نمایشی اجتماعی و رئال برای کودکان کار
نمایشی اجتماعی و رئال برای کودکان کار

دریا نظری اظهار امیدواری کرد اجرای نمایش ˝بچه تابستان˝ بتواند زمینه‌ای را برای درک شرایط و سختی‌های زندگی کودکان کار ایجاد کند.

دریا نظری اظهار امیدواری کرد اجرای نمایش ˝بچه تابستان˝ بتواند زمینه‌ای را برای درک شرایط و سختی‌های زندگی کودکان کار ایجاد کند.

به گزارش هفت هنر، نمایش “بچه تابستان” به کارگردانی دریا نظری این روزها در سالن کوچک تالار محراب به صحنه می‌رود. دریا نظری با ارائه توضیحاتی در مورد این نمایش گفت: این متن سال‌ها پیش توسط زنده یاد حسن حامد نوشته شد. این نمایشنامه موضوعی اجتماعی دارد و به کودکان کار می‌پردازد. این نمایشنامه را خوانده بودم و با توجه به دغدغه‌هایی که در این رابطه داشتم تصمیم به اجرای آن گرفتم.

این کارگردان تئاتر بیان کرد: نمایشنامه رئال است. ما تلاش کردیم به شکل مینی‌مالیستی بدون اتکا به نور و دکور کار کنیم؛ بنابراین تاکید و شکل نمایش بازیگر محور است.

نظری در رابطه با نقش‌آفرینی بازیگر کودک این نمایش عنوان کرد: در یکی از کلاس‌هایم با آرمان مرادی آشنا شدم، به نظرم او از استعداد بسیاری برای ایفای این نقش برخوردار است. کار کردن با کودکان پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اما اگر بتوان به خوبی از آنها بازی گرفت بسیار باورپذیر خواهد بود. آرمان مرادی به نسبت به همسن‌هایش باهوش است و به خوبی و در مدت زمانی کوتاه توانست به آنچه ما می‌خواستیم نزدیک شود.

او عنوان کرد: برایم بسیار اهمیت دارد که نمایش دیده شود تا افراد جامعه‌ام بتوانند برای لحظه‌ای درد و رنج این کودکان و شرایط آنها را درک کنند. کار هنرمند راه حل دادن نیست اما وظیفه روشنگری دارد. با ان‌جی‌یوها و سازمان‌های فعال در این حوزه صحبت‌هایی داشتیم که امیدوارم بتوانیم در این زمینه به نتایج خوبی دست یابیم.

نمایش ” بچه تابستان” به نویسندگی حسن حامد و کارگردانی دریانظری از ۲۰ تیرماه تا ۵ مردادماه در تالار محراب واقع در خیابان ولیعصر، چهارراه امام خمینی به صحنه می‌رود. مهدی شیخوند و آرمان مرادی بازیگران این نمایش‌اند.