نگاهی به جدول فروش هفتگی هالیوود/ صدرنشینی فیلم «بوو۲»
نگاهی به جدول فروش هفتگی هالیوود/ صدرنشینی فیلم «بوو۲»

فیلم سینمایی “کینگزمن، شورای زرین” به کارگردانی “جین گولدمن” در پنجمین هفته از اکران خود با فروش ۳ میلیون دلاری به رتبه دهم سقوط کرد.

جدول فروش هفتگی سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی “بوو ۲” منتشر شد.

به گزارش تیتر هنر، جدول فروش هفتگی سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی “بوو ۲” منتشر شد.

“بوو” داستان زنی است که به مقابله با موجودات ماوراء طبیعی همچون روح ها، زامبی ها و آدم خوارها می پردازد و در زمانی خاص به حمایت از چند نوجوان می پردازد.

فیلم پر هزینه “طوفان جغرافیایی” با وجود جایگیری در رتبه دوم باکس آفیس نسبت به هزینه‌های سنگین تولید شکست سنگینی در گیشه را برای اولین هفته تجربه کرد.

بوو – ساخته شده از هالووین

فیلم سینمایی “بوو ۲” به کارگردانی “تیلر پری” از ۲۰ اکتبر ۲۰۱۷ اکران بین المللی خود را آغاز کرد و در اولین هفته از اکران با فروشی معادل ۲۱٫۲ میلیون دلار صدرنشین باکس آفیس شد.

این تنها کمتر یکسال پس از اکران نسخه یک آن به چرخه اکران اضافه شده و انتظار می رود با توجه به مضمون کمدی و ترسناک خود و اینکه هزینه بسیار کمی برای تولید پرداخته سود بالایی داشته باشد.

با نزدیک شدن به هالووین موج تازه ای فیلم های ترسناک به سینمای هالیوود وارد شده اند و فیلم “بوو – ساخته شده از هالووین” نام فیلمی است که بدون شک فروش خوبی به ثبت خواهد رساند.

“بوو ۱” از ژانر کمدی وحشت را “تیلر پری” نویسندگی و کارگردانی کرده و خودش هم در نقش اول آن ظاهر شده است.

“بوو” داستان زنی است که به مقابله با موجودات ماوراء طبیعی همچون روح ها، زامبی ها و آدم خوارها می پردازد و در زمانی خاص به حمایت از چند نوجوان می پردازد.

نسخه اول فیلم در هفته اول از اکران خود به فروشی معادل ۲۷٫۶ میلیون دلار دست پیدا کرده و دو فیلم تازه اکران “جک ریچر” و “منشا شر” را پشت سر نهاده است.

طوفان جغرافیایی

فیلم سینمایی “طوفان جغرافیایی” به کارگردانی “دین دولین” اکران بین‌المللی خود را از امریکای شمالی آغاز کرده و در اولین هفته با فروش بسیار کم ۱۳٫۷ میلیون دلار رتبه دوم گیشه را از آن خود کرده است.

جرارد باتلر، ابی کورنیش، اد هریس، روبرت شیهان، اندی گارسیا و ماری وینگهام از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

دین دولین پیش از این نیز سابقه کارگردانی فیلم‌های علمی تخیلی را داشته که از مهم‌ترین آنها می‌توان به گودزیلا و روز وابسته اشاره کرد.

این فیلم روایتگر طوفانی مهیب همراه با سونامی است که یکی از شهرهای امریکا را در نوردیده و باعث ایجاد ارتباط یک خانواده با فرازمینی‌ها می‌شود.

دین لوین در کنار پائول گایوت نگارش فیلمنامه این اثر را برعهده داشته و پخش این اثر توسط لاین گیتس کمپانی روی خواهد داد.

روز مرگت مبارک

فیلم سینمایی روز مرگت مبارک به کارگردانی “کریستوفر لاندون” در دومین هفته از اکران بین‎‌المللی خود توانست با فروشی معادل ۹٫۴ میلیون دلار با دو رتبه سقوط در جایگاه سوم بایستد.

این فیلم در ژانر وحشت ساخته شده و نگارش فیلمنامه آن را “اسکات لابدل” نویسنده مطرح مجموعه فیلم های “مردان ایکس” بر عهده داشته است.

این فیلم داستانی رازآلود و ترسناک از مرگ یک دختر دانشجو را روایت می‌کند. جزئیات مرگ یک دانشجوی دختر هر بار برای او تکرار می‌شود تا زمانی که وی موفق می‌شود هویت قاتل خود را شناسایی نماید.

جسیکا روث، ازرایل بروسارد، روبی مودین، چارلز اتکین، ریچل متیو، جسیون بیل و فی یو از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم “روز مرگبار شاد” به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم در آستانه هالووین اکران شده و از دسته آثاری است که شانس خوبی نسبت به هزینه کم ساخت، برای فروش خواهد داشت.

