نکاتی درباره تازه‌ترین کتاب موراکامی
نکاتی درباره تازه‌ترین کتاب موراکامی

هاروکی موراکامی کتاب جدیدش را با عنوان «وقتی از نوشتن حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم» معرفی کرد.

هاروکی موراکامی کتاب جدیدش را با عنوان «وقتی از نوشتن حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم» معرفی کرد.

هاروکی موراکامی، نویسنده برجسته ژاپنی که به تازگی خبر چاپ رمان دو جلدی‌اش منتشر شد، اعلام کرد اثر جدیدش «وقتی از نوشتن حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم» نام دارد و به زودی روانه بازار می‌شود.

«دایریو کوریو» نوشت: «وقتی از نوشتن حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم» مقاله‌ای بلند با موضوع ادبیات است و او در این کتاب به داستان‌نویس شدن‌اش، تاثیر نوشتن بر او و تجربیات خود هم به عنوان نویسنده و هم خواننده پرداخته است.

موراکامی که مشهورترین نویسنده حال حاضر ژاپن محسوب می‌شود،‌ در این کتاب- مقاله به نویسندگانی چون فرانتس کافکا، ریموند شندلر، فئودور داستایوفسکی و ارنست همینگوی اشاره کرده است.

تاسکتس انتشاراتی اسپانیایی است که این کتاب را در روز چهارم آوریل ۲۰۱۷ (۱۵ فروردین ۱۳۹۶) به چاپ می‌رساند.

این ناشر عنوان کرده که موراکامی نویسنده‌ای خجالتی است و حرف زدن در مورد خودش، برای او بسیار سخت است. با این حال او در «وقتی از نوشتن حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم»، درباره خود در دو جایگاه نویسنده و خواننده نوشته و تجربیاتش در این مورد را با مخاطبانش در میان گذاشته است. علاوه بر این، این کتاب دربردارنده توصیه‌هایی برای افرادی است که سودای نویسنده شدن را در سر می‌پ‍‌رورانند.

موراکامی پیش از این اثری به نام «وقتی از دو حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم» را منتشر کرده بود و در آن به دلایل خود برای دویدن و تجربیات خود در انجام این ورزش پرداخته بود.

هاروکی موراکامی بیش‌تر کتاب‌هایش را به سبک سوررئال به نگارش درآورده‌ است و آثارش تاکنون به بیش از ۵۰ زبان برگردانده شده‌اند. هر سال نام این نویسنده به عنوان یکی از نامزدهای نوبل ادبیات بر سر زبان‌ها می‌افتد، اما او هنوز موفق به کسب این افتخار نشده است.