نگاهی به پرفروش‌های بازار کتاب ایران
نگاهی به پرفروش‌های بازار کتاب ایران

کتاب‌های «آخرین نامه معشوق»، «مردی به نام اوه» و «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، در صدر کتاب‌های پرفروش هفته گذشته قرار گرفتند.

کتاب‌های «آخرین نامه معشوق»، «مردی به نام اوه» و «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، در صدر کتاب‌های پرفروش هفته گذشته قرار گرفتند.

 به گزارش هفت هنر، «آخرین نامه معشوق» نوشته جوجو مویز با ترجمه کتایون اسماعیلی از نشر میلکان، «مردی به نام اوه» نوشته فردریک بکمن با ترجمه حسین تهرانی از نشر چشمه و «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت» نوشته کترینا اینگلمن سوندبرگ با ترجمه کیهان بهمنی از نشر آموت با استقبال علاقه‌مندان رمان، در صدر فهرست پرفروش‌های هفته گذشته قرار گرفتند.

آخرین نامه به معشوق رمانی عاشقانه است که با محوریت پیدا کردن نامه‌های عاشقانه توسط دو زن در دو زمان مختلف به نام‌های جنیفر و اِلی، روایت شده و استقبال علاقه‌مندان به رمان را در هفته گذشته در پی داشت.

همچنین دختری که رهایش کردی نوشته جوجو مویز با ترجمه کتایون اسماعیلی از نشر میلکان که درباره داستان زندگی دو زن که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه و در نبود شوهرش مجبور است از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها محافظت کند، پاییز فصل آخر سال است نوشته نسیم مرعشی از نشر چشمه که برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ ۳۰ سالگی را روایت می کند و سه دختری که زندگی‌شان از دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند در فهرست کتابهای پرفروش قرار گرفتند.

کتابهای تصرف عدوانی نوشته لنا آندرشون با ترجمه سعید مقدم از نشر مرکز که ماجرای عشق مخربی که تمام روح و هویت یک زن را می‌مکد و مثل تفاله با او کاری می‌کند که تمام اعتماد به نفسش را از دست بدهد، شازده کوچولو نوشته آنتوان دوسنت اگزوپری با ترجمه احمد شاملو که درباره دیدگاه نویسنده از دوست داشتن و عشق و هستی است مورد توجه کتابخوانان قرار گرفت.
بهترین شکل ممکن نوشته مصطفی مستور از نشر چشمه مجموعه‌ای از ۶ داستان است که هر کدام از این داستان‌ها در یکی از شهرهای شیراز، تهران، بندرانزلی و غیره روی می دهد.

ملت عشق نوشته الیف شافاک، با ترجمه ارسلان فصیحی از نشر ققنوس که روایتی موازی از زندگی یک خانواده آمریکایی و زندگی شمس تبریزی است و من پیش از تو نوشته جوجو مویز، با ترجمه مریم مفتاحی از نشر آموت درباره پرستاری جوان به نام لوسیا کلارک که در پی یک ماجرای عشقی برای گرفتن مهم‌ترین تصمیم زندگی‌اش بر سر دو راهی قرار گرفته از دیگر کتابهای پرفروش در هفته گذشته هستند.