نخستین جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا بخشی از درآمد حاصل از برگزاری این رویداد هنری را به زلزله‌زدگان کرمانشاه اختصاص داد. به گزارش تیتر هنر به نقل از روابط عمومی جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا، بخشی از عواید حاصل از برگزاری این جشنواره صرف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه می‌شود. بر اساس اعلام انجمن فرهنگی هنری پرشیانا، مجری […]

نخستین جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا بخشی از درآمد حاصل از برگزاری این رویداد هنری را به زلزله‌زدگان کرمانشاه اختصاص داد.
به گزارش تیتر هنر به نقل از روابط عمومی جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا، بخشی از عواید حاصل از برگزاری این جشنواره صرف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه می‌شود. بر اساس اعلام انجمن فرهنگی هنری پرشیانا، مجری برگزاری نخستین جشنواره هنری فارسی‌زبانان؛ پنج درصد از درآمد این جشنواره به زلزله‌زدگان کرمانشاه و پنج درصد نیز به پناهندگان این منطقه اختصاص می‌یابد.
گفتنی است جشنواره هنر فارسی‌زبانان ژانویه ۲۰۱۸ (دی ماه ۱۳۹۶) با حضور هنرمندان کشورهای ایران، تاجیکستان و افغانستان برگزار خواهد شد. در این رویداد هنری کنسرت‌هایی همچون «سیمرغ» اثر حمید متبسم با آواز همایون شجریان، کنسرت «دولتمند خالف» خواننده و موسیقیدان برجسته تاجیکستان و کنسرت‌های مختلفی از سوی هنرمندان افغان برگزار خواهد شد. همچنین در این جشنواره نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی و همچنین ورک‌شاپ‌های مختلفی در حوزه تجسمی برگزار می‌شود.
هنرمندان برجسته ایرانی شرکت‌کننده در این جشنواره به عنوان سفیران ویژه انجمن پرشیانا این هدیه را به زلزله‌زدگان کرمانشاه می‌رسانند. لازم به ذکر است در این رویداد هنری لیلی انوار به عنوان دبیر جشنواره حضور دارد و علاوه بر همایون شجریان، هنرمندانی همچون شقایق دهقان، مهراب قاسم‌خانی، پانته‌آ واعظ‌نیا، احمد عربانی، بزرگمهر حسین‌پور، مریم محمدی، امیرعابدی و کیارنگ علایی به عنوان داور حضور دارند.
انجمن فرهنگی-هنری پرشیانا ژانویه ٢٠١٨ نخستین جشنواره هنری فارسی زبانان اروپا را درشهر پاریس برگزار می‌کند.