این فیلم درباره زنی است که بنا به دلایلی همسرش زندانی می‌شود و او مجبور است مغازه‌شان را به تنهایی بچرخاند و در این بین سختی‌های بسیاری می‌کشد.

تهیه‌کننده فیلم آذر گفت: بعد از ساخت فیلم شیفت شب تصمیم گرفتم کسی که می‌خواهد فیلم اولش را بسازد، ساپورت کنم، چون فکر می‌کنم بچه‌های زیادی هستند که در این زمینه استعداد دارند. من علاقه دارم تجربه کنم و درجا نزنم.

به گزارش هفت هنر، نیکی کریمی در نشست رسانه‌ای فیلم آذر در برج میلاد بیان کرد: تولید فیلم آذر یک ماه و نیم طول کشید و اواسط آذر ماه تمام شد. خدا را شکر مشکل خاصی در تولید نداشتیم.

او همچنین درباره فیلمنامه توضیح داد: قرار بود فیلم را با کارگردان دیگری شروع کنیم. یک ماه فرصت دادم تا فیلمنامه بازنویسی شود چون مشکل داشت اما پایه داستان همانی بود که در فیلم دیدید. تصمیم داشتم اگر می‌خواهم برای فیلمی سرمایه‌گذاری کنم فیلمنامه آن حرفی برای گفتن داشته باشد. فیلمنامه در سینمای ایران جدی گرفته نمی‌شود.

این بازیگر درباره تحقیقات حقوقی این فیلم نیز بیان کرد: وکیلم فیلم را دید و همزمان مسائل حقوقی آن را چک کردیم و این موارد به دقت رعایت شد. در هر صورت ما درباره مسائل حقوقی فکر کردیم.

کارگردان فیلم آذر نیز ضمن تسلیت درگذشت حسن جوهرچی در بخشی از نشست گفت: خانم کریمی بنا داشت فیلمی را با یک فیلم‌اولی کار کند، برخی به او معرفی شدند که من هم یکی از آنها بودم و بعد از آن که کارهای من را دید و با هم صحبت کردیم متوجه شدیم می‌توانیم با هم همکاری داشته باشیم و سپس کار کلید خورد.

محمد حمزه‌ای در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره فمنیستی بودن فیلم اظهار کرد: رویکرد فمنیستی به تعریف رایج در فیلم نمی‌بینم هر چند که کارکتر در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرد و مجبور می‌شود پا به پای مردان کار کند و به نظر برسد نشانه‌های مردانه دارد. ما چنین نگاهی نداشتیم که مردها را سیاه نشان دهیم.

مهران نائل، هستی مهدوی‌فر، بازیگران، غزاله معتمد، طراح لباس، مصطفی خرقه‌پوش، تدوین‌گر، افروز بوجاریا، چهره‌پرداز، پرویز آبنار صدابردار از دیگر عوامل فیلم آذر در نشست رسانه‌ای بودند.

این فیلم درباره زنی است که بنا به دلایلی همسرش زندانی می‌شود و او مجبور است مغازه‌شان را به تنهایی بچرخاند و در این بین سختی‌های بسیاری می‌کشد.