بلید رانر ۲۰۴۹

“بلید رانر ۲۰۴۹ ” با بازی “هریسون فورد” و “رایان گاسولینگ” در سومین هفته از اکران بین المللی خود توانست با فروشی معادل ۷٫۴ میلیون دلار در جایگاه چهارم جدول فروش امریکا قرار بگیرد.

این فیلم علمی تخیلی بر اساس فیلمنامه‌ای نوشته “مایکل گرین” و “همپتون فانچر” توسط “دنی ویلنو” مراحل تولید خود را سپری می‌کند.

“بلید رانر ۲۰۴۹ ” دنباله‌ای بر فیلم “بلید رانر (۱۹۸۲)” به شمار می‌رود و “هریسون فورد” یکبار دیگر به ایفای نقش “ریک دکارد” می‌پردازد.

“رایان گاسلینگ”، “ادوارد جیمز اولموس”، “هریسون فورد”، “رابین رایت”، “دیوید باتیستا”، “لنی جیمز”، “جرد لتو” و “آنا د. آرماس” اشاره کرد.

دکارد (هریسون فورد) از طرف نیروهای پلیس کلان-شهر لس آنجلس در سال ۲۰۱۹ ماموریت دارد که انسان‌های با ژن مصنوعی (موسوم به رپلیکانت) را که حضورشان بر روی کره زمین ممنوع گردیده را شناسایی و تعقیب و خطرشان را از جامعه زمینی رفع کند.

تا اینکه یک گروه شبه نظامی رپلیکانت متواری، مخفیانه وارد لس آنجلس گردیده و سعی در نفوذ به داخل شرکت تایرل کورپوریشن می‌کنند. یعنی همان شرکتی که آن‌ها را بوجود آورده است. این بخشی از داستان نسخه اول این فیلم بود که نسخه دوم ادامه پیدا می‌کند.

تنها دلاور

فیلم سینمایی “تنها دلاور” به کارگردانی “جوزف کازینسکی” در اولین هفته از اکران با فروشی معادل ۶ میلیون دلار در رتبه پنجم ایستاد.

این فیلم داستان واقعی آتش نشانان دلیری را به تصویر می کشد که ریسک بالایی را می پذیرند تا شهری را از آتش نجات دهند اما بسیاری از آنان طعمه خطر و حریق می‌شوند.

جف بریجز، مایلز تلر، جنیفر کانلی، جاش برولین، الکس راسل، جیمز دال و بن هاردی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

“کن نولان” نگارش فیلمنامه “تنها دلاور” را بر عهده داشته و “اریک وارنر سینگر” دیالوگ نویسی اثر را انجام داده است.

فیلم آبلیویژن با بازی تام کروز و همین طور فیلم مطرح و پرفروش “ترون” از جمله آٍاری هستند که “جوزف کازینسکی” پیش از در کارنامه کارگردانی خود می‌بیند.

غریبه

فیلم سینمایی “غریبه” به کارگردانی “مارتین کمپبل” در دومین هفته از اکران خود توانست با فروشی معادل ۵٫۸ میلیون دلار رتبه شش باکس آفیس را در دست داشته باشد.

نگارش فیلمنامه “غریبه” را “دیوید مارکنی” و “استفان لیتر” از سال گذشته آغاز کردند و فیلمبرداری آن سپتامبر ۲۰۱۶ در نیویورک کلید خورد.

بیگانه داستان یک رستوران دار چینی است که در نیوریورک زندگی می‌کند. زندگی او با گروگان گیری خانواده‌اش توسط پارتیزان‌ های ایرلندی دچار فاجعه شده و وی برای بازپس‌گیری خانواده و انتقام به تنهایی روبروی گروگانگیر‌ها می ایستد.

جکی چان، پریس برانسون، چالی مورفی، کتی لانگ و روی برن بازیگرانی هستند که در فیلم بیگانه به ایفای نقش پرداخته اند.

جکی چان اولین تجربه کاری خود با مارتین کمپبل را پشت سر می گذارد اما از سوی دیگر پریس برانسون پیش از این برای بازی در نقش مامور جیمز باند با کمپبل همکاری داشته است.

آن

فیلم سینمایی “آن” از ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ اکران بین‌المللی خود را از سینمای هالیوود آغاز کرده و پس از هفت هفته توانسته با فروشی معادل ۳٫۵ میلیون دلار در رتبه هفتم بایستد. این فیلم در امریکا کلاً ۳۰۴ میلیون دلار فروخته است.

“آن” یک فیلم ترسناک بر اساس رمانی به همین نام از استفن کینگ است. این فیلم بیانگر داستان هفت کودک از شهر دری در ایالت مین آمریکا است که از که در اثر مواجهه با شخصیتی ناشناس دچار وحشت شده‌اند.

