نویسنده هری پاتر ترامپ را بزدل خواند
نویسنده هری پاتر ترامپ را بزدل خواند

جی. کی. رولینگ پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر لغو سفرش به لندن، توئیتی به اشتراک گذاشت که کنایه ای دارد به بزدل بودن ترامپ

جی. کی. رولینگ پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر لغو سفرش به لندن، توئیتی به اشتراک گذاشت که کنایه ای دارد به بزدل بودن ترامپ.

به گزارش تیتر هنر به نقل از تایم – جی. کی. رولینگ، نویسنده بریتانیایی مجموعه پرطرفدار «هری پاتر» در آخرین مطلبی که در توئیتر خود به اشتراک گذاشته احساساتش را نسبت به رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا ابراز کرده است.

قرار بود دونالد ترامپ ماه آینده برای نخستین بار به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به بریتانیا سفر کرده و ساختمان جدید سفارت این کشور در لندن را که ساختش ۷۵۰ میلیون دلار هزینه برداشته را افتتاح کند. اما در آخرین لحظات نظر ترامپ عوض شد و اعلام کرد باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا برای ساخت این عمارت معامله بدی انجام داده است.

ترامپ خبر لغو سفرش را در توئیتر منتشر کرد و نوشت: «از کارهای اوباما خوشم نمی‌آید. اصلاً منطقی نیست سفارت پیشین، که در بهترین منطقه شهر لندن بود، فروخته و ساختمانی جدید با هزینه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در منطقه‌ای نه چندان خوب ساخته شود! معامله بدی است. از من می‌خواهید روبان روز افتتاحیه را بِبُرم! نه!»

همین موضوع موجب واکنش جی. کی. رولینگ شد. نویسنده بریتانیایی که برای توصیف ماجراهای «هری پاتر و محفل ققنوس» ۶۰۰ صفحه نوشته، این روزها برای تحقیر دونالد ترامپ به یک شکلک بسنده می کند. او با قرار دادن شکلک یک «جوجه» که در زبان انگلیسی به معنای بزدل بودن است احساسش را نسبت ترامپ ابراز کرد.

برخی از مردم معتقدند ترامپ از حضور مخالفین ریاست‌جمهوری وی در خیابان‌ها واهمه دارد و با اینکه ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا دونالد ترامپ را چند روز پس از ورود به کاخ سفید به لندن دعوت کرد، اما تاکنون این سفر انجام نگرفته است.

البته رولینگ معتقد است تنها دلیل لغو این سفر ترسو بودن رئیس‌جمهور آمریکا است. عکس‌العمل رولینگ مورد استقبال زیاد طرفدارانش قرار گرفته و یکی از کاربران در عکس‌العمل به این شکلک نوشته:  «جی. کی. رولینگ، ممنون! بهترین مطلبی بود که پس از هری پاتر خواندم! عالی.»

ای نخستین درگیری مجازی رولینگ و ترامپ نیست و بی‌شک آخرین هم نخواهد بود. خالق هری پاتر بارها در حساب کاربری‌اش در توئیتر به رفتارهای ترامپ واکنش نشان داده است.