اجرای نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» به کارگردانی احسان فلاحت پیشه جمعه شب چهاردهم دی ماه با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز شد.

اجرای نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» به کارگردانی احسان فلاحت پیشه جمعه شب چهاردهم دی ماه با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد حمید سمندریان در تالار اصلی تئاتر شهر آغاز شد.

به گزارش تیتر هنر، همزمان با سالروز تولد فردریش دورنمات نویسنده و نمایشنامه شناخته شده کشور آلمان، اجرای نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» به کارگردانی احسان فلاحت پیشه با گرامیداشت یاد و خاطره استاد حمید سمندریان در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.

احسان فلاحت پیشه کارگردان نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» در ابتدای این برنامه گفت: اضطراب همواره یگانه تضمینی بوده که در کنار یک کارگردان تئاتر قرار گرفته است و من بر این باورم اگر نباشد یک جای کار خراب است.

وی پس از بیان این صحبت های کوتاه بخشی از متن زنده یاد حمید سمندریان درباره ویژگی های دورنمات را برای حاضران در مراسم قرائت کرد.

سید محمود حسینی زاد داستان نویس و یکی از مترجمان شناخته شده آثار دورنمات هم در این مراسم ضمن ارائه پیشینه ای از فعالیت های مختلف دورنمات در عرصه های مختلف نویسندگی توضیح داد: به اعتقاد من چیزی که باید از دورنمات یاد گرفت این است که وقتی یک کاری را شروع می کنیم همان کار را باید هر روز تکمیل تر از دیروز یاد بگیریم و در انجام آن تلاش کنیم.

وی افزود: جالب است بدانید، مجموعه ها و نهادهایی که در کشورهای مختلف اروپایی به ویژه در آلمان آثار دورنمات را پیگیری می کنند خیلی خوشحالند که آثار این نویسنده در ایران با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است. ضمن اینکه آنها بسیار دوست دارند که بتوانند در ایران نیز کارهای مشارکتی زیادی با محوریت آثار دورنمات انجام دهند که متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

محسن علیخانی کارگردان و مدرس تئاتر نیز در آیین افتتاحیه نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» گفت: بسیار خوشحالم که به بهانه آغاز اجرای نمایش « می سی سی پی» در تالار اصلی تئاتر شهر می توانیم یادی از استاد حمید سمندریان داشته باشیم که به واقع یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان تئاتر ایران بوده و هست. من افتخار داشتم که پایان نامه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشدم در رشته تئاتر مزین به نام استاد سمندریان است و خوب به خاطر داریم که این هنرمند بزرگ تئاتر همواره به دو نکته مهم تاکید می کرد که امیدوارم ما هم بتوانیم به آنها جامه عمل بپوشانیم.

این کارگردان تئاتر بیان کرد: استاد سمندریان همواره به شاگردانش توصیه می کرد که چه در حوزه کارگردانی و چه در حوزه تدریس روی ایدئولوژی و خوانش جدید از متون نمایشی تمرکز زیادی داشته باشیم. وی همواره به این موضوع تاکید می کرد که یک کارگردان تئاتر باید روح و درون مایه یک اثر را بشناسد و ضمن تطبیق با شرایط اجتماعی آن را روی صحنه ببرد. نکته دیگری که ایشان به ضرورت اجرایش تاکید داشت اجرای درون مایه یک اثر نمایشی است. اینکه یک کارگردان به اصطلاح ایشان باید به درون متر شیرجه بزند و هرچه عمق این شیرجه نیز عمیق تر باشد لایه های عمیق تری از اندیشه یک متن نمایش به مخاطب ارائه می شود. اینها مسائل بسیار مهمی بود که من از استادم یاد گرفتم.

نمایش «ازدواج آقای می سی سی پی» به نویسندگی فردریش دورنمات، کارگردانی احسان فلاحت پیشه و بازی محمدصادق ملک، آرش فلاحت پیشه، آرزو نبوت، محمدرضا مالکی، مهدی نصرتی، پریسا صنعت‌کار، سید جواد حسینی هر روز ساعت ۱۹ با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ تا ۰ هزار تومان  به صحنه می رود.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com   مراجعه کنید.