دستگیر کردن راننده است. راننده تصمیم دارد از این حرفه خداحافظی کند اما پلیس می‌خواهد به هر شیوه‌ای شده او را دستگیر کند.
«ریو»

کارگردان:  کارلوس سالدانها

پنج پنجشنبه ۹ دی‌ماه

 

ساعت ۱۳:۳۰

بلو یک طوطی آبی رنگ است که لیندا صاحبش از او نگهداری می‌کند تولیو که یک دکتر پرنده‌شناس است از برزیل برای دیدن بلو می‌آید و به لیندا می‌گوید که بلو آخرین نر از این پرندگان زیباست و بهتر است آنرا با یک پرنده ماده که در برزیل است جفت نماید. لیندا ابتدا قبول    نمی‌کند ولی بعد می‌پذیرد و بلو را به برزیل می‌برد ولی بلو و ژول پرنده ماده گیر قاچاقچیان می‌افتند و …
«افسانه قعر آب »

کارگردان: جی راسل

 

پنج جمعه ۱۰ دی ‌ماه ساعت ۹ در زمان جنگ جهانی دوم در انگلستان پسربچه‌ای به نام «انگس» که پدرش در جنگ کشته شده است و با مادر و خواهرش در منطقه‌ای ساحلی و با طبیعتی زیبا زندگی می‌کند، یک تخم در ساحل می‌یابد که از آن موجودی عجیب، شبیه اسب آبی خارج می‌شود.

 

«دانشجویان دانشکده افسری»

کارگردان:  ایشیرو هاسومی

 

پنج جمعه ۱۰ دی‌ماه ساعت ۱۳:۳۰

 

 

 

ندری چادوو، ایوان استبانوو، الکساندر گلوبو، پاول ولوژتوو سه پسر نوجوان هستند که هر یک به شکلی وارد نیروهای آموزشی ارتش شده‌اند تا در کلاس‌های چتربازی حرفه‌ای ارتش شرکت کنند. «میشکا» که یک بچه بی‌سرپرست و دزد است با دزدیدن وسایل «پیوتر» مجبور شده که در آموزشگاه حضور پیدا کند. «کوتوف» که پدر بزرگش ژنرال ارتش است سعی دارد تا راه او را ادامه دهد اما …
«برج»

کارگردان:  کیم جی هون

 

پنج جمعه۱۰دی‌ماه ساعت ۲۰:۳۰

 

کیانگ گو سول، جین سان، سنگ کیانگ کیم، این پیو چا «کیم» یکی از کارکنان برج آسمان است که با دخترش «حنا» به تنهایی زندگی می‌کند، و به یکی دیگر از کارکنان برج به نام «یون‌هی» علاقمند است و قصد دارد به زودی از او خواستگاری کند. این برج به عنوان بلندترین و مرفه ترین برج شهر سئول شناخته شده، اما به نظر می‌رسد که نقصی هنوز در برج وجود دارد که به آن بی‌توجهی می‌شود. این نقص عدم کارکردن درست سیستم آب‌پاشی ایمنی برج برای اطفا حریق است که …
«مسابقه سرعت»

کارگردان:  اندی واچوفسکی

 

تماشا پنجشنبه ۹ دی‌ماه ساعت ۲۰

 

امیل هرش، کریستینا ریچی، جان گودمن «اسپید ریسر» که از کودکی علاقه زیادی به مسابقات اتومبیل‌رانی داشت با حمایت و آموزش پدر و برادرش، موفق به انجام این فعالیت در دوران جوانی می‌شود اما از طرف کمپانی‌ها مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. در نهایت او با کمک یکی از دوستان خود در یکی از بزرگترین مسابقات، موفق به شکست کمپانی رقیب و کسب پیروزی می‌شود.
«اگه می‌تونی منو بگیر»

کارگردان:  استیون اسپیلبرگ

 

تماشا جمعه ۱۰دی‌ماه

ساعت ۲۰

 

لئوناردو دی‌کاپریو، تام هنکس، کریستوفر واکن

 

فرانک ابگنل پسر یکی از سرمایه‌داران است که بنا به دلایلی ورشکست می‌شود و باید مالیات‌های سنگینی را بپردازد. «فرانک» با دیدن صحنه‌هایی چون گرفتن خانه، ماشین و طلاق مادر تصمیم می‌گیرد به تلافی همه آنها را به زندگی پدر بازگرداند و پس از مدتی یک جاعل چک حرفه‌ای می‌شود! او مبالغ زیادی از بانک‌های مختلف دریافت می‌کند و تحت عنوان مشاغل مختلف از قبیل خلبانی و پزشکی و وکالت به‌راحتی این چک‌ها را نقد می‌کند که …
«شب طولانی»

کارگردان:  علی معصومی

 

شما پنجشنبه ۹ دی‌ماه

 

ساعت ۲۳

 

سارا بهرامی، مهدی حسین‌پور، نورالدین اعلمی، سمیه خدایار

 

داستان فیلم روایت‌گر قصه زنی به نام «لیلا» است که چند سال پیش همسر قاچاقچی‌اش کشته شده است و او هنوز از تبعات این مسأله رنج می‌برد. او به دلیل بردن «زهرا»، دختر کوچک و بیمارش بر سر کارش در کارخانه ریسندگی دچار مشکل شده و در آستانه اخراج است. از طرفی شخصی به نام «جلال»، سرپرست کارگران کارخانه، که فردی متأهل است خواستگار «لیلا» است…
«کفشاتو در نیار»

کارگردان: اصغر یوسفی‌نژاد

 

شما جمعه ۱۰ دی‌ماه

 

ساعت ۱۳:۳۰

 

ژیلا آل رشاد، مهران نائل، فرحناز منافی‌ظاهر، ساناز نظری، محرم زینال‌زاده دختر جوانی قصد ازدواج دارد، اما در مقایسه زندگی خود و خانواده و نامزدش با زندگی افراد دیگر دچار تردید می‌شود و قصد دارد با کسی ازدواج کند که وضعیت مالی بهتری دارد، اما برادرش در پی تحقیقاتی متوجه می‌شود که خواستگار پول‌دار زن دارد که …