نویسنده «دختر شینا» از روند ساخت سریالی از این کتاب ابراز رضایت کرد.

نویسنده «دختر شینا» از روند ساخت سریالی از این کتاب ابراز رضایت کرد.

بهناز ضرابی‌زاده در گفت‌وگو با تیتر هنر درباره ساخت سریال «دختر شینا» گفت: خانم آبیار فیلمنامه بسیار قوی و زیبایی از این کتاب نوشته‌اند و من خیلی منتظر بودم ببینم نتیجه نهایی کار چطور شده است. فکر کنم برای تولید این سریال با موسسه اوج قرارداد بسته‌ شده و فعلا بنا به دلایلی ساخت سریال متوقف شده است.

ضرابی‌زاده در ادامه افزود: من فیلمنامه را خیلی دوست داشتم و خانم آبیار خیلی قشنگ کار کرده‌اند. فکر می‌کنم اگر قرار باشد کسی این کتاب را به فیلمنامه تبدیل کند فقط خانم آبیار توانایی انجام این کار را دارد. من فیلمنامه را خوانده‌ام‌ و خیلی دوستش داشتم. ایشان هم خیلی به متن وفادار بودند.

نویسنده کتاب «دختر شینا» با انتقاد ازاقتباس‌های بدون اجازه‌ای که از این کتاب صورت گرفته، اظهار کرد: تئاتری با مضمون کتاب «دختر شینا» ساخته شد که من این تئاتر را ندیدم. خوشبخاته اتفاقات زیادی برای «دختر شینا» می‌افتد ولی من خیلی‌هایش را متوجه نمی‌شوم. اینکه برای نویسنده ارزش قائل نمی‌شوند و کارش همینطوری مورد استفاده قرار می‌گیرد و نویسنده متوجه نمی‌شود جه کارهایی در حال انجام است اصلا خوب نیست. البته من این تئانر را متوجه شدم ولی شرایطی ایجاد نشد که این کار را ببینم.