در شهر دری از ایالت مین در تابستان سال ۱۹۸۹ یک گروه از نوجوانان معروف به “باشگاه بازندگان” مبارزه با موجودی فناناپذیر و تغییر شکل دهنده که مسئول ناپدید شدن ده‌ها تن از کودکان شهر است را آغاز می‌کنند که این خود منجر می‌شود آنها ذات درونی خود را آشکار کنند.

۷ مارس ۲۰۱۷، عنوان این فیلم توسط استفن کینگ، بخش اول-باشگاه بازندگان اعلام شد. “آن” در سال ۲۰۱۷ نامزدی دریافت جایزه تریلر طلایی را برای بهترین فیلم ژانر وحشت کسب کرد؛ که در نهایت آن را به دست آورد.

“آندرس بوسچیتی” کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و “چیس پالمر” به همراه “چری فوکونگا” نگارش فیلمنامه این فیلم ترسناک را بر عهده داشته‌اند.

بیل سارسگارد، فیلن وولفگارد، سوفیا لیلیز، خاویر بوتت، نیکولاس همیلتون و مگان کارپنتر در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

مرد برفی
فیلم سینمایی “آدم برفی” آخرین ساخته “توماس آلفردسون” ۱۳ اکتبر سال ۲۰۱۷ اکران خود را در سینماهای امریکای شمالی آغاز کرد و در اولین هفته از اکران با فروش کم ۳٫۴ میلیون دلار هشتم شد.

“توماس آلفردسون” که پیش از این به خاطر کارگردانی فیلم “بگدار فرد درست وارد شود” نامزد جوایزی همچون گلدن گلاب شده بود این بار با داستانی جنایی به سینما بازگشته است.

مایکل فاسبندر، ربکا فرگوسن، شارلوت گنزبور، جی.کی. سیمونز و وال کیلمر در این فیلم یه ایفای نقش می پردازند.

“آدم برفی” درامی جنایی بوده که به تعقیب و گریز های خاص این ژانر می پردازد. در این فیلم یک کارآگاه دائم‌الخمر نروژی شروع به تحقیق برای پیدا کردن بزرگترین قاتل سریالی کشور می‌کند اما مصرف بیش از حد باعث ایجاد خلل در ادامه پیگیری پرونده می شود.

بعد از فیلم “بندزن خیاط سرباز جاسوس” که به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دهه اخیر سینما شناخته می‌شود، خبری از توماس آلفردسون نبود تا این‌که امسال با ساخت یک فیلم جنایی با نقش‌آفرینی فاسبندر دوباره به سینماها باز خواهد گشت.

فیلمنامه این فیلم که از رمان “یو نسبو” اقتباس شده، نوشته «حسین امینی» فیلمنامه نویس ایرانی است که یکی از شانس های اصلی اسکار سال آینده محسوب می شود.

ساخت امریکا

فیلم سینمایی “ساخت امریکا” به کارگردانی داگ لیمن در چهارمین هفته از اکران خود توانست رتبه نهم را با فروشی معادل ۳٫۱ میلیون دلار به دست آورد.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: بری سیل یک خلبان خطوط هوایی TWA است که توسط سازمان سیا برای عملیاتی مخفی در آمریکای مرکزی استخدام می‌شود. این استخدام و حضور در نیروی هوایی ناخواسته او را در عملیاتی پیچیده قرار می‌دهد.

فیلمبرداری و مراحل پس از تولید این اثر که فیلمنامه آن را “گری اسپینالی” روی ورق آورده به تازگی در اوهایو به پایان رسیده و آماده نمایش است.

تام کروز، لولا کرک، جسی پلمونز، لولا کیکز، سارا رایت و دامنال گلسون از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم “ساخت امریکا” به ایفای نقش پرداخته اند.

کینگزمن، شورای زرین

فیلم سینمایی “کینگزمن، شورای زرین” به کارگردانی “جین گولدمن” در پنجمین هفته از اکران خود با فروش ۳ میلیون دلاری به رتبه دهم سقوط کرد.

فیلم سینمایی “کینگزمن، شورای زرین” ادامه بر نسخه اولیه “کینگزمن-سرویس مخفی” ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷ در امریکای شمالی اکران خود را آغاز کرده است.

اِگزی و مرلین شخصیت‌های اصلی این فیلم عازم امریکا می‌شوند تا با «استیتزمن» متحد شوند، زیرا ستاد کینگزمن توسط مغز متفکری به نام «پاپی» از بین رفته و نابود شده است. این بخشی از داستان قسمت دوم این فیلم پروفروش در سال ۲۰۱۵ است.

همچون نسخه اول این فیلم را نیز “متیو وان” بر اساس فیلمنامه “جین گولدمن” کارگردانی کرده است.

“کینگزمن، شورای زرین” کمدی اکشن جاسوسی محصول مشترک امریکا و انگلستان است که داستان جاسوس بازی سرویس‌های مخفی جاسوسی را روایت می‌کند.